Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#261 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 23:01

W sprawie PROW Dlatego na hama nie upieramy się aby brać wszystki sprzęt
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 01:05
  •  

#262 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 07:26

W sprawie PROW osobiscie nie słyszałem tego ale podobno wczoraj mowili cos w telewizji ze ma to juz ruszyc i beda podpisywac umowya ale kto tam ich wie... akredytacja tez miala byc miesiac temu

#263 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 11:52

W sprawie PROW Ja dzwonilem do arimr w Poznaniu i jeden pan powiedzial mi,ze nieoficjalnie moze powiedziec,ze pierwsze wnioski beda na dniach rozpatrywane.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 13:37

W sprawie PROW http://www.arimr.gov...1&zaj=1&kol=440

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, iż zakończył się kolejny etap audytu zewnętrznego w zakresie spełnienia warunków stawianych agencjom płatniczym przez przepisy krajowe i UE dla okresu programowania 2007-2013 i w odniesieniu do nowych funduszy rolniczych UE. W wyniku przeprowadzonych czynności audytowych zostały podniesione wymogi dotyczące funkcjonowania zintegrowanego systemu informatycznego kontroli i zarządzania, dotyczące wdrażanych działań: Ułatwianie startu młodym rolnikom (112), Modernizacja gospodarstw rolnych (121), Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej (123) oraz Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej (311). Na wniosek audytora zewnętrznego Agencja przygotowuje tzw. ”Masterplan” czyli „Plan działań wdrożenia PROW 2007-2013” i „System zarządzania i kontroli ramach PROW 2007-2013”. ARiMR zobowiązała się do wprowadzenia dodatkowych elementów zabezpieczających jakość pracy systemów informatycznych. i obsługi wnioskodawców. Podejmowane na bieżąco przez ARiMR czynności umożliwią uzyskanie akredytacji agencji płatniczej warunkującej skuteczne zakończenie weryfikacji złożonych wniosków o dofinansowanie przy zachowaniu wszystkich kryteriów określonych w przepisach unijnych.

„Mam nadzieje, że „Masterplan” zostanie przyjęty przez audytora zewnętrznego i Ministerstwo Finansów a to będzie oznaczało, że jeszcze w lipcu uda się nam uzyskać pełne akredytacje na realizacje tych czterech działań w ramach PROW 2007-2013” – mówi prezes ARIMR Dariusz Wojtasik.

ktoś cos rozumie?

#265 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 15:10

W sprawie PROW z tego tekstu wynika że wszystko przeciągnie się o conajmniej miesiąc. Ponieważ napewno ktoś w tym czasie weźmie urlop. I wszystkie wioski bedą czekały na jeden podpis

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#266 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 20:58

W sprawie PROW

z WLKP miałem numer wniosku około 1300 - 1400 nie pamiętam teraz tak w punkcie 7 nie miałem podpisu i to wszystko no ale za rok można znowu sie starać :)

No właśnie nie można, w tym roku podobno nie będzie naboru bo kasy za ten rok pójdzie na wnioski ponadprogramowe z listopada 2007, tak się wypowiedział jakiś urzędnik z Minrolu.
a

#267 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 22:41

W sprawie PROW jstem z podlaskiego.tez czekam na decyzje.wniosek zlozylem,jeden sprzet juz kupilem.czekam co bedzie.cena mleka spada,kredyty w hu... drogie,dealerzy zacieraja rece,banki tez bo stopy beda gnac do gory--a wszyscy pierd... w miescie ze rolnik sie bogaci z prow,polska wies,cyry.w rzadzie sami niedouczeni ludzie pracuja.nikt za nic nieodpowiada i dlatego burdel taki jest.komisje sledcze powoluja o pierdoly a polska wies moze tracic miliony -kr.. co za kraj bez jaj:P ps: slyszalem ze do pacjenta na spo przyjechala babka na kontrol a nie wiedziala co to ciagnik::):):) autentyk . a daj Boze takich kontrolerów :)
jak tak dalej pujdzie to z uni skozystamy jedynie z tego xze bedziemy miec duuze ceny a dochody beda MNIEJSZE niz odchody :) pozdro

#268 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 07:28

W sprawie PROW Bo kontrolerzy są "z łapanki" - biorą tych, którzy chcą sobie dorobić, dają GPS w łapę i płacą 5 zł od hektara (a podobno UE daje na te kontrole 100 zł na ha - to gdzie jest 95 zł :) ??? Wiem, bo sąsiad, który się buduje koło mnie właśnie tak latał po gospodarstwach.

@OPTIMUSpRIME
Nie pisz odchody tylko rozchody bo tak to troche śmiesznie brzmi :)

#269 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 08:34

W sprawie PROW "Ci" co pola mierzą a "Ci" co sprawdzają PROW czy SPO to troche inni kontrolezy. dla nas lepiej zeby przyjezdzali idioci tylko gorzej jak trafi sie jakis nadgorliwiec albo zazdrosnik wtedy to bedzie problem bo sie czepnie wszystkiego! Ale do kontroli jeszcze daleko, tak samo jak daleko jeszze do podpisania umów.

