Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2641 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 07 maj 2009 - 21:32

W sprawie PROW A od złożenia wniosku o płatność do kontroli ile czekałeś. Prawie u każdego słyszę kontrola na miejscu przed wypłatą środków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 00:55
  •  

#2642 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 07 maj 2009 - 21:37

W sprawie PROW Panowie jak to jest .Złożyłem wniosek i podzieliłem go na dwa etapy.Załóżmy że po zrealizowaniu pierwszego etapu zostanie mi sporo kasy to czy będę mógł dołożyć jakichś maszyn do drugiego etapu? Czy wszelkie zmiany to można robić ale do podpisania umowy?

#2643 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3826 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 maj 2009 - 23:24

W sprawie PROW z tym dokąłdaniem to chyba nie za bardzo moze jedynie wtedy gdy sioe wyrobisz w tej kwocie jak wpisałes to tak ale powyżej to nie jestem pewny czy bedziesz mógł cos dolożyć. ja wpisałem z górka po to żeby póznij nie było że zostanie coz z 300tys ;) wpisałem na 555netto :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2644 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 08 maj 2009 - 05:35

W sprawie PROW @zibik1
Zmiany możesz robić praktycznie do złożenia wniosku o płatność. Ale w sytuacji o której piszesz musisz to zrobić przed złożeniem pierwszego WoP. Jeżeli coś zaoszędziłeś w pierwszym etapie to musisz to zgłosić i przesunąć do drugiego etapu przed złożeniem wniosku o płatność. Inaczej to co zaoszczędziłeś przepada.

#2645 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 maj 2009 - 06:48

W sprawie PROW Czyli po kupieniu maszyn z pierwszego etapu jak zostanie mi kasy pierw zgłaszam że zostało środków i że bym chciał wykorzystać je na dodatkową maszynę(w moim wypadku silos zbożowy)w drugim etapie i jak to rozpatrzą to dopiero wniosek o płatność? Jeżeli to prawda to by było super ,bo ledwie złożyłem wniosek a już nowe pomysły

#2646 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 08 maj 2009 - 09:05

W sprawie PROW Ale powinienieś to zrobić przed złożeniem pierwszego wniosku o płatność. Teraz może byc już problem, najlepiej porozmawiaj z kimiś z Agencji czy możesz jeszcze teraz coś przesunąć do drugiego etapu. Zasadniczo takie zmiany można zrobić przed złożeniem WoP.

#2647 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3826 postów

Napisany 08 maj 2009 - 09:08

W sprawie PROW mi mówił dealer bo tez sie pytałem że powiedzmy jak sie nie wyrobie z zakupem wszytstkich maszyn w 500tys to powiedził że przed podpisaniem umowy przyjechac wtedy juz konkretnie ponegocjujemy ceny i wtedy odrazu można wprowaqdzic jakies korekty( usunac jakiegos sprzeta, bo jesli chce sie cos wiecej to nie ma problemu bo rozpisza jego wartosc na inne maszyny i nie bedzie tylko figurował w fakturze) przd podpisaniem umowy. Możliwe że jak sie zaoszczedzi to jest inaczej ;)

Także w twoim przypadku jesli zostanie ci kasy to ja bym nie kombinował tylko tez ukrył ten silos w kosztach :). Tez mysle o silosie ale nie iwem czy sie wyrobie w tej kasie :P a druga sprawa jesli dopiszesz silos to ci sie wszytko opózni bo bedziesz musił załątwiac pozwolenie na budowe i projekt budowalany. A tak to mozesz postawic na dziko :)

#2648 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 maj 2009 - 10:27

W sprawie PROW

Ale powinienieś to zrobić przed złożeniem pierwszego wniosku o płatność. Teraz może byc już problem, najlepiej porozmawiaj z kimiś z Agencji czy możesz jeszcze teraz coś przesunąć do drugiego etapu. Zasadniczo takie zmiany można zrobić przed złożeniem WoP.

Ja złożyłem wniosek na modernizacje teraz w kwietniu na dwa etapy a WoP też złożyłem z2007 ale to inna sprawa

#2649 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 11 maj 2009 - 19:59

W sprawie PROW biały2005 po podpisaniu umowy możesz zrezygować z projektu bez żadnych konsekwencji conajmniej na dwa sposoby. Wszystko znajdziesz w umowie pod odpowiednim paragrafem.
Zmieniać też można wiele po podpisaniu umowy, wszystko jest ładnie rozpisane w umowie.

