Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2901 Share tomaszlukasz

tomaszlukasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 20:10

W sprawie PROW @tomek198402, tez miałem budowę płyt fundamentowych pod Biny, miałem własnie z tym małe problemy w ARiMR bo w kosztorysie miałem mniejsze kwoty niż faktury, które później przedstawiłem we wniosku o płatność. Najlepiej jest jeśli masz takie same kwoty na fakturach jak w kosztorysie inwestorskim. Jeśli zmieniają się kwoty to najlepiej zrobić aneks do umowy przed złożeniem wniosku o płatność ( tak przynajmniej doradził mi budowlaniec ARiMR w Toruniu)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 04:10
  •  

#2902 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:33

W sprawie PROW no ja włąsnie mam problem bo w kosztorysie pierwszym mam tak ogólnie wypisane ile czego jak np że mam cemento b-20 w metrach 3 a kupywałem sam cement w tonach osobno pisasek , , faktury mam za cement a za reszte nie ma , a roboty wykonuje sam , i teraz jak co do czego to poskładac zeby było ok , a aneks będe pisał bo materiał staniał a kase chce z pierwszego na drugi etap przeżucić , i dlatego wymagaja kosztorys powykonawczy , najlepeij jak by to firma robiła to bez problemu ale nie za taka kase jak ja wpisałem

#2903 Share romi182

romi182

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 19:06

W sprawie PROW Ciekaw jestem jak długo to bedzie trwac tym razem ;) bo po ostatnich naborach widac ze musimy byc tylko cierpliwi ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2904 Share marcin3514

marcin3514

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 16:17

W sprawie PROW czekac czekac a co w przypadku gdy zostana podniesione ceny maszyn ;)

#2905 Share kasia79

kasia79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 18:18

W sprawie PROW Co będzie?W plecy będziesz jak my wszyscy z pierwszego naboru ;) Ceny maszyn poszły w górę a i euro swoją drogą dobijało leżącego....

#2906 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 20:25

W sprawie PROW kasia@, nie wszyscy ja kupiłem jak euro było po 3,54 i wtedy nie był rozpatrywany nawet mój wniosek-zaryzykowałem i się opłaciło
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#2907 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 21:28

W sprawie PROW Mam takie pytanie, wie może ktos kiedy będzie następny nabór wniosków bo ma ochotę kupić sobie nową prasę?

#2908 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 21:42

W sprawie PROW my mamy w planach tez wniosek ale nie wiem czy to wypali. ale jak juz to pod koniec roku. wiec tak. chce sprzedac jedna moja "60" i za to moj tata chcial kupic zetora 7211 ale moja mama sie nie zgadza i mowi ze lepiej juz zlozyc wniosek na nowy ciagnik o mocy ok. 70-80 KM np. Zetor Proxima 75 i do tego maszyny do siana (zgrabiarka i przetrzasacz), wniosek do 120k no ale oczywiscie moj tata mowi ze lapiej zlozyc wniosek na 300k i wziasc New Hollanda T6040, maszyny do siana no i moze jakis rozrzutnik obornika. sam nie wiem co by bylo bardziej nam potrzebne ale szczerze to wolalbym tego NH ;) zobaczymy.

a i mam takie pytanko?? czy duzo jest roboty z papierami jak sie sklada taki wniosek bo wedlug tego moj tata mowil ze nie warto skladac wniosku na tak mala sume jak 120k bo to juz jest za duzo roboty. jak to jest?? co jest potrzebne??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#2909 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 23:11

W sprawie PROW Wniosek łatwy do zrobienia nie jest ale się da (robiłem ja z pomocą rodziców) my mamy w swoim o z zwrot 55 tys. Maszyny za 100 paręnaście brutto. Ale jak nie lubisz papierkowej roboty i nie masz cierpliwości to cie może szlak trafić. Z kasą też nie ma co przesadzać bo zaś może komornik mieć trochę pracy, niestety u mnie ojciec za bardzo się bal że a bo to tamto itp. a ludzie co biorą z tego kasę się jakoś rozwijają jak robią to z głowa

#2910 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 19 czerwiec 2009 - 08:01

W sprawie PROW

kasia@, nie wszyscy ja kupiłem jak euro było po 3,54 i wtedy nie był rozpatrywany nawet mój wniosek-zaryzykowałem i się opłaciło

Ferdek jak miałeś niewielką inwestycję i nie potrzebowałeś na to kredytów albo kupę kasy na koncie to mogłeś sobie pozwolić na ryzyko. Ja np. robiłem inwestycje za 480 tys brutto z czego musiałem posiłkować się kredytem, który w 80 % spłacony zostanie przez dotację z agencji. Gdybym zaryzykował inwestycję nie mając podpisanej umowy i coś by nie wyszło to bym popłynął i pewnie oddałbym ten sprzęt ze stratą by tylko spłacić kredyt. Tak wiec byłem skazany na wyższe ceny za sprzęt sam ciągnik był droższy o 50 tys zł z powodu wzrostu Euro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2911 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 czerwiec 2009 - 09:38

W sprawie PROW

a i mam takie pytanko?? czy duzo jest roboty z papierami jak sie sklada taki wniosek bo wedlug tego moj tata mowil ze nie warto skladac wniosku na tak mala sume jak 120k bo to juz jest za duzo roboty. jak to jest?? co jest potrzebne??

