Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2321 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 kwiecień 2009 - 19:04

W sprawie PROW Rozkladasz na kilka etapow i tam masz zaznaczony termin zakonczenia etapu i juz.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 11:58
  •  

#2322 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 20:00

W sprawie PROW @lambogrand

Termin realizacji nie może być dłuższy niż 24 miesiące od podpisania umowy w przypadku jednego etapu i 36 miesięcy w przypadku dwóch etapów (ale pierwszy etapach i tak musi być najpóźniej po dwóch latach). Jedyny wyjątek to leasing, ale chyba nie bierzesz go po uwagę. Więc takie składanie wniosku na zapas jest trochę bez sensu.

#2323 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 20:28

W sprawie PROW gdzie szukać informacji w jaki sposób mierzyć budynki i co jest w ogóle budynkiem???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2324 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 20:38

W sprawie PROW zmierzone mają być wszystkie budynki, wiaty mające cokolwiek wspólnego z produkcja w gospodarstwie, podajemy wymiary zewnętrzne (długość, szerokość, wysokość) oraz wewnętrzne. W budynkach takich jak obory zmierzone musi być wszystko i to dokładnie: okna, drzwi, korytarze, wywietrzniki, itd

#2325 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 20:50

W sprawie PROW :) dnia mi nie starczy :)

czyli betonowe silosy na kiszonkę i ogólniki też...???

a są gdzieś te informacje dokładnie w necie opisane???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#2326 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 20:58

W sprawie PROW takie szkice kazał mi robić facet, który robił mi wniosek... wniosek przeszedł bez poprawek, więc chyba wiedział jak ma to wyglądać. W necie było tylko napisane że należy podać dokładne wymiary wszystkich budynków w gospodarstwie wraz z ich przeznaczeniem.
Silosy też muszą być ujęte, ale wystarczy je narysować wraz z wymiarami w rzucie ogólnym całego gospodarstwa. Należy też zaznaczyć gdzie są przechowywane nawozy i środki ochrony roślin

#2327 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:14

W sprawie PROW Ile od Was wzięli za wniosek Ci z ODR-u??? Odemnie zażyczył 1500 zł.

#2328 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:23

W sprawie PROW Z tego co ja wiem to w tym naborze nie trzeba już rysować usytuowania budynków ani robić szkicu rozmieszczenia okien, korytarzy itp w środku, wystarczy tylko podać powierzchnie w m2,

#2329 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:30

W sprawie PROW Też mi tak powiedział doradca robiący mój wniosek że nie trzeba rysować szkiców .Byłem mile zaskoczony bo przedtem nie zrobiłem ksero i bym musiał wszystko od nowa rysować

#2330 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:34

W sprawie PROW a pewne to jest???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2331 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:35

W sprawie PROW No i zawsze to kilka pretekstów mniej dla urzędników o przyczepienie się, że coś jest nie tak np narysowane lub rozmieszczone.

#2332 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:49

W sprawie PROW rysunek potrzebny jest tylko gdy robimy jakas budowe, remont ( inwestycja trwale zwiazna z działka) jesli ktos przeczyta sobie cała instrukcje to bedzie wiedział co i jak :)

#2333 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 22:52

W sprawie PROW Plan rozmieszczenia na terenie gospodarstwa budynków, budowli, plantacji wieloletnich oraz rzuty budynków służących do produkcji rolnej wraz z rozplanowaniem wewnętrznym (dokumentacja funkcjonalno-przestrzenna) – oryginał Dokument obowiązkowy w przypadku, gdy planowana do realizacji operacja jest trwale związana z nieruchomością (w tym z gruntem), jeżeli dotyczy:

-planowana do realizacji operacja przewiduje zakup maszyn lub urządzeń, które będą wykorzystywane/użytkowane w obrębie budynków lub budowli np. wóz paszowy, wózek widłowy do przechowalni owoców, ładowarka teleskopowa, agregat chłodniczy do chłodni, zgarniak obornika, dojarka rurociągowa.

