cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lamboR6    5

Lista rezerwowych to te miejsca po losowaniu między 100 a 150%. Te wnioski teoretycznie załapią sie jak po rezygnują miejsca do 100% z części zwrotu. Powyżej 150% nie są na liście rezerwowej ponieważ dostali już że puli nie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

To już wiem ;) Chodziło mi czy orientuje się jakie numerki są do 100% a jakie do 150%


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

@zajac1 totalna bzdura. ja slyszalem ze ok 3000 nr to sto procent. ale tez pewny nie jestem. podobno tych pow 4500 odrzucili wiec matematycznie sie zgadza.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

a jak sytuacja w pomorskim ? czyżby w naszym województwie szło to wszystko najwolniej ? ja mam numerek 8** i cicho jedynie pismo o przedluzeniu czasu na weryfikacje wniosków. Znajomi mają numerki troszkę ponad 400 i jest to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

To najwolniej chyba u was i u nas , ja mam 12xx i nie spodziewam się niczego do końca roku , bo oni są u nas koło 500 dopiero , a najlepiej to chyba w wielkopolsce pracują .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

U mnie niedawno (Olsztyn) numerki 400-500 podpisywali umowy a dziś dostałem pismo o poprawki a mam wniosek 92X.

Gadałem z kobitką która prowadzi wniosek a ona że chiałaby sprawę zamknąć (podpisać umowę) do końca tego miesiąca. Zdębiałem ;)

 

Teraz się zastanawiam czy to dużo problemów będzie jeśli będę chciał połączyć 1 etap i 2 etap żeby kupić wszystkie maszyny za jednym razem. Nie wiecie czy będzie z tym wiele problemów?

W drugim etapie miałem tylko ciągnik na który nie bardzo miałem kasę ale chcę go zmienić na tańszy a myślę że bank pójdzie mi na rękę tylko co na to ARiMR.

Jak myślicie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie bedzie problemu tylko zrobisz aneks ze ccheszs połączyc etapy z tego co mi mówił koles to trwa 2-3 dni


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no to fajnie, jeszcze tylko rozmowa czy przejdzie w banku i wiem na czym stoję i na spokojnie robię poprawki.

thx bialy2005.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no właśnie widze że w Olsztynie to te całe numerki to jedna wielka zwała.

Kto prowadzi Twój wniosek jeśli mogę spytać?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelo    0

Panowie (i Panie ;) ) przyczepili mi się do zakupu małej ładowarki przegubowej o udźwigu min. 520kg. Jak najlepiej uzasadnić zakup takiej ładowarki przy produkcji mieszanej? (produkcja roślinna i zwierzęca) Ma ktoś ciekawy pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My uzasadniliśmy zakup takiej ładowarki tym że mamy taką oborę że musimy obornik ładować ręcznie a zakup ładowarki zmniejszy pracę fizyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dopisz, że będziesz podgarniał nią zboże i tak jak napisano wyżej, że posłuży Ci do usuwania obornika, bo masz za mało ludzi w domu do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

pytanko bo sie tak zastanawiam.

Rok bazowy w PRG - przejdzie jeśli wybiorę rok 2009?

Z automatu jest tam rok 2008 czyli poprzednim będzie 2007 a wtedy miałem trochę i mniej własnej ziemi i mniej dzierżaw. Gdyby za bazowy był 2009 to poprzedni będzie 2008 i tam grałyby mi pięknie dzierżawy krótkoterminowe no i więcej własnej ziemi (a powierzchnia pod ciągnik mi potrzebna).

Jak myślicie? Można jako rok bazowy wybrać "2009" w poprawkach?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Nikita, na pewno rok 2009 nie może być rokiem bazowym !!!


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Koledzy sukcesz!!!!!! umowa podpisana nr 85x lubelskie. @kombajnista ja to moge pisac ze wreszcie ale ty z 14xx to nie masz co narzekac ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Nikita, na pewno rok 2009 nie może być rokiem bazowym !!!

tego się właśnie domyślam ale można wpisać każdy rok jako bazowy (wszystko się ładnie przeliczy) tylko musi to mieć ręce i nogi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Musi ci sie zgadzac z dopłatami z 2008r bo to sprawdzaja.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj