Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2381 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 09:18

W sprawie PROW Witam. Czy ktoś z was składa wniosek (z modernizacji gospodarstw) na zmianę pokryć dachowych z eternitu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 11:53
  •  

#2382 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 09:21

W sprawie PROW

ILe trzeba mieć hektarów żeby ubiegać się o dofinansowanie na ciągnik 120KM?

3.5 km na 1 ha, więc to tak wychodzi że trzeba mieć 34 ha żeby dostać 120 konny traktorek ;)
Chłop ze wsi

#2383 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 09:47

W sprawie PROW

@kasztelan o zgodę w rodzinie to Ty się nie bój... ;) jeżeli ja wezmę dopłatę na ten rok to ojciec będzie musiał oddać za poprzednie 4 lata dopłatę z rolnośrodowiskowych bo mu się powierzchnia zmieni którą podał we wniosku.zobaczymy co z tego wyjdzie w poniedziałek...

Wiesz gdzie najlepiej wychodzi się z rodziną ???? :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2384 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 10:04

W sprawie PROW

Witam. Czy ktoś z was składa wniosek (z modernizacji gospodarstw) na zmianę pokryć dachowych z eternitu?

ja składam, tylko zastanawiam się czy mogę zmienić pokrycie również na garażach dla maszyn, czy też musi być uzasadnione ich bezpośrednie wykorzystanie w produkcji roślinnej

#2385 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 11:13

W sprawie PROW @pioter Nie będzie musiał oddać, jeśli pójdziecie do biura powiatowego i tam z dyrektorem uzgodnicie, u nas tak było.

#2386 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 11:21

W sprawie PROW Ja składam na zmianę pokrycia na stodołę , 2x obora i magazynowy z garażem. Załączasz do wniosku kosztorys inwestorski czy tylko oferty na wykonanie.

#2387 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 12:11

W sprawie PROW na razie nic nie załączam tylko blokuję kwotę

#2388 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 19 kwiecień 2009 - 12:55

W sprawie PROW Właśnie na razie lepiej tylko zablokować kwotę i czekać na losowanie (w tedy po jego wyniku resztę dokumentów złożyć)- zrobić tylko minimum bo jak coś znajdą nie tak w tej podstawowej cześci to reszta pracy pojdzie na marne. Byłem w agencji regionalnej i mówili że kolejki nie maja sęsu bo kasy jest prawie dwa razy więcej , a i tak ostatnio wszystkie wnioski rozpatrzyli(kolejność i tak losowanie wyznaczy). Ogólnie to można składać w powiatowych , ale oni tam są zieloni i nic prawie nie wiedzą z resztą w regionalnych przynajmniej Ci sprawdza czy zalączniki wszystkie potrzebne masz.

#2389 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 kwiecień 2009 - 13:25

W sprawie PROW

Pewnie że moge tylko żeby pózniej nie było tak że każdy skopiuje a od siebie nic nikt nie napisze :) Choc mysle ze moje wypoiciny nie sa idealne :)
To jest opis z planu rozwoju gosp.
"Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcje roślinną. W gospodarstwie brakuje podstawowych maszyn do prawidłowego jego funkcjonowania.Zakup planowanego ciągnika i maszyn poprawi ogólne warunki gospodarstwa rolnego poprzez poprawę sytuacji w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji oraz w zakresie ochrony środowiska. Ciągnik chronił będzie rolnika przed zapyleniem, hałasem i drganiami. Opryskiwacz polowy i rozsiewacz wpłynie na poprawę jakości zbiorów. poprzez terminowe i równomierne zastosowanie środków ochrony roślin i nawożenie. Prasa zwijajaca pozwoli szybko, bezpiecznie i terminowo zebrac słome, siano, a co najważnijsze ta technologia zbioru pozwala ilość pracy recznej do minimum. Pług obrotowy pozwoli zaoszczedzic dużo czasu, który traci sie na uwrociach podczas orki pługiem zagonowym, kolejnym atutem tego pługa jest to,że działki zaorane pługiem obrotowym maja bardziej wyrównana powierzchnie (brak bruzd), co sprzyja pózniejszej uprawie. Poprzez zakup agregatu uprawowo-siewnego wyposażonego w sprzęg do siewniaka pozwoli za jednym przejazdem uprawic i zasiac zboże dzieki czemu zostanie zaoszczedzony czas i pieniadze. Zakup siewnika do zboża pozwoli precyzyjnie i terminowo obsiac posiadane grunty czego skutkiem beda lepsze plony. Utwardzenie placu manewrowego pozwoli na bezpieczne i bezproblemowe korzystanie z budynków gospodarskich podczas składowania i pózniejszego przeładunku płodów rolnych."

Bede wdzieczny za kazda sugestie, podpowiedz co można zmienic może cos dodac. Wniosek bedzie dotyczył tych maszyn które wczesnij wymieniłem.

Zakładam że mówisz o tabeli "Cele" z W-1-1_121PRG_300309.xls
Cele i koncepcja rozwoju gospodarstwa:
Na razie mam coś takiego:
------------------
Zakup opryskiwacza, rozsiewacza i siewnika zastąpi posiadany obecnie sprzęt (opryskiwacz-1986, rozsiewacz-1999, siewnik-1979). Zakup opryskiwacza poprawi bezpieczeństwo operatora, jakość wykonywanych zabiegów, uprości obsługę, zmniejszy awaryjność oraz ułatwi zakup części w razie awarii gdyż do obecnego opryskiwacza ze względu na wiek ciężko dokupić oryginalne części. Minimalnie zwiększona pojemność pozwoli oszczędzić czas na uzupełnianie cieczy roboczej. Zakup rozsiewacza nawozów ma na celu wykorzystanie tzw. bigbagów (500kg) zamiast opakowań po 50kg. Istotnym aspektem jest zwiększenie równomierności pokrycia pola nawozem co dwutarczowy rozsiewacz wykona lepiej od obecnie posiadanego. Najważniejszym jednak aspektem w przypadku zakupu rozsiewacza jest uniknięcie sytuacji gdzie jedna osoba podnosi worek o wadze 50kg. Zakup siewnika ma na celu wyłączenie z użytku maszyny która odstaje ona od obecnie stosowanych standardów jeśli idzie o wydajność oraz przepisy BHP. Planowany zakup ponadto pozwoli stosować ścieżki technologiczne. Zakup ciągnika o mocy 59-82KM w drugim etapie przyczyni się to do przyspieszenia prac polowych, spełnienia chociaż przez jeden ciągnik w gospodarstwie norm euro tierII (to akurat ściema jak wiadomo) oraz co jest najważniejsze poprawy bezpieczeństwa pracy kierowcy/operatora. Wyeliminowany zostanie najstarszy i najmniejszy ciągnik którego jestem współwłaścicielem. Nowy ciągnik wybrany został z myślą o maszynach wybranych w pierwszym etapie a także jako uzupełnienie posiadanego Zetora 10145.
------------------
Co o tym sądzicie?
Zakup opryskiwacza, rozsiewacza i siewnika a w drugim etapie nowego ciągnika.

W celach z punku 17stego (W-1_121_c.xls) wpisałem bezczelnie z instrukcji:
Modernizacja parku maszynowego celem poprawy oraz bardziej efektywnego wykonywania prac w gospodarstwie.
Przecież ARiMR nie może sie mylić ;)

I co zaznaczacie w: W-1_121_c.xls - OPIS OPERACJI - punkt 18sty -> zgodność operacji z celami.
18.3 czy też 18.1.4.
Czytam te instrukcje i jakiś głupi chyba jestem ale wydaje mi sie że 18.3.

@darek91, bialy2005, Vitasem - też mam z tym problem. We wtorek mam mieć wniosek z ODRu który robi u nich kumpel to będę wiedział coś więcej.

A co wiem to że z 2 etapu można zrezygnować - kumpel mnie wysmiał jak go o to zapytałem (pracownik ARiMR), natomiast druga część faktycznie ma mieć minimum 25% całości inwestycji jak jest w instrukcji.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2390 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 kwiecień 2009 - 13:39

W sprawie PROW w instrukcji napisane jest zeby nie kopiowac celów programu ;) !!!!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2391 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 kwiecień 2009 - 14:39

W sprawie PROW ale z "celów" a nie dokumentów armir'u ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2392 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 18:17

W sprawie PROW czy składa ktos z Was wniosek na sprzet uzywany? np ciągnik?
jak sie ma do tego deklaracja o byciu małym/sr/mikro - przedsiebiorca? czy rolnik indywidualny takim przedsiebiorca jest?

