Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2561 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 17:55

W sprawie PROW Mądre słowa lambo r6 z tym janosikiem. Fakt są regiony gdzie są trudne warunki ale powiedz mi szczerze vinetu czy jakbyś miał się zadłużyć i ryzykować ze nie spłacisz kredytu bo jak sam pisze można wywnioskować ze zyski u was są słabsze a może nawet w twoim regionie rolnicy ponoszą straty (u nas w gospodarstwie nie jest łatwo) to byś tak chętnie ryzykował może tak ale nie wiem ile się osób u ciebie w gminie znalazłoby takich. Ci co mieli złożyć to złożyli a ci co się zastanawiali to na pewno w radiu słyszeli jaka jest sytuacja lub w tv i mogli nawet w trakcie naboru wniosków skorzystać z usług jakiś firm bo przecież spokojnie wiedzieli co się świeci a po za tym ile wniosków poczta wysłano a datę stempla zawsze jak się postarasz to te dwa dni może być wcześniejsza i wiem co mówię z pocztą :D Ja byłem na wycieczce szkolnej a ojciec za bardzo nie wie jak włączyć kompa a był na bieżąco.
Ja uważam tak dać wszystkim tam gdzie nie ma 100% a resztę rozdzielić miedzy pozostałe województwa.
tak na przyszłość to ci w garniturkach powinni w tych kopertach uwzględnić ile gospodarstw ma średnia krajowa o 4esu nie mówię bo to może za 100 lat im się uda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 20:03
  •  

#2562 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 30 kwiecień 2009 - 19:40

W sprawie PROW Z tego wynika, że jeśli chce się korzystać z pieniędzy unijnych, należy się przenieść np. do lubelskiego.
Ciężko mają rolnicy w Zachodniopomorskim, bo z pieniędzy przeznaczonych na to województwo w największej części korzystają wielkie spółki, często z kapitałem zagranicznym, które tak naprawdę pomocy nie potrzebują.

#2563 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 22:38

W sprawie PROW według moich szacunków przy założeniu, iż średnia wielkość dotacji wynosi 150 tys zł, najkorzystniej potraktowane zostały następujące regiony (opiszę to regionami, gdyż takie posiadam dane o wielkości ekonomicznej gospodarstw, przy większym wsparciu pozycje się nie zmienią):
- małopolska i pogórze (województwa: małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, podkarpackie) 150 tys może dostać co 19 gospodarstwo powyżej 4 ESU
- mazowsze i podlasie (województwa: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, podlaskie), co 27 gospodarstwo > 4 ESU
- wielkopolska i śląsk (województwa: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie), co 32 gospodarstwo
- pomorze i mazury (województwa: lubuskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie), co 33 gospodarstwo

analiza regionalna (podobnie jak rzeczywistość) wskazuje, iż najgorzej potraktowano województwa o dużej średniej powierzchni gospodarstw, pytanie brzmi jak rozkłada się podział środków w regionach w stosunku do ilości potencjalnych beneficjentów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2564 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 01 maj 2009 - 07:49

W sprawie PROW Kolego kissmy... ciekawi mnie gdzie zdobyłes dane o ilości gospodarstw powyżej 4 ESU wydaje mi się ,że takie dane są nieosiągalne nawet dla ARIMR.

#2565 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 maj 2009 - 07:57

W sprawie PROW istnieje coś takiego jak GUS :D Ale wiadomo jak stopniuje się kłamstwo: małe kłamstwa, duże kłamstwa i ... statystyki :D

#2566 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 01 maj 2009 - 09:16

W sprawie PROW GUS nie podaje takich szczegółowych danych, możesz mieć 10ha żyta i nie łapiesz się na PROW,lub 4 ha kapusty i jesteś dla agencji wielki gospodarz

#2567 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 maj 2009 - 10:45

W sprawie PROW analizy ekonomicznej gospodarstw w całej UE dokonuje FADN, dane pochodzą z roku 2007, więc mogą być nieco odmienne od dzisiejszych

#2568 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 01 maj 2009 - 11:00

W sprawie PROW

analiza regionalna (podobnie jak rzeczywistość) wskazuje, iż najgorzej potraktowano województwa o dużej średniej powierzchni gospodarstw, pytanie brzmi jak rozkłada się podział środków w regionach w stosunku do ilości potencjalnych beneficjentów

Tak, tylko musimy pamiętać, jakie cele stawia sobie wspólna polityka rolna - jet to między innymi zrównoważony rozwój i wyrównywanie szans. Dlatego też tam gdzie gospodarstwa są mniejsze, a co za tym idzie słabsze ekonomiczne kierowany jest większy strumień unijnych pieniędzy. Według mnie to jest sprawiedliwe, ponieważ rolnicy w tych województwach mają mniejsze szanse na rozwój.

