cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Cihu    151

sluchajcie ja soibe tak mysle ze te grube miliony lezą juz gdzies w bankach prawda? A jak w bankach to i procenty rosną... ale komu rosna? To jest pytanie bo na pewno nie mi! kur...a komus rosna na pewno! wiec im dluzej lezą tym lepiej! niech ich wszystkich szlak trafi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem powinien być nabór w tym roku. Nie można powiedzieć że rozdysponowana została kasa z 2 lat. Przecież oni wstrzymali nabór gdy wnioski osiągnęły 120% limitu finansowego na dany rok.

 

 

Tylko po co by mieli ruszać z następnym jak tego jeszcze długi czas nie skończą.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy mozna wprowadzic aneks do umowy i zmienic np maszyne na inna maszyne i przesunac termin realizacji tej zmienionej czesci inwestycji??chce zmienic tura na wiate pod maszyny.mam wpisane na niego 35tys zl wiec mysle sprubowac zmienic jak ruszy weryfikacja,ciekawe czy sie da??? orientuje sie ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Date mozna napewno zmieniac,bo agencja tak wolno dziala,ze wiele terminow realizacji jest juz nieaktulane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jest o tym mowa troche wczesniej. poczytaj. W kazym razie nie jestes sam. Ja tez chciałbym cos zmienic ale u mnie to tylko zmiana ostatniej cyfry modelu ciągnika, z reszta reszta sprzetu tez jest tak wpisana troche "na pałe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oferty to chyba mozna bez problemu zmieniac. gozej z rodzajem maszyny,np:model ciagnika bez problemu mysle,gożej pewnie z rodzajem maszyny, ale powinno byc tak ze jak kwota sie zgadza to powinni pozwolic.kiedys tam dzwonilem do arimr w poznaniu w styczniu chyba-powiedzial kolo ze nie maja wytycznych,jak to jes teraz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Panowie mam 40 hektarów ziemi, i jakbym chciał złożyć wniosek o dofinansowanie do zakupu ciągnika to moge złożyć tylko do jakieś określonej mocy i ceny, czy na dowolny. Jeśli tak to na jaki przedział mocy moge liczyć.

Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbys chcial na ciagnik zlozyc wniosek to tak: jest przelicznik,ale niewiem dokladnie jaki,na stronie agencji pisze wszystko.to ile kasy wydasz na niego zalezy od tego na ile Ciebie stac.nie wnikaja w koszty bo jak sie zalapiesz inwestycja maxymalna moze wyniesc 600tys zl kosztow calkowitych.zawyzac faktur tez zabardzo nie mozesz-cena musi byc przy ziemi;-) tzn,na 40ha ziemi styknalby 120konny John np.zalezy jeszcze do czego ma byc uzywany.mozesz wziac i 130.jak uzasadnisz dobrze ze potrzeba tyle koni, np ziemia ciezka czy sieczkarnia jakas czy cos(np sprzet towarzyszacy ma duze zapotrzebowanie mocy) spokojnie przejdzie.wazne zeby dobrze uzasadnic.Generalnie- kup ciagnik taki jaki Ci potrzebny a nie taki na ile unia kasy da.sprzęcior ma byc wykorzystany -wtedy jest oplacalna inwestycja.przemysl co bedzie robil i okresl moc i do dziela;)Nie sztuka ciagac np rozzutnik 6t ciagnikiem 130KM-jak u nas w wiosce pacjent froterra ciaga-bekami trzeba lac do niego a itak wiecej nie wlozy na rozzutnik.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Panowie mam 40 hektarów ziemi, i jakbym chciał złożyć wniosek o dofinansowanie do zakupu ciągnika to moge złożyć tylko do jakieś określonej mocy i ceny, czy na dowolny. Jeśli tak to na jaki przedział mocy moge liczyć.