#2393 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 19:19

W sprawie PROW Panowie błahe pytanie no ale wole je zadać ;) Gdy rodzice podpisywali załączniki wniosek to się mnie pytali czy liczbę załączników rozumiemy przez liczbę kartek w danej pozycji np. prg mam na 4 kartkach (na każdej z obu stron drukowałem) czyli wpisuje liczbę 4 czy też że jako jedna pozycja czyli 1. Chodzi o to że prg na gospodarstwo jest jeden a tutaj jest miejsce na wpisanie. No z wielkością ekonomiczna gospodarstwa mam na 2 kartkach (jedna na obu stronach) a w końcu to jest jeden załącznik to pisać 1 czy 2.

#2394 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 19:44

W sprawie PROW 1 załącznik to jeden rodzaj dokumentu czyli w przypadku PRG 1 i ESU tak samo 1, a ten PRG jakiś odchudzony ja mam 47 stron

#2395 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 19:48

W sprawie PROW

Panowie błahe pytanie no ale wole je zadać ;) Gdy rodzice podpisywali załączniki wniosek to się mnie pytali czy liczbę załączników rozumiemy przez liczbę kartek w danej pozycji np. prg mam na 4 kartkach (na każdej z obu stron drukowałem) czyli wpisuje liczbę 4 czy też że jako jedna pozycja czyli 1. Chodzi o to że prg na gospodarstwo jest jeden a tutaj jest miejsce na wpisanie. No z wielkością ekonomiczna gospodarstwa mam na 2 kartkach (jedna na obu stronach) a w końcu to jest jeden załącznik to pisać 1 czy 2.

#2396 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 20:01

W sprawie PROW Robiony jest pod poprawę BHP ponoć tak można zresztą dzwoniłem do agencji i mówili że tak mogę zrobić a znajoma ojca co pracuje w odr mówiła ze oni jak mogą to na to tak robią wnioski. Ja to sam robiłem no trochę rodzice sprawdzali jak miałbym robić 46 kartek to bym się zaje**ł. Fakt wolałbym mieć wszystko i być pewnym ze przez coś mi wniosku nie przyjmą jakby wylosowali ale ojciec powiedział ze jak chce maszyny to żebym zrobił sam bo nie planujemy astronomicznych zakupów. Dzięki ;)

#2397 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 21:09

W sprawie PROW a to istnieje możliwość złożenia PRG składającego się tylko z wypełnionych pozycji? nie jest konieczne dołączenie wszystkich stron, mimo iż nie są wypełnione? czy nie zaważy to o kompletności załączników?

#2398 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 21:45

W sprawie PROW @kissmy... oczywiście, że tak. w instrukcji jest o tym napisane chyba z 2 razy i napewno nie mozna tego przeoczyc . ;)

#2399 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 21:58

W sprawie PROW Instrukcja dla prg str. 3 cytuje:

W przypadku, kiedy inwestycje realizowane w ramach operacji będą miały jedynie za cel:
a. poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie ochrony środowiska, lub
b. poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie warunków utrzymania zwierząt, lub
c. poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji, lub
d. poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie infrastruktury drogowej.
- nie wypełnia się i nie drukuje dalszej części Planu Rozwoju Gospodarstwa, tj. tabel od 6. 1 do 10. 2

Jak masz wzrost wartości dodanej zaznaczone to dopiero wtedy
Instrukcje to 4 razy czytałem a niektóre fragmenty to do 6 razy ale wniosek zrobiłem chyba całkiem poczciwy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2400 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 14:57

W sprawie PROW ja wskazałem również 5 cel i wypełniałem te tabele (właściwie tylko część z nich, gdyż nie prowadzę produkcji zwierzęcej), więc musiałem wydrukować wszystko; mam jeszcze dwa pytania
- jak dodać wiersze w zestawieniu R-F
- czy konieczne jest wystąpienie o wydanie pozwolenia na budowę (gdy inwestycja dotyczy budowy) przed dniem złożenia wniosku o przyznanie wsparcia?