Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2541 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 18:48

W sprawie PROW w gazecie czytalem ze jest rozwazana opcja przesuniecia srodkow pomiedzy województwami. bo dlaczego mialby ktos dostawac pieniadze skoro ich nie chce a drugiemu zabierac chociaz bardzo ich potrzebuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 16:32
  •  

#2542 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:38

W sprawie PROW No i bzik............wielkopolskie ponad 150%.Jak nie poprzesuwają kasy to można sie pochlastać,bo znając życie tak jak w dogrywce na SPO wylosują mnie na szarym końcu....heh

#2543 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:42

W sprawie PROW Kurcze fajnie jest mieszkać w woj. dolnośląskim, o wiele lepiej niż np. w zachodniopomorskim. Ale pomijając geografię, moim zdaniem kasa będzie dla wszystkich, którzy złożyli poprawny wniosek. Zwyczajnie będą przesunięcia jak w listopadzie 2007.
@chwiolas losowanie jeszcze nic nie znaczy, ja w dogrywce SPO byłem na szarym końcu a awansowałem o kilkaset pozycji (przez błędne wnioski moich "rywali").
a

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2544 Share vinetu

vinetu

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:59

W sprawie PROW [quote name='Cihu' date='Apr 28 2009, 19:48 ' post='342309']
w gazecie czytalem ze jest rozwazana opcja przesuniecia srodkow pomiedzy województwami. bo dlaczego mialby ktos dostawac pieniadze skoro ich nie chce a drugiemu zabierac chociaz bardzo ich potrzebuje?
[/quote

a nie pomyślałeś że są ludzie którzy chętnie by skorzystali z tych pieniędzy a z różnych przyczyn nie mogą z nich skorzystać. Taka właśnie była sytuacja w województwie Małopolskim i jeszcze jakimś, podczas programu Młody rolnik gdzie przez durny przepis nie mogli skorzystać z tego programu choć bardzo chcieli i pieniądze bardzo by się im przydały

#2545 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 29 kwiecień 2009 - 11:59

W sprawie PROW

Kurcze fajnie jest mieszkać w woj. dolnośląskim, o wiele lepiej niż np. w zachodniopomorskim. Ale pomijając geografię, moim zdaniem kasa będzie dla wszystkich, którzy złożyli poprawny wniosek. Zwyczajnie będą przesunięcia jak w listopadzie 2007.
@chwiolas losowanie jeszcze nic nie znaczy, ja w dogrywce SPO byłem na szarym końcu a awansowałem o kilkaset pozycji (przez błędne wnioski moich "rywali").

Niestety, ale kasa nie będzie dla wszystkich, na stronie ARiMR informują że będzie dodatkowy nabór wniosków w województwach gdzie nie wykorzystali limitów. Po wnioskach widać jak politycy podzielili kasę nie biorąc pod uwagę faktycznego zapotrzebowania tylko jakieś polityczne wyliczanki ( pewnie pod głosy drobnych rolników) w województwach gdzie jest największe rozdrobnienie. A nie trzeba być za bardzo rozgarniętym by wiedzieć, że najmniejsze gospodarstwa nie mają szans rozwoju i inwestowanie jest nieopłacalne. Podział kasy na województwa powinien uwzględniać tylko gospodarstwa osiągające, co najmniej 4 ESU co upoważnia do składania wniosku. Ja czekam teraz na losowanie, u mnie co drugi wniosek odpadnie.

#2546 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 29 kwiecień 2009 - 12:41

W sprawie PROW Prawie cała śmietanka z PSL pochodzi z mazowieckiego i jaka kasa poszła na to województwo,ale nie narzekam przynajmniej jastem z tego województwa.Reszta kasy ,która zastała powinna zostać podzielona na te woj. w których zabrakło kasy.

#2547 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 14:02

W sprawie PROW

w gazecie czytalem ze jest rozwazana opcja przesuniecia srodkow pomiedzy województwami. bo dlaczego mialby ktos dostawac pieniadze skoro ich nie chce a drugiemu zabierac chociaz bardzo ich potrzebuje?

a nie pomyślałeś że są ludzie którzy chętnie by skorzystali z tych pieniędzy a z różnych przyczyn nie mogą z nich skorzystać. Taka właśnie była sytuacja w województwie Małopolskim i jeszcze jakimś, podczas programu Młody rolnik gdzie przez durny przepis nie mogli skorzystać z tego programu choć bardzo chcieli i pieniądze bardzo by się im przydały

co ty pierniczysz? jak ktos chcial skorzystac to zlozyl wniosek i juz. co to znaczy "rozne przyczyny", ze niby co? kapcia zlapal jak wiozl dokumenty? nie wymyslaj glupot. skoro ludzie nie skladaja to znaczy ze nie chca! ja tak to rozumiem. skoro w olsztynie zlozono blisko 1000 wnioskow to znaczy ze tyle osob chce modernizowac gospodarstwa a jak gdzies zlozono 200 to znaczy ze 200 chce dostac dofinansowanie i nie wiecej! nikt nikomu nie zabrania skladac wniosku zwlaszcza ze terminy byly dlugie i bez kolejek!

ps: mlody rolnik to zupelnie co innego i nie porównuj tych 2 dzialań! tam sie dostaje kase za darmo. w modernizacji kase trzeba miec przed inwestycją a po jakims roku "moze" agencja zwróci czesc poniesionych kosztow!

