cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Cihu    151

nie dziala bo kolezanka wpisala posta nie w to okienko co trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

dzieki za wyrozumiałość :D czasmi zle się kliknie i klapa :) te wiadomosci to z samego ARiMR gdy podpisywałam umowę i zapytałam o następny nabór to pani kierownik powiedziła że za 2008r na wiosnę(okolice kwiecień-maj)i za 2009 jesienią(okolice wrzesień-pażdziernik)Podejrzewam że osoba która wcześniej o tym pisała też te wiadomości ma z takiego żródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi182    0

Nie wiecie kiedy beda wzywac na poprawki a moze kogos z was juz wezwali ??? bo podobno po losowaniu zaczeli rozpatrywac te wnioski czyli na moje to juz powinno powoli sie to ruszac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Ponad pięćdziesiąty numer i ponad setny z mojej okolicy z kujawsko pomorskiego dostali wezwanie do uzupełnienia poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

czyli cos rusza :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

No właśnie ma ktoś informacje jak w WLKP ciekawe kiedy dojdą do końca w tym ich tempie.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi182    0

Czyli zaczyna sie ruszac jak ponad 100 w kuj pom to jeszcze troche mi przyjdzie poczekac ..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

Witam. Cały czas obserwowałem ten temat... I widzę że agencja zaczyna ruszać z rozpatrywaniem wniosków. Jestem 40 na liście i dzisiaj przyszło zawiadomienie o konieczności poprawek. Jeśli te sprzeczne kwestie zostaną wyjaśnione to myśle ze juz będę podpisywał umowę

Edytowano przez deer
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rushlee    0

A jak idzie obsługa wniosków w mazowieckim, wie ktoś ? Wiem że muszę jeszcze trochę poczekać

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Mi się zdaję że to nie temat o tym. Jak chcesz sobie popytać to załóż taki temat w Hyde Parku


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że to dotyczy wniosków PROW wiec mnie nie pouczaj skoro nie jestes moderatorem, jak moderator powie że to było nie na temat wtedy założe nowy.

Ja składałem na nowy ciągnik+ pługi, agregat uprawowy, tur, rozsiewacz nawozów, rozrzutnik, wóz paszowy, schładzalnik do mleka, kosiarka, zgrabiarka, przetrząsacz, poskrom dla krów i myjka ciśnieniowa.

Edytowano przez deer
Cyowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

co to za durne posty? nic nie wnosza do tematu!! chcesz sie chwalic to do hyde parku! Avendrion ma racje! Moderator tego forum jest bardzo laskawy na wszelkie wybryki wiec pewnie dalej bedziesz pisal tego typu bzdury. jak wszyscy zaczna pisac na co kladali to sie zrobi 50 000 postów bo okolo tylu rolnikow skladalo wnioski :D

 

PS: skoro juz napisales ze chcesz kupic myjke to interesuje mnie czy takie rzeczy tez mozna kupowac w ramach dzialania modernizacji?

 

 

a jeszcze jedno. "Temat dotyczy wnioskow PROW" Prow ma mnustwo dzialan i nie mysl sobie ze Modernizacja jest jedynym dzialaniem

prowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się PROW obejmuje wiele działań w tym Modernizację gosp. rolnych. Ja korzystam z tego działania wiec o tym pisze i nie wydaje mi sie ze to jest nie na temat i wcale sie niczym nie chwale. Ale mniejsza z tym, nie mam zamiaru sie tu z tobą kłócić......

A co do myjki to można bez problemu brać na zwroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

A tak w ogóle to w końcu wszyscy co złożyli poprawnie wnioski dostana zwrot pieniędzy, czy jednak tylko ci dostana co się załapią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

prośba i poparcie dla Cihu.

Nie róbcie burdelu w tym wątku - kilka stron dalej prawie każdy napisał jaki sprzęt wpisuje do wniosku a kwota - myślę że taka jak była na zapytaniu ofertowym które i tak było zawyżone więc nie miarodajne.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to w końcu wszyscy co złożyli poprawnie wnioski dostana zwrot pieniędzy, czy jednak tylko ci dostana co się załapią?

Podobno mają wszyscy dostać z tego co ja słyszałem i czytałem. Nawet v-ce płemieł tak zapewniał że dostana wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Witam...

Mam pytanie odnośnie przyznawania kombajnu na dany areał... Słyszałem, tzn. czytałem dużo na forum że jeśli ma się "mało" ha, to można nie dostać wniosku na prow... A za to nie słyszałem nigdy od nikogo, aby występował taki problem... :) Czy to prawda???

I np. jeśli chciałbym złożyć wniosek na NH tc 5070 (60ha formalnie) to czy by mi go przyznali, tzn zwrot 50%...???

PROSZĘ O ODP I Z GÓRY DZIĘKI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jak robili wniosek to wspominali o tym areale że na dany sprzet musisz miec odpowiednia ilosc ha, bo wiadomo że kazdy moglby kombinowac bo załózmy mając 20 ha ktos chce kupic sprzet którym mozna obrabiac 40 ha i agencja moze sie czepiac wtedy po co nam taki sprzet skoro nie mamy tyle ha. w poprzednim naborze znajomemu przyczepili sie do kosiarki i do siewnika do kuku bo chcial 6-rzedowy ale nie chcieli mu przyznac bo mial za malo ha i tak samo z kosiarka, ale koles bylcwany i zakombinowal tak ze we wniosku dopisal ze kosiarka bedzie kosil dodatkowo 10ha poplonów (choc w rzeczywistosci ich nie ma) a z siewnikiem wpisał ze bedzie swiadczyl usługi i przeszlo mu bez problemu wtedy. Tak samo zrob z kombajnem, jak masz malo ha to dopisz usługi i powinno byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj