Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2681 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 maj 2009 - 21:00

W sprawie PROW cały czas pisze o pomostowym AGRO UNIA oprocentowanie to WIBOR 3M + prowizja banku jakies 3-4% Wibor 3 M to oststnio w okolicach 4,2% czyli wychodzi koło 8% + prowizja na strcie 2 % można wydusic na 1,5%. JAk rozmawiałęm to uruchamiaja kase bez czekana na wpis w rejestrze zastawów

BPS

prowizja 3% może cos sie da urwac
WIOBOR 3M + nawet 5-6%!!!!!! zalezy od widzimisie prezesa
nie chca sie bawic w zastawy ( bo to prezes musi pojechac do masta w moim przypadku 80km do lublina do sady zrobic wpis) tylko hipoteka i zyranci no i 250% wartsoci kredytu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 11:55
  •  

#2682 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 maj 2009 - 21:24

W sprawie PROW Mi AGRO UNIA teraz wychodzi 7,14%, prowizja była 1,5 %. Zabezpieczenie to cesja na wypłatę z agencji oraz ubezpieczenie maszyn.

#2683 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 18 maj 2009 - 21:59

W sprawie PROW 7.14% w dobie kryzysu?? To lekkie przegiecie ;)
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2684 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 19 maj 2009 - 11:17

W sprawie PROW Witamw BGZ jest specjalny kredyt agrounia na wykup maszyn z prowu oprocentowanie 8% oczywiscie zmiene + prowizja i jeszcze w BGZ jest kredyt lizingowy tez mozna brac na prow maszyna jest rejestrowana na ciebie i spułwłasnosc bgz no i jeszcze mi proponowali obrotówke na vat wiec mysle ze idzie sie dogadac ja mam konto w bgzcie i jak na razie chwale sobie znimi wspułprace szybko i z kultura wszystko załatwia
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#2685 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 19 maj 2009 - 19:46

W sprawie PROW

Chyba wiem co napisałem !!! mam kilka warintów zabezpieczenia i ty sobie wybierasz ważne żeby zabezpiecznie było około 150% wartosci kredytu. Jak chcesz zrobisz hipoteke ( koszty wyceny, wpisów itd) Dla mnie wygodniejszy jest zastaw maszyn bo tylko ubezpieczasz i z banki. Kase spłącasz i nie musisz ubezpieczac. A druga sprawa wez tu naruch.... aj 1000000zł na hipoteke co to trzeba miec zeby tyle uzbierac ;) Ale sama prowizja to pare tys. róznicy. Jedyny minus jak dla mnie to wiecej biurokracji i papierków w porównaniu z lokalnym BPS.

kolego tez jestem w bgż i wiem co mówię. Oni wchodza na hipotekę bo w razie cos nie tak to maja z czego ściągac. Jesli kupisz maszyny za 500000 tys to ich wartość zmniejszy się po pewnym czasie. Więc jesli nie bedziesz spłacał kredytu to nie dośc że zabiora ci sprzęt( tego nie zycze nikomu) to i za gospodarstwo się wezmą. Piszesz że brałeś papier z sądu tez tak robiłem i to jest wpis do hipoteki. Bgż nie jest głupi oprócz ubezpieczenia maszyn hipoteki chca jak najwięcej miec gwarancji ze bedzie z czego odebrać pozyczone pieniądze

#2686 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 maj 2009 - 21:28

W sprawie PROW Ja swoje a ty dalej swoje !!!!!! Wiem co pisze jesli nie bierzesz 85% wartsoci to nie jest trak jak piszesz. bo tak jak ja chce kredyt na 60% któe mi zwróci agencja to wystarczy zastaw i cesja z kasy z agencji i to na tyle !!!!!!! Nie bede spłącał kredytu 8 lat bo to bedzie tylko na pól roku!!!!!!! Czytaj dokłądnie!

#2687 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 maj 2009 - 21:35

W sprawie PROW jezeli chodzi tylko o zakup maszyn to najlepsza opcja finansowania jest pozyczka w firmie leasingowej...........
-a moze ktos ma fotki wozka do hedara hew hollanda ;)

#2688 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 20 maj 2009 - 22:44

W sprawie PROW Znamy termin losowania. Informacja pojawiła się dziś na stronie arimr: http://www.arimr.gov...1&zaj=1&kol=881

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 marca 2009r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, Prezes ARiMR Tomasz Kołodziej informuje, że losowanie kolejności, w jakiej przysługiwała będzie pomoc w odniesieniu do wniosków o przyznanie pomocy złożonych w dniach 21-28 kwietnia 2009r. w ramach ww. działania, odbędzie się 26 maja br. od godz. 9:00 w Centrali ARiMR w Warszawie przy ul. Żelaznej 59.