Z góry dziękuje

 

Ja  jak się dowidywałem co się dzieje z moim wnoskiem  to mnożyła mi  ha  przez  3,5 kM  czyli w twoim przypadku bez żadnego ale  140kM  , wiekszy też da rade  tylko trzeba umotywować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

We wcześniejszych postach byla mowa o audycie przeprowadzonym w Agencji. Według mojego stanu wiedzy, Agencja ma zwiększyc skutecznośc kontroli w wymienionych na stronie działaniach (np. Młody Rolnik, Modernizacja....,itd.). skutecznośc kontroli, czyli po pierwsze wnioski mają byc dokładniej weryfikowane a po drugie beneficjenci, którzy skorzystają z dofinansowania mają byc dokładniej kontrolowani.

 

Rozmawiałem ostatnio z człowiekiem, który pracuje w ODR to mówił mi, że "łatwe" pieniądze z Unii już się skończyły. Ja swego czasu byłem zainteresowany Młodym Rolnikiem ale jak pogadałem z nim o wszystkich warunkach zapisanych w obowiązujących ustawach to mi się odechciało.

 

Przy okazji mam pytanie, jakie macie doświadczenia (albo wiedzę) na temat unijnych kontroli? Bo z tego co mi naopowiadał ten człowiek to za różowo to nie wyglądało. A pytam o to dlatego, że nie wiem czy on trochę mnie w "balona" nie robił.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jarekw. Kasa z uni jest po to by z niej skozystac.nasi rzadzacy nie ulatwiaja tego.daja du..y z modernizacja i chca teraz zrobic tak by miec mniej roboty, zaostrzyc wymogi i problem zostanie mniejszy dla nich.sami komplikuja przepisy,nakladaja nowe restrykcje niekoniecznie czesto wymagane w Uni.Kazdy program to ryzyko,biznes to ryzyko a rolnictwo to jak biznes-musisz kumac jak robic by cos zarobic.skladaj wsnioski spokojnie i kozystaj z dotacji.za kilka lat zniosa je a zostana tylko wysokie koszty utrzymania.musimy byc tak konkurencyjni jak nasi rywale z zagranicy.inaczej zjedza nas importem.jesli do 2013 niexzlapiemy wiatru w zagle to niestety,zjedza nas .ostatnie ceny mleka..-swiadcza o tym jak niestabilny rynek jest -stad moje zdanie takie.nie sluchaj sie uzedasow tylko kozystaj z rozsadkiem.Polski rolnik musi byc sprytniejszy od uzedasow.w wielu przypadkach hamskie podejscie urzednika do sprawy popsuło inwestycje niejednemu rolnikowi.rozni sa ludzie.jedni pomoga ,drudzy dobija.składaj jaro wniosek i dzialaj.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Z kim ty się chłopie zadajesz z ODR ;) Nie wiem jak jest w waszych stronach ale u mnie tak doradzają że szkoda gadać. Jeden rolnik miał nr w pierwszej setce w Losowaniu SPO ale miał tak spartolony wniosek że nie zdążył poprawić błędów na czas czy nawet go od razu odrzucili. Moim starym robili wniosek na budowę chlewni z SPO i po za masą błędów które jeździliśmy przez ponad dwa miesiące poprawiać to nam doradzili wpisać płytę i zbiornik w inwestycję. Później się okazało że płyty i zbiorniki refundują w 100% a ja dostałem 65% z inwestycji no oczywiście bez Vatu. Podobnie jest z projektami. Dawniej to ODRach mieli różne projekty budynków gospodarskich a teraz nie dość że nie maja to jeszcze nie potrafią polecić żadnego projektanta albo biura projektowego.

 

Jak chcesz się czegoś dowiedzieć to popytaj na forum tu niektórzy ludzie znają się na unijnych dotacjach o wiele lepiej niż ODRy i z chęcią ci pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

U mnie mielismy stawiac płyte i zbiornik ale doradcy powiedzieli ze inwestycje ma wykonac firma i ze wogole terminu krótkie to ojciec zrezygnował bo płyta potrzebna na 200m^2 a przyslugiwało nom tylko 100m^2 potem okazało sie ze mozna bylo samemu wylac beton pod obornik i to juz bylo uznawane za plyte. Ale co pieniadze stracilismy to stracilismy. A pieniedzy dawali tyle ze było zaduzo.