czyli muszę robić rzut i mierzyć, dopiero na 40 stronie to było :)

#2334 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 06:49

W sprawie PROW ale jeśli kupujemy np ciągnik czy prasę to to jest nie potrzebne

#2335 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 07:35

W sprawie PROW Do wszystkich tych co zamierzają kombinować z wnioskami: nie polecam. W porównaniu kontrola US czy kontrola ARiMR to ta druga jest dużo bardziej męcząca i szczegółoowa. Co do zawyżania kwot na maszyny o małą kwotę to jak najbardziej dobra metoda zabezpieczenia zwyżek cen, ale zawyżenie ceny o baardzo dużo i oddawanie VATu i CITu dilerowi mija się z celem bo z dotacji 40-60% mało co zostanie. Mi na różnicowanie ARiMR zadzwoniła do dilera i znalazła że cena jest o 600 EUR za niska, więc w drugą stronę mogą zrobić to samo.

Mam pytanie czy ktoś spotkał się z przypadkiem wniosku w 2 etapach i późniejszej rezygnacji z drugiego etapu, i co wtedy? Czy trzeba było oddawać kasę za pierwszy etap?
Drugie pytanie to czy przy kwocie mlecznej i sprzedaży bezpośredniej mleka (nie do mleczarni) jest potrzebny sprzęt typu chłodziarka do mleka itd.? No i czy płyta obornikowa już nie obowiązuje w PROW?
a

#2336 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 16 kwiecień 2009 - 10:36

W sprawie PROW Plyta chyba jest wymagana,
Ja mam podzielony ten z 2007 na 2 etapy pierwszy zakonczylem i tez pytaismy wrazie czego jak nie bedzie sprzetow to czy moge zrezygnowac, to facet mowil ze piszesz aneks i juz, ze nie bedziesz realizowal 2 eatpu, a kasy nie zwracasz. Najpiekniejsze jest to ze po zlozeniu wniosku o platnosc 1 etapu dostalem kase za 2 tygodnie;d czyli dzis sa na koncie.
A co do mleka to ci nie powiem, ja we wniosku wpisalem jak wczesniej tylko kwote mleczna i nie wypisywalem im zaduzo szczegolow zeby sie niemieli zabardzo czego czepiac.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#2337 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 kwiecień 2009 - 11:03

W sprawie PROW Oj dobrze ze poruszyliście tę kwestię rezygnacji z 2 etapu. Bo wpisalem sobie nowy ciągniczek ale w 2011. Tylko skąd ja mogę wiedzieć że wtedy będę mógł go kupić? U mnie jest taka sytuacja że albo w drugim etapie nowy ciągnik albo zakup ziemi więc chyba oczywiste że najpierw ziemia i rezygnacja z drugiego etapu a później już ciągnik we własnym zakresie (pewnie używka jakaś).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2338 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 11:42

W sprawie PROW To jak ja kupuje podajnik pionowy do silosu zbożowego to będę musiał robić szkic gospodarstwa?Choroba a myślałem że jeden problem mniej będzie

#2339 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 15:01

W sprawie PROW ehha tak od profesjonalnej strony agencji....:dzisja po 2 h prob dodzwoniłem sie do OR. rozmawiam. koles arogancki iel to on ma spraw i ze nie ma czasu...- wogóle to za takie zachowanie w stosunku do klienta to powinien byc out ze stanowiska natychmiast. ale najlepsze były jego wypowiedzi o "kombajnie do siania buraków" ;) pomimo moich wielokrotnych poprawek nadal upierał sie przy takim określeniu... czeski film normalnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2340 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 15:19

W sprawie PROW

Plyta chyba jest wymagana,

"chyba" to jest taka tyba, co w morzu pływa! ;) :) Plyty nie sa wymagane. my nie mielismy a wszystko poszlo wzorowo.

ps: kobra pochwal sie wrezcie tym swoim nowym NH, tyle pisania o nim na af, a jeszcze nie widzielismy go w galeri!