Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2661 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 maj 2009 - 21:00

W sprawie PROW Po 100 dniach od złożenia wniosku o płatność kaska wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 03:56
  •  

#2662 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 14 maj 2009 - 13:27

W sprawie PROW To już jest śmieszne. Sprawdzam na stronie ARiMR'u ilość wniosków na Modernizacje 2009 i jeszcze dzisiejszego dnia doszło jakieś 250-350 nowych wniosków, 3 tygodnie po zakończeniu naboru. Tak wiem że liczy sie data stępla pocztowego no ale jak dla mnie to troszke przegięcie.

#2663 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:20

W sprawie PROW Masz rację, niektórzy zakombinują ze stemplem i też tyle po zakończeniu się załapią, a o modernizacji od marca już mówili.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2664 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 15 maj 2009 - 09:46

W sprawie PROW Może kierownik agencji przypadkiem znalazł w biurku. Też mnie dziwi ta opieszałość poczty, sądze że tak ważny dokument to jak ktoś wysyła to poleconym pryjorytetem. A tak nawiasem to ilu z nas wysyłało a ilu zawiozło? Ja zawiozłem!

#2665 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 15 maj 2009 - 18:28

W sprawie PROW po mojemu to na pewni nie poczta. Wysąłnie nawet ekonomicznym listem nie ważne czy polecony czy nie to mks 7 dni priorytety dochodza w 2-3 dni. dużo wysyłam i zamawiam wiec wiem jak dziłą poczta. A druga sprawa to to że mało kto wysyłał. po mojemu to mały lub nawet duży przekret lub wklepywanie wniosków z powiatówek i poczty po całej kampanii przyjmowania wniosków.

#2666 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 16 maj 2009 - 06:29

W sprawie PROW A wnioski miały być wysyłane przesyłką rejestrową, czyli najczęściej za potwierdzeniem lub nawet za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, i do tego ktoś kto wysyłał to na 100% dopłacił te grosze do priorytetu. Pytanie dlaczego tyle wniosków dochodzi tak późno, odpowiedź pewnie w ARiMR mają dużo czasu i rejestracja z BP i poczty idzie dopiero teraz. Oby tylko zdążyli z tą rejestracją bo już za tydzień z okładem losowanie ;).
Wniosek na przyszłość lepiej zawieźć osobiście do OR.
a

#2667 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 16 maj 2009 - 21:32

W sprawie PROW Losowanie ma być 26 V., czyli ostatniego możliwego dnia. Też za bardzo nie rozumiem dlaczego tak długo trwa rejestrowanie wniosków w niektórych OR-ach. Poczta najdłużej przesyłała takie listy ze 4dni.

#2668 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 17 maj 2009 - 11:27

W sprawie PROW a skąd wiesz ze 26 maja losowanie

#2669 Share marcin3514

marcin3514

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 maj 2009 - 11:28

W sprawie PROW interesuja mnie dwi zeczy po pierwsze jak i kiedy zmienic dilera (chyba NH na Zetora ) i jakie macie sposoby finansowania zakupu czyli jak i gdzie kredyt? pozdro

#2670 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 17 maj 2009 - 12:59

W sprawie PROW co do finansowania to chyba BGZ. rozmawiałem z nimi na case demo tour i warunki sa duzo lepsze niz w BS - zdzierstwo. BGZ tak wstepnie 2 % prowizji zabezpiecznie maszyny które kupuje - zastaw sadowy 300zł no i trzeba je ubezpieczyc. Ogólnie wymagaja zabezpiecznia 150% sumy kredytu. Ja akurat potrzebuj kredyt na to co odda agencja i vat wiec same maszyny starcza. Moga skredytowac do 85% sumy netto jesli jest sie na vacie.

A BPS to mnie odrazu odrzucił ( nie lubie tego banku)3 % prowizji, zabezpiecznie 250%, najlepiej hipoteka bo nie chce sie bawic prezesowi w zastawy !!!! oprocentowanie tez troszke wieksze niz w BGZ. A i oczywiscie trzeba błagac prezesa żeby ci dali kredyt ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2671 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 18 maj 2009 - 07:40

W sprawie PROW @dlok jeżeli losowanie ma być w ostatnim możliwym terminie czyli po 30 dniach to będzie to 28 maja

#2672 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 maj 2009 - 10:42

W sprawie PROW Ogłaszali że 26 maj losowanie. Ciekawe.

#2673 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 18 maj 2009 - 13:49

W sprawie PROW no i pieniazki na koncie... bez kontroli bez sprawdzania maszyn... wszystko dlatego ze dosc mala suma byla brana. cas oczekiwania na wplate to okolo miesiac

#2674 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 18 maj 2009 - 18:31

W sprawie PROW Cihu to ile czasu czekales od zlozenia wniosku o platnosc na kase???
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#2675 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 18 maj 2009 - 18:53

W sprawie PROW Jak jest z tą wykorzystaną pula?

Blisko 24,9 tys. wniosków od rolników ubiegających się o wsparcie na „Modernizację gospodarstw” zarejestrowała ARiMR do 14 maja. W skali kraju limit środków został wykorzystany
w ponad 151%

Czyli co 3 rolnik nie dostanie kasy czy jak? Nie łapię się w tym.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#2676 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 18 maj 2009 - 19:29

W sprawie PROW to zależy od województwa, i ile wniosków odpadnie...
:)

#2677 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 18 maj 2009 - 19:41

W sprawie PROW @marcin3514 najlepiej robić zmiany w trakcie poprawek przed podpisaniem umowy, ale jeśli treść umowy się nie zmieni, to pewne zmiany można robić nawet po podpisaniu umowy, tylko pierw zmiana czyli pisemny aneks, a dopiero potem zakup.
a

#2678 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 18 maj 2009 - 20:35

W sprawie PROW

co do finansowania to chyba BGZ. rozmawiałem z nimi na case demo tour i warunki sa duzo lepsze niz w BS - zdzierstwo. BGZ tak wstepnie 2 % prowizji zabezpiecznie maszyny które kupuje - zastaw sadowy 300zł no i trzeba je ubezpieczyc. Ogólnie wymagaja zabezpiecznia 150% sumy kredytu. Ja akurat potrzebuj kredyt na to co odda agencja i vat wiec same maszyny starcza. Moga skredytowac do 85% sumy netto jesli jest sie na vacie.

A BPS to mnie odrazu odrzucił ( nie lubie tego banku)3 % prowizji, zabezpiecznie 250%, najlepiej hipoteka bo nie chce sie bawic prezesowi w zastawy !!!! oprocentowanie tez troszke wieksze niz w BGZ. A i oczywiscie trzeba błagac prezesa żeby ci dali kredyt ;)

kolego bgż tez wchodzi na hipoteke i jak się im dokładnie przyjżec to też majż swoje minusy.

#2679 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:45

W sprawie PROW Chyba wiem co napisałem !!! mam kilka warintów zabezpieczenia i ty sobie wybierasz ważne żeby zabezpiecznie było około 150% wartosci kredytu. Jak chcesz zrobisz hipoteke ( koszty wyceny, wpisów itd) Dla mnie wygodniejszy jest zastaw maszyn bo tylko ubezpieczasz i z banki. Kase spłącasz i nie musisz ubezpieczac. A druga sprawa wez tu naruch.... aj 1000000zł na hipoteke co to trzeba miec zeby tyle uzbierac ;) Ale sama prowizja to pare tys. róznicy. Jedyny minus jak dla mnie to wiecej biurokracji i papierków w porównaniu z lokalnym BPS.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2680 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:52

W sprawie PROW a jakie jest oprocentowanie? pisales ze 3% malo cos mi sie zdaje to jest kredyt preferencyjny czy jak? jakie sa cale koszty takiego kredytu co? jak sie nazywa te dzialanie? dzis patrzylem ich oferte i zastanawialem sie o ktorym kredycie piszesz... bo na prawde wydaje sie korzystny