 

rada: nie sluchajcie sie doradców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Dzięki Panowie! Trochę dało mi to do myślenia, bo też mi się tak wydawało, że chyba "nawija makaron na uszy". Przecież gdyby to wszystko była prawda to prawdopodobnie nikt by takich warunków nie spełnił.

 

Ale napiszcie jeszcze jak to jest z tym dobrostanem. U nas obora ma dwa zbiorniki na gnojówkę (jeden pod głównym korytarzem) a drugi na zewnątrz pod płytą obornikową. I ten facet wmawiał mi, że nikt mi tego nie uzna bo beton mam bez atestu. Zbiornik wewnątrz byl robiony 19 lat temu a ten na zewnątrz jest "młodszy", ale wszytko było bez projektu sposobem gospodarczym zrobione (aczkolwiek jak na tamte warunki jest to zrobione dobrze).

 

A powiem Wam tak, kończe studia na budownictwie i na zbiornikach żelbetowych się trochę znam. Zapewniam Was, że jak ktoś wie co jest ważne, to z betoniarki zrobi lepszy zbiornik niż miałby beton z wytwórni a wykonywałaby to jakaś partacka firma!!!

Beton nie ma aż tak wielkiego znczenia, ważniejszy jest sposób układania w deskowaniu, odpowiednie zawibrowanie, odpowiednia pielęgnacja i zastosowanie taśm uwszczelniających w miejscach przew roboczych. Bez tego żaden zbiornik nigdy szczelny nie będzie. I tu jest właśnie problem, bo ja to wiem, Wy też pewnie to wiecie, tylko obawiam się, że jakiś "mądruś" z Agencji tego nie zrozumie. A jak każą mu pytac o atest na beton to on juz żadnych innych argumentów nie przyjmie. Tak to w tej Naszej Polsce jest niestety ;)

 

Pozdro dla wszystkich na AF :)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Chciałbym kupic nowy kombajn wie ktos moze kiedy bedzie nastepny termin składania wnioskow.Nie bardzo kumam te zwroty.Czy mozna teraz złozyc wniosek i czekac czy trzeba czekac z gotowym wnioskiem na nastepna ture??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Dzięki Panowie! Trochę dało mi to do myślenia, bo też mi się tak wydawało, że chyba "nawija makaron na uszy". Przecież gdyby to wszystko była prawda to prawdopodobnie nikt by takich warunków nie spełnił.

 

Ale napiszcie jeszcze jak to jest z tym dobrostanem. U nas obora ma dwa zbiorniki na gnojówkę (jeden pod głównym korytarzem) a drugi na zewnątrz pod płytą obornikową. I ten facet wmawiał mi, że nikt mi tego nie uzna bo beton mam bez atestu. Zbiornik wewnątrz byl robiony 19 lat temu a ten na zewnątrz jest "młodszy", ale wszytko było bez projektu sposobem gospodarczym zrobione (aczkolwiek jak na tamte warunki jest to zrobione dobrze).

 

A powiem Wam tak, kończe studia na budownictwie i na zbiornikach żelbetowych się trochę znam. Zapewniam Was, że jak ktoś wie co jest ważne, to z betoniarki zrobi lepszy zbiornik niż miałby beton z wytwórni a wykonywałaby to jakaś partacka firma!!!

Beton nie ma aż tak wielkiego znczenia, ważniejszy jest sposób układania w deskowaniu, odpowiednie zawibrowanie, odpowiednia pielęgnacja i zastosowanie taśm uwszczelniających w miejscach przew roboczych. Bez tego żaden zbiornik nigdy szczelny nie będzie. I tu jest właśnie problem, bo ja to wiem, Wy też pewnie to wiecie, tylko obawiam się, że jakiś "mądruś" z Agencji tego nie zrozumie. A jak każą mu pytac o atest na beton to on juz żadnych innych argumentów nie przyjmie. Tak to w tej Naszej Polsce jest niestety ;)

 

Pozdro dla wszystkich na AF :)

 

Byś musiał kolego osobny temat założyć w tym dziale bo do tego to ludzie zaglądają żeby się dowiedzieć co z wnioskami

 

