cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas84    6

termin chyba też można zmienić ale najlepiej to zadzwoń do osoby prowadzącej twój wniosek to ci wszystko dokładnie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Aneks skladasz i wszystko OK.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

a orientujecie sie ktory numer w pomorskim juz rozpatrują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

Witam, śledze temat od dawna i mam pytanie do

@bialy2005 kiedy zmieniłeś moc z tej 115 na 140? po podpisaniu umowy czy jeszcze przed?

u nas jest podpisana umowa i w RF mamy wpisany 120-130km a też może bd mieli ciekawą okaje na zmianę na 140 i czy nie wiecie czy można to teraz zmienić na więcej? z góry dziekuje za odp.:) pozdrawiam


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mozesz zmienic włąsnie teraz po podpisaniu umowy poprzes aneks.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy orjentujecie się jak ma sie sprawa w Lubuskim?? Na ile starczy im kasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Powie mi ktos który wniosek rozpatrują w pomorskim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

mam pytanie odnośnie osób które już podpisały umowę a mianowicie czy termin składania wniosku o płatność ustalacie sami czy agencja może wam narzucić swój??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
151e    0

Koledzy orjentujecie się jak ma sie sprawa w Lubuskim?? Na ile starczy im kasy??

 

 

Jak nie dostałeś pisemka że kasy dla ciebie nie starczył to może się załapiesz. zęść już dostała takie pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minik89    0

Witam, ja mialem nr 3xx w lodzkim i w czwartek podpisanie umowy. Pierwsze poprawki byly na koniec listopada a lacznie bylo ich 3. Powiem wam ze jak popatzyłem jak te sko......ny pracuja to sie nie da opowiedziec. Tylko z batem stac nad nimi to by wszystkie wnioski zrobili w 4 miesiace a nie rok. Z tego co moj prowadzacy mowil to sa na etapie podpisywania umow z numerami 300-500 a numery 1200 i w gore dostaja dopiero wezwanie na pierwsze poprawki. A wszystkich wnioskow jak sie dobrze orientuje bylo cos kolo 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

A ja mam pytanie czy w tym roku mozna bedzie jeszcze skladac wniosek na MGR w malopolskim.WE wczesniejzych latach nie moglem a a teraz chcialbym kupic ciagnik a przyczepe.Mam 11ha i zborze i marzywa.Prosze napiszcie jak cos wiecie co i jak i jak tak to kiedy?Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Niestety w Pomorskim na MGR nie będzie już naboru :) , w agrobiznesie tak mówili...

Żeby tylko w tym naborze wszyscy dostali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

W Pomorskim z tego naboru dla wszystkich na pewno starczy. Nabór nowy też raczej na pewno będzie tylko ciężko powiedzieć na ile wniosków starczy kasy. Na chwilę obecną stawiam jakieś 400 umów. Więc raczej będzie ciężka walka o punkty i zajęcie odpowiedniego miejsca na liście. Wnioski bez poprawy GVA raczej będą bez szans. Termin nowego naboru raczej się mocno opóźni. Najpierw ma być nabór na wnioski mleczarskie, a potem dopiero regularny nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

a jednak bedzie nabor na wnioski mleczarskie?? wlasnie na to chce kupic maszyny ale w agrobiznesie mowili ze beda to raczej male sumy... bede probowal na to zlozyc a jak nie to bede probowal PROW zlozyc, bo musze kupic nowe maszyny, a predzej nie moglem bo nie mialem 18 lat, a gospodarstwo jest przepisane czesciowo na mnie. kiedy dokladnie beda te nabory??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

orientuje się może ktoś kiedy ruszają renty strukturalne za wszelkie info z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Może mi ktos podac szczegóły tego programu mleczarskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

jesli myslimy o tym samym, to w tym programie zbiera sie jakies punkty i w ten program moga wejsc rolnicy co oddaja rocznie chyba ponad 150 czy 160 tys litrow mleka i wiecej. nie wiem czy koledze @Dlok o to chodzi ale ja na to chcialem zlozyc wniosek. to jest prawie to samo co PROW tyle ze tylko dla mleczarzy. nie wiem o co z tymi punktami chodzilo, musialbym sie zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Program mleczarski to jest to samo co MGR, z tym że środki będą tylko dla gospodarstw mleczarskich. Będą też punkty z tego co pamiętam to chyba głównie za wielkość kwoty mlecznej (pisałem o tym kilka strony wcześniej).

Nie będzie tego specjalnie dużo jakieś 10 % normalnej kwoty na nabór z tego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wacek    1

A ja mam takie pytanie 300 tyś zł to jest maksymalna kwota zwrotu, ale to jest 40% od ceny netto czy brutto? Czyli mogę wziąć maszyny za 700 tyś netto czy 546 netto (700 brutto)?

 

I czy przejdzie kombajn claas avero(ok. 198KM) i ciągnik claas 640 (155KM) na gospodarstwo 75ha, bez produkcji zwieżęcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

koszty na bank netto. vat nie jest kosztem kwalifikowanym. czyli liczy sie cena netto.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

ja w łodzi i mi przeszedł miałem nr 80x i małem 1 poprawke termin wniosku o płatnosc mam do maja :blink:

 

ja ci powiem ze tak 600 tys brutto mozesz maksa złozyc a nie wiem czy ci komajn przejdzie na tyle ha trzeba by sie spytac zadwon do nich albo przedstawiciela sie spytaj on bedzie wiedzial :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Program mleczarski to jest to samo co MGR, z tym że środki będą tylko dla gospodarstw mleczarskich. Będą też punkty z tego co pamiętam to chyba głównie za wielkość kwoty mlecznej (pisałem o tym kilka strony wcześniej).

Nie będzie tego specjalnie dużo jakieś 10 % normalnej kwoty na nabór z tego działania.

 

czyli ile moge dostac kasy maksymalnie?? bo jak sie dowiedzielismy ze jest to to samo co PROW to od razu postanowilismy kupic maszyny, ale w Top Agrar przeczytalem ze beda to raczej male kwoty, a ja chcialem wziac maszyny na 250-300 tys zl... jezeli to sie nie uda to bede probowal na ten ostatni PROW, bo rodzice powiedzieli, ze nowy ciagnik i maszyny do siana musza byc teraz kupione bez dwoch zdan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj