Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#321 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 21:22

W sprawie PROW t.ą racjonalność niech se w d.. wsadzą za przeproszeniem. powiedzmy ze mam 20 ha. i chce ciągnik nowy ale ze 100km.i wiem ze za rok dojdzie mi powiedzmy 40 ha.to co mam kupic jakiś mały na te 20 co oni mi dobiorą??a za rok okaże sie ze na 60 bedzie za mały i co znowu nowy kupować??? wybaczcie ale ten co to wymyślił to kompletny pomyleniec, zresztą w nie jednej gazecie jechali po nich równo. a pro po ja miałem kupic wały przed rozpatrzeniem wniosku ale nie zrobiłem tego bo oni tylko czekają na takich zeby ich ud***ć i wniosek odżucić bo zawsze coś wynajdą.bo coś jest takie a powinno być inne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 12:05
  •  

#322 Share ClaasCeltis456

ClaasCeltis456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 08:58

W sprawie PROW Witam. propo wniosku prow to zlozylem go prawie na samym koncu. Spokojnie pojechałem w nastepny dzien to chyba byla sobota jak dobrze pamietam , bez zadnych kolejek i w ogole . Ja nie musze czekac kiedy go rozpatrza chociarz mogli by zaczac juz ale to nie jest realne. Załoze sie ze pierwsze umowy bede gdzies we wrzesniu podpisywane znajac ruchy Agencji. Wiec nie mialem zamiaru czekac i poszlem na ryzyko bo pozniej jak to wszystko ruszy to po pierwsze braknie maszyn a nawet jak beda to ceny pojda w gore i to duzo. Po drugie to w banku bedzie problem z kredytem. Mozliwe ze tez im kasy braknie dla nas czyli rolnikow. Jednym slowem co bedzie to bedzie, ja czekam na sprzet w tym tygodniu mi go przywioza;) pozdrawiam

#323 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 09:13

W sprawie PROW U nas sie czeka bo nigdy nie wiadomo co z tą racjonalnoscią zakupu. a niech im cos odbije i zaproponuja sprzet o 20cm węzszy i wtedy co? boszem go skróce a i to pewnie nic by nie dało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 20:10

W sprawie PROW spokojnie maszyn nie braknie jak cos to ze stanów dowioza

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#325 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2008 - 07:12

W sprawie PROW Teraz są tanie maszynki ale jak już się wszytko ruszy to dopiero będzie heca ;) dlatego kolejna maszynę kupuje na ryzyko.

#326 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 14 lipiec 2008 - 09:13

W sprawie PROW My też nie czekamy, jedziemy i bierzemy DF k110(sprzęt sprawdzony, dobry, mało pali itd.). Bierzemy teraz ciągnik i agregat. Przecież nam nie odżucą wniosku, tak bynajmniej mi powiedzieli jak dzwoniłem.
Euro tanie jak barszcz, to cieszy, ale tylko w tym przypadku, gorzej w przypadku dopłat.

#327 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2008 - 21:44

W sprawie PROW

My też nie czekamy, jedziemy i bierzemy DF k110(sprzęt sprawdzony, dobry, mało pali itd.). Bierzemy teraz ciągnik i agregat. Przecież nam nie odżucą wniosku, tak bynajmniej mi powiedzieli jak dzwoniłem.
Euro tanie jak barszcz, to cieszy, ale tylko w tym przypadku, gorzej w przypadku dopłat.

Widzę że jesteś bardzo pewny tego że twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, nigdy nie wiadomo czy ci wniosku nie odrzucą, a co jeśli np. nie przyznają ci takiego ciągnika jaki chcesz tylko np 80km, co wtedy?? zostaniesz chlopie na lodzie z kredytem!, lepiej się wstrzymać i poczekać, tym bardziej że już tyle czasu czekaliśmy to warto poczekać jeszcze troche, maszyn nie brakło jeszcze i nie braknie nikomu, najwyżej mogą troche podrożeć, ale wole zaplacic więcej jesli dostane dofinansowanie niż nakupić na kredyt, same odsetki, prowizja wyniosą Cię więcej za ten czas niż byś poczekał i kupił po rozpatrzeniu wniosku!!

#328 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 22:06

W sprawie PROW masz kolego racje,ja też czekam bo nigdy nic nie wiadomo.wiadomo chciało by sie nowym sprzętem robić ale za duże ryzyko

#329 Share cool6

cool6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 22:16

W sprawie PROW Hej koledzy! Mam troche wspólnego z tą nasza instytucją rozpatrującą wnioski i szczerze mogę Wam powiedzieć, że dopóki nie zatrudnią tam specjalistów od zarządzania i osób które naprawdę znają się na rzeczy zamiast partyjnych kolegów nie będzie dobrze...Ten bałagan i opóźnienia są niestety spowodowane nieudolnością osób na wysokich stanowiskach...Szare pionki w tej firmie są czasem bardziej zorientowanie wtemacie niż osoby "na górze" Tą firmą powinny zarządzać osoby które sie interesują tą tematyką..są pasjonatami a nie Ci którzy spędzaja tam tylko 8 godzin dziennie i odliczja czas od 8:15 do 16:15. Są oczywiście wyjątki...Czekam z niecierpliwością keidy wreszcie wszystko się ustabilizuje i wnioski będą rozpatrywane na czas, bo przeciez ta instytucja ma pomagać rolnikom a nie włoczyć ich od wezwania do wezwania na uzupełnianie braków....
Pozdrawiam!

#330 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2008 - 08:24

W sprawie PROW

masz kolego racje,ja też czekam bo nigdy nic nie wiadomo.wiadomo chciało by sie nowym sprzętem robić ale za duże ryzyko

Oj chcialoby się pociekać nowym sprzętem, ale trudno trzeba czekać bo z nimi nigdy nic nie wiadomo do końca......czekamy, jak napisal wcześniej jeden kolega " cierpliwości to oni nauczą"........czekamy POZDRÓFFFKAA.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 15:54

W sprawie PROW Jasne że jestem pewny że przejdzie, wystarczy troche poczytać rozporządzenia, odmowy były w maju, teraz tylko ew. aneksy do umów. A propos ciągnika, przecież jest analiza wydajności i racjonalności zakupu, wystarczy poczytać.
Mam połowe , 2 połowe biore na 5 lat, jestem na VAT, na co czekać?
Jeśli "nawet " będzie coś nie teges to mam następne lata na złożenie papierów.
290tyś brutto - VAT = 226 tyś połowe mam czyli = 110tyś kredyt fabryczny 3% na 5 lat i co mam czekać, nie ja już sobie poczekałem, wystarczy !!
Wystarczy zadzwonić do Agencji !! to nie trudne !
Za rok chce to spłacić i pisać nowy wniosek, jak jest szansa to na co czekać.

#332 Share ClaasCeltis456

ClaasCeltis456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 23:33

W sprawie PROW Narazie spokój!!!!!!!!!! ja juz mam maszyny w domu, teraz tylko czekam na tych ......ów!!! z Agencji co zrabia z naszymi wnioskami!!!!!!!!!!! a słuchy mnie dochodza ze beda odrzucac o byle co!!!!!!!! (oby nie!) bo wkoncu tam siedza jacys ......le!!! jesli tak zrobia to drodzy rolnicy koledzy. jest nas ponad 16 tys !!!!!!!!!!! sie troszku straci na paliwo i sie pojedzie sie do nich!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkich czekajacych :)

#333 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 19:48

W sprawie PROW Ja byłem dzisiaj w arimr uzupełniałem wniosek (sporo ludzi to samo robiło ) osoba która sprawdza mój wniosek powiedział żebym był dobrej myśli ;) najprawdopodobniej 1 lub 2 sierpnia ciągnik będzie już na porwórku

Liczą że za 2 tyg będą mieli akredytacje

#334 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:15

W sprawie PROW vdan na przyszły rok to możesz pomarzyć o wniosku, bo dostaniesz powyżej 100 000 zwrotu.(jak będą obowiązywały te same zasady)

#335 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:38

W sprawie PROW Jakby tak "szybko" poszło z ta akredytacją to wielu rolnikow by się ucieszyło ;) Badzmy dobrej mysli...chociaz sprzet juz i tak mam na podworku...czekmy jeszcze tylko na pług :)

#336 Share tom007

tom007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 22:20

W sprawie PROW o fajnie by bylo jak by cos sie w koncu ruszylo...my wzielismy ciagnik i kosiarke na kredyt wiec jak by dali zwrot to za ta kase mozna by bylo wziasc kolejny sprzet :) ale z drugiej strony nie ma co sie nakrecac bo pozniej tylko nerwy zostana....akreytacja miala juz byc w maju...i co....pozyjemy zobaczymy co bedzie z tych obietnic ;)

@piootr robiles wlasne uzupelnienie czy cie wzywali?

#337 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 09:29

W sprawie PROW czyli coś ruszyło jak wzywają do uzupełniania wniosków.
Piotr opisz jak to wygladało i co miałes uzupełnić !
czy były jakies problemy z twoim wnioskiem??

#338 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 09:41

W sprawie PROW Nic nie ruszyło jeszcze, ale można składać poprawki do wniosku. Ale dzisiaj Sawicki w sejmie mówił że dzisiaj o 10 ma być jakieś posiedzenie no i bedzie akredytacja, i że podpisywanie ruszy w przyszłym tygodniu.
Oby tylko tak było!!! ;)

#339 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 09:45

W sprawie PROW

Ja byłem dzisiaj w arimr uzupełniałem wniosek (sporo ludzi to samo robiło ) osoba która sprawdza mój wniosek powiedział żebym był dobrej myśli ;) najprawdopodobniej 1 lub 2 sierpnia ciągnik będzie już na porwórku

Liczą że za 2 tyg będą mieli akredytacje

Napisz cos wiecej. Wzywali Cie do poprawki czy sam pojechałeś? Który numerek w kolejce? Czego dotyczyły uzupełnienia? Podasz wielkosc gospodarstwa i KM traktorka? CZEKAMY :)

Bo z tego co wyczytałem we wczesniejszych postach to chyba sam jezdzisz i nawiedzasz agencje bez wzywania...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 12:42

W sprawie PROW Jest akredytacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W końcu ruszy wszystko.................. tylko ciągnik dealer sprzedał i co teraz??????????
I jak zwykle w środek żniw................