#2548 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 14:11

W sprawie PROW w tej wypowiedzi rozchodziło się bardziej o brak ułątwień dla młodych rolników, co miało miejsce w poprzednim okresie finansowania, kiedy to MR mógł korzystać z MGR bez spełnienia wymogu 4 ESU

#2549 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 17:45

W sprawie PROW Witam
Moze mi ktoś powiedziec ile ha. trzeba miec na ciągnik 80-90KM.
pozdro.

#2550 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 29 kwiecień 2009 - 19:12

W sprawie PROW ja mam 22 i dostałem za pierwszy,m razem ciągnik 82 km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2551 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 19:21

W sprawie PROW Ja na 20 ha dostałem bez żadnych problemów 90 konny ciągnik

#2552 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 19:51

W sprawie PROW A jakim cudem mogłeś nie dostać na 20 ha 90 km? :

#2553 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 kwiecień 2009 - 19:54

W sprawie PROW ja na 25 ha udukumentowanych wpisałem 110-120km i mysle ze to przejdzie :D tym bardziej że nie mam na siebie zadnego ciagnika.

#2554 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 20:10

W sprawie PROW Facet z pod Krasnika na 3 ha wpisał 55km.

#2555 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 kwiecień 2009 - 20:15

W sprawie PROW ja na 25 ha udukumentowanych wpisałem 110-120km i mysle ze to przejdzie :D tym bardziej że nie mam na siebie zadnego ciagnika.

#2556 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 29 kwiecień 2009 - 20:28

W sprawie PROW No właśnie największe emocje teraz budzi pytanie, czy wszyscy dostaną pieniądze?
ARiMR na swojej stronie sama sobie zaprzecza:
...."Wszystkie wnioski złożone i wysłane pocztą w terminie wezmą udział w losowaniu, które określi kolejność ich rozpatrywania.........................................................Wiadomo już, że w woj. zachodniopomorskim dofinansowaniem może być objęty mniej niż co trzeci wniosek, a w woj. lubuskim co drugi."
To w końcu losowanie tylko ustali kolejność, czy zadecyduje, o tym kto dostanie dofinansowanie?
Swoją drogą najlepszym wyjściem było by przesunięcie środków do tych województw w których jest największe zainteresowanie. To ono mówi, gdzie potrzebne są te pieniądze.

#2557 Share polszu

polszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:agro....info...

Napisany 30 kwiecień 2009 - 00:43

W sprawie PROW Panowie nie miejcie do Kolegi "Vinetu" żalu o sformułowanie że "...są ludzie którzy chętnie by skorzystali z tych pieniędzy a z różnych przyczyn nie mogą z nich skorzystać". Dam przykład wpiszcie w arkusz SGM uprawy i zwierzaczki dajmy na to "x dowolne zboże +y krowy mleczne" i zmieńcie tylko REGION: na "Małopolska i Pogórze" i co widzimy przeciętnie 25-30% ESU mniej. (brak dobrze płacących podmiotów skupowych sprawia że dochodowość jest tu słaba)

Pozdrawiam

#2558 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 16:22

W sprawie PROW Witajcie
Zastanawiam sie jaki moge dostac ciagnik gdy mam 12ha na wlasnas a dzierzawy ok. 15ha ale z umowa o przedluzenie bedzie problem wiec jaki ciagnik dostane majac 12ha. Tylko pewne informacje.
z Tego co obecnie wiem obecne zasady zostaly zaostrzone do starych :D
Dzieki

#2559 Share vinetu

vinetu

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 16:55

W sprawie PROW

co ty pierniczysz? jak ktos chcial skorzystac to zlozyl wniosek i juz. co to znaczy "rozne przyczyny", ze niby co? kapcia zlapal jak wiozl dokumenty? nie wymyslaj glupot. skoro ludzie nie skladaja to znaczy ze nie chca! ja tak to rozumiem. skoro w olsztynie zlozono blisko 1000 wnioskow to znaczy ze tyle osob chce modernizowac gospodarstwa a jak gdzies zlozono 200 to znaczy ze 200 chce dostac dofinansowanie i nie wiecej! nikt nikomu nie zabrania skladac wniosku zwlaszcza ze terminy byly dlugie i bez kolejek!

ps: mlody rolnik to zupelnie co innego i nie porównuj tych 2 dzialań! tam sie dostaje kase za darmo. w modernizacji kase trzeba miec przed inwestycją a po jakims roku "moze" agencja zwróci czesc poniesionych kosztow!

przeczytaj sobie post użytkownika "POLSZU" , a jeśli nawet jego postu nie zrozumiesz to ja na to nic nie poradzę :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2560 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 17:11

W sprawie PROW Też jestem żdania że kasa powinna być poprzerzucana z regionu na region. Nie można nikogo na siłę uszczęśliwiać, jak nie składają to na siłe nie dawać. Rząd chce być nowoczesnym JANOSIKIEM. Sam sie zastanawiam dlaczego w zachodniopomorskim dali taką małą kase, może słabo na wybory chodzą i nie zależy rządowi na głosach z tego regionu. O mazowieckim nie wspomne tzn o wielkości puli.