#2569 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 01 maj 2009 - 18:46

W sprawie PROW Tak częściowo sie z Tobą zgodze, też tak myśle że powinno sie to wyrównywać, ale wytłumacz mi skąd ma małe słabe ekonomicznie gospodarstwo wziąść kase, na nowe maszyny. Moje zdanie jest takie: małe słabe gospodarstwa i zarazem regiony powinny być wspierane np kredytami z zerowym oprocentowaniem, a sądze tak dlatego że np biorąc maszyne na PROW na kredyt na 5 lat to całe dofinansowanie łyknie bank, a gospodarz osiwieje. Co z tego że agencja chce wspierać dając większą kase jak rolnik sobie policzy odsetki i sam zrezygnuje.
Jeszcze jedno, czy lubuskie jest aż takie prężne że wystarczy tam tylko 21mln, a w mazowieckim taka bieda że potrzeba 465mln???
Naprawde nie chcę sie nikomu narażać bo mi to nic do tego tylko prubuje znaleść odpowiedź DLACZEGO? Moje zdanie jest takie, poprostu zbliżają sie wybory i ktoś przewiduje gdzie najlepiej kase przeznaczyć. Jak myślicie?

#2570 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 maj 2009 - 20:11

W sprawie PROW środki nie są dzielone na misia tylko wg algorytmu, jeśli komuś zależy na jego poznaniu to proponuję wystosować zapytanie do centrali ARiMR, co do regionu Pomorze i Mazury to tamtejsze gospodarstwa osiągają najlepszy wynik w kraju pod względem stosunku dochodu do cen gruntów (a jakie mamy warunki glebowe w Lubuskim i klimatyczne na północy to doskonale wiemy)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2571 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 02 maj 2009 - 08:16

W sprawie PROW Glebowe w Lubuskim? Jak sie jedzie w strone Świecka albo Zielonej Góry to ja same piachy widze albo lasy, a lasu nie sadzi sie na IIkl ziemi. I jak ktoś na słabej ziemi sobie radzi to faktycznie należy ograniczyć dotacje.

#2572 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 maj 2009 - 08:54

W sprawie PROW no jakie mamy warunki w mazurskim to wiem - jak piszecie że ruszyliście w pole to u mnie śnieg leży.
a jak ja piszę że rzepaki już posiane to wy piszecie że jeszcze macie czas.
pln-wsch Polska nie jest przyjazna uprawie patrząc przez pryzmat pd-zach Polski.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2573 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 02 maj 2009 - 09:59

W sprawie PROW dogodne warunki? u mnie (woj warminsko-mazurskie) deszcz nie padal od ponad miesiaca. Taka sytuacja powtarza sie rok w rok.

#2574 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 02 maj 2009 - 12:58

W sprawie PROW Od miesiąca? A nie dłużej? Też jestem z warmińsko-mazurskiego (granice powiatu kętrzyńskiego) i deszczu to ponad miesiąc nie było. Wstrzymaliśmy wszelkie opryski bo temp w cieniu powyżej 25st, nawet saletry na razie nie sypiemy bo nie wiemy czy jest sens.
I masz tutaj rację że to kolejny rok z tak zrytą wiosną (susza).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#2575 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 03 maj 2009 - 11:10

W sprawie PROW Susza szuszom,południowa wielkopolska też dawno deszczu nie widziała,ale co z tym PROWEM!!!!!!! :) :)

#2576 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 03 maj 2009 - 13:26

W sprawie PROW W zestawieniu RF wpisałem "rozsiewacz 800 - 1000 l". Czy pisząc jakieś wyjaśninie mogę kupić 700 l ? Lub 700 l + nadstawka np. 200 l ? Zależy mi na lekkim rozsiewaczu, bo ma być zaczepiany do Mf 235.

#2577 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 03 maj 2009 - 13:31

W sprawie PROW Kolego WILKOPOLANIN sluchaj mniejsze maszyny mozesz kupywac bez rzadnych uzasdnien jak chcesz wiedziec, Wyjasnienie jest potrzebne jakbys chcial wziasc wieksze maszyny jak masz wpisane w zestawieniu.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#2578 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 03 maj 2009 - 14:20

W sprawie PROW 700+ np nadstawka 200 litrów daje coś co masz w zestawieniu - zgadza się?
i jeśli bierzesz tak zmontowany fabrycznie rozsiewacz to nie masz co się bawić w wyjaśnienia.
na fakturce będziesz miał 900 litrów a ze sobie zakładkę zdejmiesz to nikogo nie obchodzi przecież bo 1. faktury grają, 2 sprzęt gra.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#2579 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 03 maj 2009 - 16:05

W sprawie PROW Z innej beczki... Kiedy jest będzie losowanie? Nigdzie nie znalazłem (ale też niespecjalnie szukałem). Strona arimr się wysypała :)
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2580 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 03 maj 2009 - 17:01

W sprawie PROW Losowanie ma być przeprowadzone oddzielnie w każdym województwie, i z tego co pamiętam to ma być przeprowadzone od 3 do 4 tygodni od zakończenia przyjmowania wniosków czyli pewnie będzie w trzecim tygodniu maja