#270 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 17:44

W sprawie PROW to taka przenosnia duchu:-).wnioski pod koniec lipca moze rusza.z kasa pewnie na zwrot do grudnia.trzeba sie uzbroic w cierpliwosc bo wkurzanie nieda nam nic.do szepietowa czas wyruszyc 28 i zrelaxowac sie :) ;) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 19 czerwiec 2008 - 19:08

W sprawie PROW Wczoraj dzwoniłem do ARiMR w Toruniu, odsyłali mnie kolejno pod pięc numerow, jak zadzwoniłem pod jeden wczesniej wskazany ta osoba odsyłąła do nastepnej, no i w koncu jeden pan powiedział ze agencja ma akredytacje jedynie na wstepną weryfikacje i wporwadzenie wnioskow do systemu, a o pełnej akredytacji ani widu ani słychu, mowił ze najprawdopodobniej coś się ruszy na przełomnie lipca i sierpnia :) takze nie pozostaje nic innego tylko czekac ;) A dzwoniłem zeby zapytac sie czy na wykonanie robot murarskich wystarczy faktura ryczałtowa (bo budowalismy płyte pod silos) no i ten gość powiedział ze tak...Aha dowiedziałem sie jeszcze ze brak jakichkolwiek wiesci oznacza ze wniosek przeszedł wstępna weryfikacje...czyli jest dobrze...dodatkowo w tym roku ma niebyc zadnego naboru bo wszystkie pienądze na dwa lata zostaną z nawiązką rozdysponowane bo w skali kraju odpadło jedynie 10% wnioskow...czyli to wszystko co się dowiedziałem...życze cierpliwości i obfitego deszczu bo na polach wygląda juz kiepsko bynajmniej w kujawsko-pomorskim :) ...pozdrawiam :)

#272 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 20:47

W sprawie PROW hmm. to jak tak, :angry: to oni nam kasy w tym roku nie zdąza wyplacic.jak w sierpniu z wnioskami rusza sie.powinni wzywac rolnikow do podpisywania umow i JUZ wzucac do systemu (którego pewnie niemaja) a potem jak akredytacje dostana to kase wyplacac.jak oni mysla w sierpniu zaczac wzywac rolnikow i weryfikowac to do gródnia moze powpisuja wszystkich.ZENADA.KTOS PODPISAL UMOWE Z FIRMA NA WYKONANIE PROGRAMU.POSZLA KASA NA TO,DUUUUUZA KASA A SYSTEM ZROBILI DO D..Y NIENADAJACY SIE I NIKT NIEODPOWIADA ZA TO,PLYNIE KASA Z UNII .FIREMKA KASE WZIELA.NIEMA KOMU ZA TEN BURDEL SIE WZIAC.JAK TAK DALEJ PUJDZIE TO STRACIMY WSZELKIE DOTACJE.NO NIEMA IM SIE KTO DO D...P DOBRAC.CHUCKA NORRISA TRZEBA WEZWAC ;) UNIA SIE PATRZY NA TO CO SIE ROBI I OSTRZEGA ALE SIE KIEDYS WK..WI I ODETNIE HAJS O KTOREGO TAK ZACIECIE WALCZYLI NIBY ,A KTOREGO NIE UMIEMY WYKOZYSTAC.ZENADA I WSTYD

#273 Share angry

angry

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 07:00

W sprawie PROW Moim zdaniem powinien być nabór w tym roku. Nie można powiedzieć że rozdysponowana została kasa z 2 lat. Przecież oni wstrzymali nabór gdy wnioski osiągnęły 120% limitu finansowego na dany rok.

#274 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 08:44

W sprawie PROW to poczytaj sobie dane o zbranych wnioskach. w skali kraju wniosków jest 2 razy wiecej niz pieniędzy! wnioski przyjmowali okolo 2 dni. Jednego dnia osiągali 120% ogłaszali ze nastepny dzien bedzie ostatnim i nastepnego dnia dopływało kolejne 100 % limitu. W warminsko mazurskim jest okolo 700 wniosków a forsy jest na polowe. nie chce mi sie szukac ale jest to na stronie rolasów (ARIMR)

#275 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 09:34

W sprawie PROW ja tu widze kant i celowe działanie. Mam na to pare argumentów. Nie żeby kolejna spiskowa teoria ale kto wie.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#276 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 14:41

W sprawie PROW sluchajcie ja soibe tak mysle ze te grube miliony lezą juz gdzies w bankach prawda? A jak w bankach to i procenty rosną... ale komu rosna? To jest pytanie bo na pewno nie mi! kur...a komus rosna na pewno! wiec im dluzej lezą tym lepiej! niech ich wszystkich szlak trafi!

#277 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 14:56

W sprawie PROW

Moim zdaniem powinien być nabór w tym roku. Nie można powiedzieć że rozdysponowana została kasa z 2 lat. Przecież oni wstrzymali nabór gdy wnioski osiągnęły 120% limitu finansowego na dany rok.

Tylko po co by mieli ruszać z następnym jak tego jeszcze długi czas nie skończą.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#278 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 12:28

W sprawie PROW Nie wiecie czy mozna wprowadzic aneks do umowy i zmienic np maszyne na inna maszyne i przesunac termin realizacji tej zmienionej czesci inwestycji??chce zmienic tura na wiate pod maszyny.mam wpisane na niego 35tys zl wiec mysle sprubowac zmienic jak ruszy weryfikacja,ciekawe czy sie da??? orientuje sie ktos??

#279 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 13:07

W sprawie PROW Date mozna napewno zmieniac,bo agencja tak wolno dziala,ze wiele terminow realizacji jest juz nieaktulane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 14:50

W sprawie PROW Jest o tym mowa troche wczesniej. poczytaj. W kazym razie nie jestes sam. Ja tez chciałbym cos zmienic ale u mnie to tylko zmiana ostatniej cyfry modelu ciągnika, z reszta reszta sprzetu tez jest tak wpisana troche "na pałe"