Prezes ARiMR

Tomasz Kołodziej

Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

#2689 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 21 maj 2009 - 11:34

W sprawie PROW A kolejny nabór we wrześniu. Tych co sie nie załapią w 150% mają wywalać, nikt nie pomyśli że rolnik wydał kase na wniosek, a firmy wypełniające wnioski robią kase.

#2690 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 21 maj 2009 - 11:35

W sprawie PROW Przed chwilą w Agrobiznesie Wiceminister Rolnictwa powiedział, że wnioski wylosowane powyżej 150 % zostaną odrzucone. Ale nie mamy się martwić, bo jeszcze w tym roku będzie następny nabór. Wg. mnie to jest paranoja, skoro mają tyle kasy, żeby robić nabór 2 razy w roku, to mogli ją przeznaczyć na 1 nabór. Było by to bardziej sprawiedliwe, bo komuś się może nie poszczęścić ani w jednym, ani w drugim. Ale na pewno koledzy wysoko postawionych Panów się załapią. A inni koledzy, właściciele podmiotów doradczych 2 razy zarobią.

@LamboR6 jesteś szybszy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2691 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 21 maj 2009 - 11:40

W sprawie PROW z drugiej strony skoro we wrzesniu nowy nabor to mozna zlozyc dokladnie ten sam wniosek... bez placenia firmom doradczym.

#2692 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 maj 2009 - 17:39

W sprawie PROW @Cihu nie do końca masz rację, trzeba zrobić nowe wyliczenia bo zmienia się rok bazowy

#2693 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 21 maj 2009 - 17:41

W sprawie PROW Wszyscy dostaną pieniądze ,ma być zwiększona pula środków!

#2694 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 maj 2009 - 19:30

W sprawie PROW

Wszyscy dostaną pieniądze ,ma być zwiększona pula środków!

Skąd to wiesz ?

#2695 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 21 maj 2009 - 19:32

W sprawie PROW http://www.arimr.gov...1&zaj=1&kol=883

panowie jak to się sprawdzi będzie zajefajnie ;))

#2696 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 21 maj 2009 - 20:02

W sprawie PROW No oby się sprawdziło.Ale jeśli się sprawdzi to pewnie nie prędko agencja się za to weźmie i z dwa lata poczekamy z podpisywaniem umów......

#2697 Share marcin3514

marcin3514

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 maj 2009 - 20:17

W sprawie PROW a jaka jest sytuacja w lodzkim jak pula bedzie wykorzystana ponizej 100% tylko sie bardzo wleka

UWAGA NA FIRME EUROINVEST z LODZI

#2698 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 21 maj 2009 - 22:17

W sprawie PROW Wtrącę swoją uwage do dyskusji o BGŻ. Załatwiałem tam kredyt na SPO i po miesiącu zbierania papierków i różnych zaświadczeń, okazało się że muszę zbierać papierki od nowa bo nie mogę dostać kredytu w oddziale BGŻ w mieście wojewódzkim, tylko muszę powtórzyć całą procedurę od nowa w najbliższym odzdziale mojego miejsca zamieszkania. Brałem kredyt na kilka miesięcy na kwotę 60% netto. Bank ten jest lekko dziwny i nie wspomnę już o kwalifikacjach jego pracowników. Oczywiście po takim potraktowaniu zrezygnowałem z BGŻ.
a

#2699 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2009 - 06:56

W sprawie PROW co do kredytów bankowych po prostu musicie wiedzieć do którego pracownika uderzyć większość jest głupia jak ... i pracują tylko dlatego bo ciotka albo wujek ale zdarzają się profesjonaliści z którymi współpraca to sama przyjemność i załatwienie kredytu staje się proste. przerabiałem to na swojej skórze w jednym banku wystarczyło pójść o jedne drzwi dalej a wszystko stało się proste i realne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2700 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 22 maj 2009 - 08:43

W sprawie PROW Panowie czy wie ktoś kiedy bedzie nowy nabór wniosków na modernizacje