Kilka dni nie sprawdzałem stron ARiMR i nagle w woj. dolnośląskim z około 50% wykorzystania skoczyło na ponad 105%. I to wszystko pocztą przyszło. Trochę sporo tego, ciekawe czy jak ludzie zaobserwowali tak małe zainteresowanie to załatwiali u znajomych na poczcie "wsteczne daty" przesyłek :P ?
Wracając do uwag "mistrza @Cihu" (kilkadziesiąt postów wcześniej), który wierzył święcie w głupoty wróżbitów z ARiMR co do rejestracji wniosków z BP i przewidywanej liczby przesyłek, wychodzi że jednak sie mylił (przykładem dolnośląskie). No ale pewni ludzie wierzą, że potrafią przewidzieć przyszłość :P.
a

#2650 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3826 postów

Napisany 11 maj 2009 - 20:12

W sprawie PROW mi tez to troche smierdzi :P ten nagły przyrost liczby wniosków. w lubelskim skoczyło chba 20% w ciagu dnia. Troche dziwne:)

a co do zmian to nigdy nie miałem umowy w rekach wiec nie wiem co tam jest napisane :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2651 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 11 maj 2009 - 20:16

W sprawie PROW Dobrze powiedziane. Jak dla mnie to spory skok, bo przesyłki pocztowe powinny przychodzić mniej więcej w podobnych ilościach we wszystkie dni z tendencją spadkową, czym dalej od zakończenia naboru. Ten skok to może być rejestracja wniosków z BP lub wniosków jak to powiedziałeś "śmierdzących".

A umowę ściągnij sobie z stron ARiMR, jest troszkę zmieniona do tej z SPO, trochę dłuższa. Jak bedziesz podpisywał swoją, to już będziesz ją znał bo przeczytasz sobie na spokojnie w domu, a w twojej osobistej umowie w kilku miejscach zamiast kropek będziesz miał tekst pogrubiony dotyczący twojej operacji.
a

#2652 Share Wojtek23

Wojtek23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 maj 2009 - 21:07

W sprawie PROW To lipa ze tak skoczyło w naszym województwie(dolnyśląsk).
Pozdrawiam

#2653 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3826 postów

Napisany 11 maj 2009 - 21:13

W sprawie PROW oj juz nie narzekaj 105 % to oznacza ze wszyscy któy spełna wymogi dostana kase :P a i pewnie jescze cos zostanie na kolejny nabór

#2654 Share Pawel1801

Pawel1801

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 maj 2009 - 22:05

W sprawie PROW bialy2005 to skoro tak uważasz to również sądzisz że w mazowieckim przyznają każdemu kasę kto spełnia wymogi i dobrze wypełnił wniosek? Bo u nas jest teoretycznie 115% wykorzystane.

#2655 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 12 maj 2009 - 12:30

W sprawie PROW W województwach gdzie jest do 120 % koperty powinno starczyć dla wszytskich. ARiMR odrzuca gdzieś około 20 % wniosków.

#2656 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 12 maj 2009 - 13:33

W sprawie PROW Może składał wniosek na kosiarkę i wie czy szerokość robocza zależy od ilości posiadanych trwałych użytków zielonych.Ile trzeba mieć łąk żeby przystali w agencji na 2,8m?Z góry dzięki za odpowiedż.

#2657 Share MICHAEL42

MICHAEL42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 maj 2009 - 16:12

W sprawie PROW Witam! w 2007 roku moja mama składała wniosek na modernizację gospodarstwa, czy jako współwłaściciel gospodarstwa z racji śmierci mojego ojca (w 2001 roku) muszę pisać umowę dzierżawy z własną mamą z posiadanych udziałów w gospodarstwie??? Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Dzwonił do mnie gościu z ARiMR w tej sprawie ale tak mi namieszał, że nie wiem czy ja mam wydzierżawić te udziały mamie czy też na odwrót :P

#2658 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 12 maj 2009 - 16:48

W sprawie PROW Jeżeli jesteś współwłaścielem to tylko wypełniasz oświadczenie że dajesz mamie pełnomocnictwo do składania wniosku

#2659 Share MICHAEL42

MICHAEL42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 maj 2009 - 18:29

W sprawie PROW Też tak myślałem do dziś, gdy nie zadzwonili z agencji i kazali wydzierżawić swoje udziały na rzecz mamy. właśnie drukuje taką umowę i będziemy wypisywać numery działek. Facet który dzwonił zaznaczył że umowa powinna być na około 10 lat i zaczynać się od np marca 2007. Paranoja - znajomi mają podobną sytuacje, niedługo będą podpisywali umowę, a u nas taki bzdety wymyślają...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2660 Share Wojtek23

Wojtek23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 maj 2009 - 18:34

W sprawie PROW A jak z wpisywaniem ciągnika do wniosku,wiadoimo nowe ciągniki mają różne "normy" mocypod ociążeniem nominalna itp. to jąką trzeba wpisać żeby się nie czepiali że zawyżyłem moc ciągnika??