cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

kalol    0

maly1248 ja tez w bielsku skladalem poprawki i od poczatku listopada czekam na ta umowe :blink: chyba po prostu zle trafilem na osobe ktora to mi poprawiala... Porazka

 

 

Właśnie dziś dostałem umowę :unsure:

Edytowano przez kalol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

mam takie pytanie co do wniosku o płatnośc chodzi mi mianowicie o takie cos czy można złorzyć fakture za którą jeszcze nie zapłaciłem bo np termin płatności będzie 10 lutu a ja mam do 25 stycznia wniosek o płatnośc złorzyć a czekam za kasa z pierwszego etapu juz ponad 4 miesiące i ciągle dzwnoie i chyba w agencji to juz świętami zyją bo koleś co mi go rozpatruje to napoczatku coś tam sie dopatrzył i już jest ok ale jak narazie nie mam żadnej odp z jego strony i boję sie że do 25 stycznia nie zdąze dostac kasy a musze kupic przyczepy a niechcę brac kredytu pomostowego bo to dodatkowe wydatki i czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a w załączniku nie masz napisane że trzeba złożyć dowód zakupu - faktura wraz z potwierdzeniem przelewu (czyli zapłaty w formie bezgotówkowej)?

Zasada jest taka - płacisz swoimi, jak zapłacisz arimr Ci odda ale z tego co piszesz to chcesz złożyć wniosek z fakturą która nie jest opłacona jeszcze. Dobrze myślę?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

tak włąśnie chcę zrobić zęby oddać fakturę jeszcze nie zapłaconą a pózniej poprawki i uzupełnić

bo niechcę dodatkowych kosztów kredytowych mało tego to przyczepy musze zastaw dac na bank bo niechce żeby mi na hipoteke wchodzili z banku a znów wniosek musze złorzyc może ktoś coś inaczej zrobił jak z tego wybrnąć żęby znów nie dokłądać to cąłego intersu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomózcie koledzy. jestem zielony w sprawach PROW .chciałem zakupic nowa maszyne i otzrymac część zwrotu z zakupu. jakie sa wymagania??? i jak i co pokolieci trzeba zrobić zeby otrzymać dofinansowanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

najpierw przejrzeć trzeba ten temat :unsure:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

przeczytaj kolego kilka początkowych stron a następnie od 100 str. do końca i na większość pytań znajdziesz odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

tak włąśnie chcę zrobić zęby oddać fakturę jeszcze nie zapłaconą a pózniej poprawki i uzupełnić

bo niechcę dodatkowych kosztów kredytowych mało tego to przyczepy musze zastaw dac na bank bo niechce żeby mi na hipoteke wchodzili z banku a znów wniosek musze złorzyc może ktoś coś inaczej zrobił jak z tego wybrnąć żęby znów nie dokłądać to cąłego intersu

Poprostu złóż aneks o przesunięcie terminu realizacji drugiego etapu, tylko się pospiesz.

 

Ja podpisałem umowe 15-tego, numer 6.. kuj-pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ile wynosi zwrot dla rolnika po 50lat, a ile na terenach onw i jak uznają te tereny ONW, bo do kredytu preferencyjnego nie uznali gosp. że jest w onw chociaż jest czy tak samo z prowem będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Po 40 czy tam 50lat masz 40% + onw 10%. ONW licza wtedy gdy ponad połowa ziemi jest na ONW. Działka siedliskowa nie musi byc na ONW. Teraz tez medytuje żeby moze na mame złozyc ale 40% zwrotu i jest w dodatku na ryczałcie :unsure: I sam nie iwem troche mało te 40% bo onw ma tylko kilka dziłek :blink:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No a jak to jest z tą kontrolą czepiają się obory czy nie czy to prawda że sprawdzają tylko czy są zakupione maszyny i luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak tylko sprawdzaja maszyny. jak masz kwot od weterynari to nie moga go podwarzyc :unsure: To nie SPO czy SAPARD :blink: Kuzyn miał juz kontrole a ma krowy i tak jak mówiłem tylko spisali dane z tabliczek z maszyn.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

kolego to zależy na kogo trafisz u mnie za pierwszym razem poza maszynami na które składałem to zaglądali wszędzie od miejsca gdzie składuje nawozy po kolczyki u bydła także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Witam wszystkich.

Dostałem wezwanie do uzupełnienia wniosku na modernizacje więc z rozpatrywaniem jest lepiej niż się spodziewałem. Mam numer coś ok. 32xx w mazowiecki oddziale.