Swój wniosek zrobiłem w dwa wieczory, kumpla poprawiałem też w dwa wieczory bo mu pracownik ODRu głupot nawypisywał.
Zakup samych maszyn. Przeczytać instrukcję + pare telefonów do kumpla z ARiMR jak to zinterpretować i gotowe. Co z mego wniosku - czas pokaże co będzie bo to tylko dwuetapowy zakup maszyn. Tak więc sam wniosek jest prosty.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2912 Share kasia79

kasia79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 10:40

W sprawie PROW Faktycznie mozna było zaryzykować i przez to tez popłynąć.Ja co prawda inwestycja niewielka bo ok.170tyś brutto i większość swoich pieniędzy choć i tak nie starczyło więc 35tyś kredytu wzieliśmy, inwestujemy ostroznie bo w przyszłym roku reszta gratów do kupienia i tedy juz tylko za swoje a za miesiąc jeszcze siwnik nowy trzeba kupić żeby było juz czym rzepak siać bo ten stary to już się do tego nie nadaje ale wpłynie vat to kupimy.....

#2913 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 czerwiec 2009 - 10:42

W sprawie PROW ja tez bym nie ryzykował i nie kupował przed podpisaniem umowy. Jest opcja żeby zadatkowac, spisujac wczesnij dobra umowe z penymi cenami. Wiekszosc firm chce w to wejsć na takiej zasadzie że jak nie wyjdzie z PROW to oddaja zaliczke. Ja tez bede robił inwestycje na ponad 600 brutto i bedzie kredyt na zwrot z agencji i vat, wiec czekam do podpisania umowy zaliczkuje maszyny i dopiero wtedy bede załatwiał kredyt. Według mnie to najrozsadniejsze rozwiazanie.

A co do trudnosci wniosku to tak jak pisał przedmówca i nie trzeba kolegów z arimr tylko poprostu dzwonic i dopytywac jak sie jakiegos szczegółu nie rozumie jak go zinterpretowac. Ja tez sam robiłem dosc szybko mi to poszło, a jak sie jeszcze nie ma zwierzat to juz w ogóle prosta sprawa ;)

#2914 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 11:00

W sprawie PROW I jak starczy pieniędzy dla wszystkich? Bo nigdzie nie można znaleźć pewnej informacji. W Poznaniu podobno mają kasy na 2000 wniosków

#2915 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 19 czerwiec 2009 - 13:25

W sprawie PROW Właśnie szkoda, że z informacją o wylosowanym miejscu nie ma informacji, do jakiego miejsca wnioski łapią się na kasę, było by wiadomo coś więcej. Dziś znając miejsce na liście to i tak nie wiem czy załapie się na kasę, a zostało mi jeszcze parę złotych z limitu więc bym chętnie wykorzystał na maxa bo co będzie po 2013 nikt nie wie. A tak dziś mam 60% dofinansowania wartości netto więc trzeba korzystać.

Co do trudności wypełnienia wniosku to można sobie z tym poradzić samodzielnie, przydałoby się jeszcze zamieścić gdzieś jako wzór wypełniony wniosek z załącznikami byłoby to bardziej pomocne jak te ich instrukcje wypełniania wniosku.

#2916 Share kasia79

kasia79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 14:15

W sprawie PROW Nie panikujcie przy naborze z 2007 było na początku tak samo że kto pierwszy to lepszy a życie zweryfikowało wszystko.Według tego ja powinnam się nie załapać a jednak jesli chodzi o kuj-pom to nawet wszystkiego nie zdołali wykorzystac z tego roku a na początku tak wszyscy krzyczeli....

#2917 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 18:08

W sprawie PROW Tu nie chodzi o panike, tylko już kupiłem maszyny i chciałbym zafakturować, to bym VAT dostał z powrotem. A jeżeli coś wykombinują że np 2000 wniosków teraz a następne we wrześniu na nowy nabór to trzeba będzie poczekać.

#2918 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 19:02

W sprawie PROW kiedy będzie następny namór na prow?

#2919 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 20 czerwiec 2009 - 06:45

W sprawie PROW Jak chcecie to moge wam podac tabele wylosowanych wniosków czyli kto jest na krórym miejscu(jezeli o to chodzi) narazie mam tylko liste wnioskodawców z woj.Lubuskiego ale jak ktos chce z innego to niech pisze postaram sie załatwic ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2920 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 10:26

W sprawie PROW

Tu nie chodzi o panike, tylko już kupiłem maszyny i chciałbym zafakturować, to bym VAT dostał z powrotem. A jeżeli coś wykombinują że np 2000 wniosków teraz a następne we wrześniu na nowy nabór to trzeba będzie poczekać.

No ale nie moga ci tak raczej zrobić...moga cię przesunąć na następny, ale wniosku ponownie raczej nie bedziesz składał. Ja juz maszynki mam wyfakturowane. ;)