Wydaje mi się że twoje wątpliwości mógłby rozwiać powiatowy lekarz weterynarii. Ja jak składałem wniosek na Premię dla Młodego rolnika to umówiłem się z gostkiem z mojego powiatu i mi powiedział np. że muszę w starych budynkach poprawić wentylację, okna pozmieniać na takie które będzie można uchylić, w paszarni powiedział że muszę postawić ścianę odpowiedniej wysokości żeby oddzielić słomę od paszarni itd. czyli ogólnie co muszę zrobić żeby ten dobrostan spełniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

co prawda troche nie w temacie te zbiorniki ale jak my robilismy (co prawda mamy beton atestowany) to trzeba bylo kogos brac zeby orzek o szczelnosci...wystawi ci swistek i juz masz szczelne zbiorniki ;)...............................oto POLSKA wlasnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Zbiorniki nie w temacie (ale z wymaganiami do PROW-u troszkę jest to związane ;) ). Właśnie tak to jest, z tymi zbiornikami, jak pisze @tom007. Według mnie to albo podeszliby do sprawy profesjonalnie i kompleksowo albo by ludziom d***y nie zawracali. Niech to konkretnie kontrolują tzn. próba wodna po wykonaniu zbiornika i komisyjny odbiór, a nie takie przepychanki jak teraz. Bo to jest głupota mówic, że zbiornik jest szczelny bo beton jest atestowany, a jak nie ma atestu na beton to zbiornik na pewno szczelny nie będzie. Takie teksty mnie rozwalają. Ale ponieważ jest jak jest, to popieram Cię @tom007. Skoro wszyskim wydaje się, że są mądrzejsi od rolników to można im udowodnic, że tak nie jest. Sam też chyba tak to załatwię, skoro logicznie wytłumaczyc się im nie da :)

 

Pozdrawiam!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Taa "Jeszcze w lipcu..." przedtem było "jeszcze w czerwcu.." potem będzie "Jeszcze w sierpniu..." itd. Prawdę mówiąc zaczęło mnie to walić czy rozpatrzą te wnioski czy nie. Sprzętu i tak nie wykorzystam w tym roku jak pewnie większość z osób które złożyły wnioski. Żałuje tylko że na SPO nie wykorzystałem całej kwoty refundacji jaka mi przysługiwała bo mogłem jeszcze trochę sprzętu zakupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

coś mi się obiło kanałami że przesuwają rozpatrywanie wniosków o trzy miesiące. Ale ta informacja nie jest wogóle sprawdzona i nie bardzo mam możliwośc ja sprawdzić.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4
coś mi się obiło kanałami że przesuwają rozpatrywanie wniosków o trzy miesiące. Ale ta informacja nie jest wogóle sprawdzona i nie bardzo mam możliwośc ja sprawdzić.

 

wczoraj dostalem pismo z arimr ze zgodnie z rozporzadzeniem maja czas na rozpatreznie do 9 listopada 2008..ale zawsze w listopadzie moga przyslac kolejne pismo i przdeluzyc termin.. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

wczoraj? wszyscy takie pisma podostawali kilka miesiecy temu. czy to juz jest drugie pismo które od nich otrzymales?

 

do 9 pazdziernika mają podpisac umowy czy tylko zrobic pierwsze rozpatrzenie wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Gdybys czytał ostanie pismo to bys wiedzial o co chodzi.

Bo w tamtym bylo przedluzenie po 4 miesiacach do 7 miesiecy a w trakcie wprowadzili sobie rozporzadzenie ze maja podpisac umowe do 12 miesiecy od złozenia i teraz(w sumie za pozno bo powinni do 9 czerwca juz przyslac) wysylaja o przedluzeniu do 12 miesiecy. Rolnik musi sie trzymac terminow a tu prosze jak nie pasuje to rozporzadzenie i juz im gra.

pozdro dla wszystkich czekajacych na rozpatrzenie wniosku i zycze wytrwalosci bo mi sie juz konczy po mału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Ja mam tak samo z odwołaniem do ARiMR w sprawie SPO. Ja musiałem złożyć odwołanie w terminie do 2 tyg od wydania decyzji a oni mają pół roku żeby rozpatrzyć moje odwołanie. PARANOJA! weź się zadaj z urzędasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj