Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2401 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 15:57

W sprawie PROW Dzisiaj usłyszałem, że w tym naborze nie będzie można zmieniać maszyn ani dilera, które poda sie na wniosku. Na infolini ARiMR potwierdzili te informacje tak na 75%, i kazali pytać sie w OR-ach, ale tam nie mogę się dodzwonić. Ponoć dzięki temu wnioski maja pójść szybko. Czy ktoś może potwierdzić te informacje??
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 15:41
  •  

#2402 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 kwiecień 2009 - 16:09

W sprawie PROW imho bzdura - kupię tam gdzie będzie najtaniej bo to gwarantuje mi wolny rynek!
armir nie może tak się bawić to raz a dwa - idzie pewnie o zmianę w zestawieniu maszyn czyli rezygnuję z części w częśći zmieniam modele itp bo to ponoć sporo problemów narobiło ostatnio.

Od dwóch dni ciągle ktoś gdzieś mi wyskakuje z jakimiś nowościami i sieje tylko zamęt.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2403 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 17:41

W sprawie PROW zmian nie można wprowadzać w zestawieniu rzeczowo finansowym, czyli teoretycznie nie ma możliwości zmiany maszyny ani kwoty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2404 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 20 kwiecień 2009 - 18:31

W sprawie PROW W ostatnim naborze można było wprowadzić zmiany w zestawieniu rzeczowo - finansowym, ponieważ był bardzo długi okres od złożenia wniosku do jego rozpatrzenia. W tym roku nie ma już takiej możliwości. tzn. jeśli w r-f wpiszemy ciągnik 100 - 120 KM to musimy kupić ciągnik 100 -120 KM ale jeśli wpiszemy Ciągnik NH 6010 Plus to musimy wziąć ciągnik NH 6010 Plus.

Ale by były jajca gdyby obowiązywała nas cena z r-f, wiadomo, że każdy rolnik biorąc ofertę prosi o zawyżoną cenę lub bierze ofertę na droższą maszynę. Ja sam mam wystawioną ofertę na 240 000 a w planach ciągnik za ok 160 000 PLN

#2405 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:04

W sprawie PROW Czyli robię tak w Zestawieniu R-F piszę ogólnie np. ciągnik 90-120Km na lekko zawyżoną kwotę i mam drogę wolną do wyboru. Ale w załączniku "Opis zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji" jest miejsce na "Nazwa dostawcy" kolumna 3 , kolumna 4 Marka, typ lub rodzaj, więc tutaj muszą się określić konkretnie od kogo i co. I co wtedy można zmieniać czy nie? Zresztą w PRG też trzeba podać co się kupi.
a

#2406 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:08

W sprawie PROW w zestawieniu RF nie ma pozycji dostawca, występuje ona w załączniku opisu zadań, który nie jest wymagany do wstępnej weryfikacji, nie rozumiem tylko dlaczego chcecie zawyżać kwotę (jeśli jej nie wykorzystacie to przepada), a opis maszyny proponuję jak najbardziej ogólny czyli nawet bez określania mocy

#2407 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:19

W sprawie PROW Dokąłdnie opis R-F beedzie można zmieniac do woli aby wyrobic sie w kwotach zadeklarowanych, moga byc niższe problem pojawia sie gdy chcemy kupic cos drozszego niż wpisalismy. Dlatego kazdy zawyża oferty żeby uniknac póznij problemów. ja zawsze dzwonie bezposrednio do OR i tam zazwyczaj jest ktos kompetentny ;) TO co wpiusuje sie w opisie bedzie można zmioniac to kogo wpiszemy jako dostawce to tylko taka przymiarka a możemy kupic u kogo nam bedzie ise podobało jedyny wymóg to ceny nie powinny byc wyższe niz w R_F( choc pan z OR mówił że wtedy pisze sie wyjasninie dlaczego cena na dana maszyne jest wyzsza i tez da sie to załtwic :) )

JA takze polecam wpisywac jak najmknij danych szczególowych maszyny :) fajny sposób jest z prasa zwijajaca bo nie iwem czy kupie stłokomorowa czy zminno.... wiec wpisuje sie "prasa zwijajaca o szerokosci roboczej 1,8-2,1m" :)

#2408 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:32

W sprawie PROW OK czyli w RFie robię najogólniej jak się da, a załącznik do RF mogę donieść w późniejszym terminie.
@kissmy... nie wiem czy dobrze zrozumiałem, od 300 000zł odejmuje się kwotę wypłaconą dofinansowania przez ARiMR czy kwotę Suma z RFa, nawet jeśli jej się nie wykorzysta?
a

#2409 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:14

W sprawie PROW odejmujesz to co faktycznie wykorzystasz

#2410 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:24

W sprawie PROW Sprawdzaliście w ARiMR stan stada w IRZ? Ja dziś byłem sprawdzić, żeby później nie było kłopotów, że co innego mają w systemie, a co innego wpisałem we wniosku na koniec 2007 i 2008 i jest masakra, nic sie nie zgadza. Drugi problem - księgi wieczyste tydzień trzeba czekać za wypisem.
I tak myśle w instrukcji tytuł prawny do gospodarstwa nie widnieje wśród załączników niezbędnych do wstępnej weryfikacji, więc może doniosę później.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2411 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:26

W sprawie PROW ja dzis dopiero podpisałem umowę , a jutro składam wniosek na następny sprzęt , jak dziś byłem w ar i mr to powiedzieli mi że na 21 kw. przewidują 6000osób w wielkopolsce , czyli jutro będzie masakra

#2412 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:34

W sprawie PROW Księga Wieczysta nie jest załącznikiem obowiązkowym, a tydzień to jak KW jest na miejscu w sądzie, a jak sąd robi migrację KW z papieru na kompa to czekasz na wypis prawie miesiąc. A te przewidywania to na jakiej podstawie oni robią, przecie można wysłać pocztą lub w BP składać, a jest cały tydzień na to, więc po co to straszenie.
a

#2413 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:38

W sprawie PROW Można ale prawdopodobnie większość ludzi pojedzie do OT, ja też tak zrobie, ale nie jutro, ze względu na to, co napisał tomek.

#2414 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:39

W sprawie PROW jak ktoś składał ostatnio na modernizację i nie wykorzystał max kwoty zwrotu ,może składać na ten nabór czy rok trzeba czekać??

#2415 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:48

W sprawie PROW ciekawe co bedzie z tymi co sie nie zalapia w losowaniu... kurcze malo jest tej kasy.... tak np w olsztynie bylo w 2007 roku do dyspozycji 130mln a teraz jest 110. ale slyszalem ze jest mniej ludzi niz sie przewidywalo na początku... tak twierdzi kobieta co robi wnioski

#2416 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:58

W sprawie PROW wypisy z kasiag wieczystych sa potrzebne tylko wtedy gdy masz cos dokupione lub sprzedane jesli masz tak samo jak w roku bazowym w dopłatach (2008) to nie trzeba wypisów !!!!!!!!!!!

może ktos mi powiedziec przykłady na jakich warunkach i w jakim banku załatwiali sobioe kredyty preferencyjne jesli chca kredyt na to co ma zwrócic agencja i US ( VAT ) wkłąd własny mam cały. bo w BS jak mi dzis powiedziła klintka to koszmar i jescze pros prezesa jakby to nie iwem co było ;) krzykneli 3 % prowizji i koło 10% odsetek WIBOR 3M + 6 %!!!!!!!!!! to chyba lekkie przegiecie :) i w dodatku zabezpiecznie 2,5 krotnosc kredytu !!!!!!! wes tu skołuj majatku na 1mln :)

#2417 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 21:08

W sprawie PROW BZWBK Spółki Leasingowe "Pożyczka dla rolników" prowizja max 1%, oprocentowanie niestety drogo podobnie, a zabezpieczenie to weksle i zastaw rejestrowy na sprzęcie.
a

#2418 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 21:08

W sprawie PROW Witam
mam pytanie: czy jesli mam dzierżawę od 2008 roku, i za tamten rok nie złożyłem na tą dzierżawę o dopłaty bezpośrednie i właściciel też nie składał, to mogę ten grunt brać pod uwagę przy wyliczeniu ESU ?

#2419 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 kwiecień 2009 - 21:10

W sprawie PROW @OPTIMUSpRIME może składać, byle tylko zmieścił się razem z poprzednim w maksymalnej kwocie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2420 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 21:13

W sprawie PROW

Witam
mam pytanie: czy jesli mam dzierżawę od 2008 roku, i za tamten rok nie złożyłem na tą dzierżawę o dopłaty bezpośrednie i właściciel też nie składał, to mogę ten grunt brać pod uwagę przy wyliczeniu ESU ?

niestety nie ;) jesli nie miałes w dopłatach to nic nie możesz z tym zrobic

możesz powiedziec jakie sa koszty zastawu rejestrowego i weksli ?? włąsnie ten mój bs to jakis taki zacofany :) nie chca zastawaów bo nie chce sie prezesowi jezdzic do lublina 80km żeby wpisac do rejestru zastawów tylko ciagle hipoteka i hipoteka. Zeby miał kto zarobic przy wycenach nieruchomosc !!!!!!!!!!