Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 20:32

W sprawie PROW Witam panowie dzis złozyłem wniosek arimr Torun 40 minut w kolejce wszystko sprawnie poszło tera tylko czekac na losowamie B)
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 18:41
  •  

#2442 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 20:45

W sprawie PROW Najlepsze to było w biurze powiatowym, tata pojechał złożyć, bo bliżej niż do OR, a tu nie ma tej wyszkolonej osoby do przyjmowania wniosków, no i trzeba będzie w czwartek B)

#2443 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 21:48

W sprawie PROW

dzwoniłem koło południa do lublina to powiedzili mi że maks kilka osób w oklolejce, praktycznie na bierzaco.

co do wprowadzania do systemu to w czym widzisz problem codzinnie zabiera wnioski kurier i wiezie do OR i tam wklepuja nastepnego dnia po co maiłem robic 200km. na młodego rolnika wysłałem poczta i tez poszło B)

a co do sredniej kwoty to nie zapomnij że sporo ludzi składa juz poraz drugi i wykorzystuja to co zostało z naboru 2007. także srednia na pewno nie bedzie nawet 250tys B)

no i o tym mowie ze srednia w tym roku nie bedzie weiksza niz 180 tys. a ty kilka postów wyzej prorokujes ze srednio bedzie po 300 tys wiec z tego powodu malo ludzi dostanie a ja dlatego ze byles w bledzie napisalem ze sie mylisz i ze srednia ktora trzeba wziac pod uwage to owe 180 tys

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 21 kwiecień 2009 - 21:51

W sprawie PROW nie zrozumiałes mojego przesłania!!!!!!! Według dealera wiekszosc robi maksymalne wnioski a to że srednia taka wyjdzie bo jedni maja 300 a innym zostało 100!!!

#2445 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 22:02

W sprawie PROW ja rozumiem... ale nie mozna teraz rozpatrywac ile ktos wzial przez 2 nabory... stary prow to juz przeszlosc i zyc trzeba nowym i wszelkie kwoty brac od nowego... a ogolnie to nie ma co sie klocic bo to i tak nie zwiekszy puli srodkow. pieniedzy jest stanowczo za malo. powinna byc jedna ogolnopolska pula srodkow i zadnego dzielenia... dlaczego rolnicy na mazurach maja miec gorsze szanse rozwoju niz ci z warszawy?

#2446 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 06:35

W sprawie PROW A nie uważacie, że oni dzieląc to patrzyli na średnie wielkości gospodarst w danym województwie??

#2447 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 06:49

W sprawie PROW na pewno nie bo w warminsko-mazurskim srednia to okolo 22ha czyli stosunkowo duzo a kwota nie jest wcale duza bo tylko 110 mln a to do mazowieckiego wyglada bardzo marnie bo tam az 440 mln

#2448 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 12:03

W sprawie PROW Witam. Dzisiaj zaczynam wypełniac wniosek na dofinansowanie na: ciagnik 85 KM, ładowacz czołowy, prasa kostka, rozrzutnik obornika i agregat podorywkowy. Mam pytanie. Jakie obowiązkowe załączniki musze dołączyć do wniosku na wstępną weryfikację?

#2449 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 22 kwiecień 2009 - 12:12

W sprawie PROW Wszystko jest napisane w instrukcji wypełniania wniosku na stronach ARiMR.

#2450 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 13:40

W sprawie PROW Instrukcje oczywiście czytałem ale nie wiem czy "pozostałe załączniki wymagane do przeprowadzenia weryfikacji wniosku" są wymagane od razy przy złożeniu wniosku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 14:50

W sprawie PROW no w takim razie chyba niezbyt zrozumiale ją czytałes... polecam ponownie przeczytać chociaz kilka pierwszych stron

#2452 Share Hati

Hati

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 14:56

W sprawie PROW trochę późno sie za to zabierasz papierków trochę trzeba nazbierać daj wniosek do zrobienia jakiejś dobrej firmie to szybko ci zrobią a ty zajmij sie zbieraniem załączników życze powodzenia

#2453 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 17:43

W sprawie PROW Wcale późno się nie zabierasz, bo do złożenia obowiązkowe sa 3 załączniki, ksero dowodu osobistego, PRG, i wyliczenie wielkości w ESU. A wszystko to zrobisz w domu. Resztę papierów można dopiero później złożyć, więc nie musisz jeździć juz teraz po urzędach.
a

#2454 Share mariobros

mariobros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 17:47

W sprawie PROW Czy przy zakupie maszyn można w PRG wpisać poprawę sytuacji w zakresie higieny i BHP czy też trzeba policzyć wzrost wartości dodanej w gospodarstwie (GVA)????

#2455 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 17:52

W sprawie PROW Dzięki cosmos za odpowiedź. Te trzy załączniki spokojnie dam rade zrobić.
Mariobros ja piszę właśnie poprawe BHP- mniej roboty przy wniosku.

#2456 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 18:11

W sprawie PROW Najlepiej jest robić na poprawę BHP, bo nie ma sensu pałować się z GVA i szkoda drukarki na te tabele GVA z PRG B).
a

#2457 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 19:17

W sprawie PROW A właśnie, że jest brana pod uwagę średnia wielkość gospodarstwa, bo w zachodniopomorskim jest mniej gospodarstw niż w mazowieckim, a to dlatego, że tam są większe gospodarstwa, a w mazowieckim mniejsze, każde gospodarstwo może dostać 300 tys. zwrotu, więc na mazowieckie więcej kasy poszło.

#2458 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 20:15

W sprawie PROW co do algorytmu to uwzględnia on zarówno liczbę gospodarstw, średnią ich powierzchnię lecz śmiem przypuszczać, iż poza danymi makroekonomicznymi nie uwzględnia stopnia wykorzystania funduszy w poprzednich okresach programowania / naborach

co do 300 tys zł na gospodarstwo to proponuję powtórzyć rachunki, gdyż wg moich obliczeń średnio na gospodarstwo przypada poniżej 2 tys zł

#2459 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 20:44

W sprawie PROW Jeśli w PRG wpiszę poprawę BHP to wypełniam tylko strony 1-7 i ostatnią a cały środek olewam tak ?
A w jakiej sytuacji trzeba złożyć PRG w wersji elektronicznej ?
Z góry dzięki za info
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 20:54

W sprawie PROW No wniosek na nowe zabawki złozony już B) Jak Panowie myślicie, kiedy będe sie juz bawił nimi ?? B) B)