 

We wniosku poza zakupem kilku maszyn mam też wpisaną modernizację budynków inwentarskich.

Modernizacja budynków będzie głównie polegała na wymianie ETERNITU na blachę może jeszcze jakieś świetliki zamontuję.

W związku z tym jeśli ktoś realizował już podobny projekt.To będę wdzięczny za wypowiedzi .

Czy trzeba taką modernizację zgłaszać w starostwie?

Czy do wniosku są wymagane jakieś szczegółowe kosztorysy , czy może wystarczy oferta na wykonanie roboty .

 

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
tak tylko sprawdzaja maszyny. jak masz kwot od weterynari to nie moga go podwarzyc :blink: To nie SPO czy SAPARD :unsure: Kuzyn miał juz kontrole a ma krowy i tak jak mówiłem tylko spisali dane z tabliczek z maszyn.

A spotkałeś się z czymś takim że mogą nie przyjechać przed przekazaniem płatności na konto?

Usłyszałem coś takiego żebym się nie zdziwił jak nie przyjada bo mają straszne obłożenie ale sprawdzą mnie w ciągu tych 5 lat (kontrola się odbędzie po otrzymaniu płatności).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

masz racje kontrol może pojawić się u ciebie nawet za 4 lata więc jeśli trzymasz maszyny na które składałeś wniosek to ok ale jak sprzedasz przed upływem 5 lat od daty przelania zwrotu na twoje konto no to trzeba zwrócić kwotę którą otrzymałeś plus odsetki od tej kwoty :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Po 40 czy tam 50lat masz 40% + onw 10%. ONW licza wtedy gdy ponad połowa ziemi jest na ONW. Działka siedliskowa nie musi byc na ONW. Teraz tez medytuje żeby moze na mame złozyc ale 40% zwrotu i jest w dodatku na ryczałcie :unsure: I sam nie iwem troche mało te 40% bo onw ma tylko kilka dziłek :blink:

a młody rolnik na ONW może dostać 55 czy 60% zwrotu netto?

 

kiedy jest nowy nabór i jak myślicie czy dało by się wyrobić z maszynami zielonkowymi przed sezonem, czy mozna np. kupić prasę po złożeniu wniosku ale zanim coś tam rozstrzygną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

takich kontroli mozesz miec nawet 10 w ciagu tych 5 lat :unsure: A co do kontroli przed wypłata to bedzie na 100% jesli przekraczasz pewna kwote zwrotu bodajrze 100tys, juz nie pamietam dokłądnie wiem ze ja bede miał na 100% kontrole.

 

 

60%


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he ja musze teraz zrobić inwestycje na tyle że ewentualnego zwrotu było by ze 20 tyś to warto się w to bawić wogóle, bo gosp. jest na ojca to i zwrot nie duży, a na czerwiec nie wyrobie się pewnie? no i kiedy ten nabór może być? czy przez te 5 lat można przepisać gosp. na następce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@bialy2005 no właśnie po aneksie będe miał poniżej 100 tys PLN zwrotu i może dlatego usłyszałem to co usłyszałem (płatność bez kontroli a kontrola będzie później). Co do innych kontroli to czytałem tę umowę kilka razy zanim podpisałem i wiem że mogą być kilka razy z ARiMR i nie tylko od nich.

 

@Ferdek07 - ja pierwotnie zakładałem że zwrotu będę miał nie wiele więcej niż ty a teraz wyszło wg papierków prawie 5 razy tyle.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Możecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa z pomocą na płytę obornikową? Mamy 30ha i 3 maciory ale nie ma plyty obornikowej a bez plyty nie ma szans na pomoc na maszyny przy hodowli. Jakie warunki trzeba spelnić i czy są jakies przyliczniki na wielkosć plyty co do wielkosci stada? Druga sprawa czy skladajac wniosek moge uwzglednić plyte obornikowa i np szambo za jednym razem? Szambo jest stare powojenne wiec nie wiem czy przeszloby jakąkolwiek kontrole.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli nie jestes na OSN nie mylic z ONW to nie musisz miec płyty. Do dofinansowania maszyn z prow wytarczy zaswidczenie od powiatowego weterynarza i arimr nawet tego nie sprawdza tylko liczy sie papier.Ale jesli chcesz to mozesz jednoczesnie złozyc wniosek na budowe płyty, zbiornika i zakup maszyn tylko powiedzmy maszyny w 2 etapie lub wszytko w jednym etapie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj