Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2301 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 17:51

W sprawie PROW masz racje, że dealer na tym zarobi, ale wydaje mi się, że jak z 50tyś zostanie mi 20 to i tak (jak dla mnie) jest to dużo kasy. Ja też myślę o wzięciu za ta kasę dodatkowej maszyny. A możecie mi wytłumaczyć jak to jest z tymi dwoma etapami bo słyszałem, że to wychodzi trochę lepiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 01:58
  •  

#2302 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 18:03

W sprawie PROW instrukcja wypełniania wniosku (punkt 20)
str 18 z 54 ciąg dalszy
str 19 z 54
Po prostu możesz na siebie wziąć mniejszy kredyt dostajesz dofinansowanie na I etap i między innymi z tej kasy realizujesz II etap. Sydney pochwal się jak u ciebie wygląda to z pgr-em.

#2303 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 18:08

W sprawie PROW Pochwalę sie ale jutro wieczorem, jadę do gościa co mi robi wniosek i jutro zobaczę co i jak. Jak bedę wiedział to na pewno wam powiem :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2304 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 14 kwiecień 2009 - 18:36

W sprawie PROW No ja planuje wykorzystac na maksa 300tys :) plac to koło 65tys brutto, a maszyny 450netto z czego wezme kredyt na vat i to co ma mi oddac agencja jakies 400tys kredytu a to samej prowizji daje niezła sumke i odsetki co miesiac tez spore. Wiec trzeba to robic jak najszybciej sie da :)

a co do etapowego rozwiazania to nie do konca jest tak taniej może tylko odczucie jest że mnijuszy kredyt, ale żeby zrobic 2 etap musisz znowu wziasc drugi kredyt, chyba że 2 etap jest mnij kosztowny i wystarczy tego co zwróci agenacja. Problem jest w tym że jak pierzesz kredyt pomostowy to bank żada przelania praw do tego co zwraca agencja i nie mozesz tej kasy wykorzystac na kolejny etap!!! A jesli nawet masz powiedzmy wziety na dłuższy czas ten kredyt to wtedy cały czas bulisz odsetki i w sumie to nie wiem czy to takie dobre rozwiazanie :)

#2305 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 18:47

W sprawie PROW ktoś tam pisał wyżej że jak np.we wniosku napiszesz że zamierzasz kupić fenda to już masz go kupić i niemożesz np kupić zetora ito tańszego?Może ktoś rozsądnie odpowiedzieć ?

#2306 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 18:50

W sprawie PROW dlatego nie trzeba wpisywac w R-F marki i modelu tylko ciagnik 4x4 o mocy takiej i takiej :) Pózniej kupujesz sobie co chcesz :)

#2307 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:15

W sprawie PROW tylko że razem z wnioskiem składasz oferty na sprzęt więc musisz mieć jakąś markę ciągnika

#2308 Share cotn

cotn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:26

W sprawie PROW Wiecie jak można dodać wiersze w zestawieniu RF - zadania mi się nie mieszczą :) We wcześniejszym wniosku można to było robić bez problemu, teraz arkusz jest chroniony i pojawia się monit o hasło :)

#2309 Share Ziemas

Ziemas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:36

W sprawie PROW Ja szkic robie w Paincie Bez fajerwerków z wymiarami zewnętrznymi budynków i wymiarami stanowisk dla zwierząt i oznaczeniem nazw budynków tak samo jak w planie inwestycji. Nie mieli co do tego obiekcji.

#2310 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:36

W sprawie PROW Ja nie moge zmiescic dizalek na ich stronie;d
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2311 Share Ziemas

Ziemas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:39

W sprawie PROW

Wiecie jak można dodać wiersze w zestawieniu RF - zadania mi się nie mieszczą :) We wcześniejszym wniosku można to było robić bez problemu, teraz arkusz jest chroniony i pojawia się monit o hasło :)

Ja zrobiłem sobie zestawienie w excelu od nowa bo też miałem ten problem. Ta sama kolorystyka itd. nie ma problemu z żadnymi hasłami, kwestia liku minut na zrobienie tableki.

#2312 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 20:22

W sprawie PROW na te problemy z arkuszami znalazłem inny sposób :) Odpowiedni programik :) i mam wszytkie hasła do arkuszy :) No z dziłkami miałem to samo, opis inwestycji tez było porabane, R-F jescze nie robiłem :)

A co do R-F i oferty to włąnie oferta jest po to żeby nie brac cen z ksiezyca a to czy kupisz case czy fendta tej samej mocy to ich nie obchodzi abys wyrobił sie w cenie jaka wpisałes :) Dealer kazał mi nie wpisywac mark maszynyi tylko moc, szerokosc robocza itd. mówił że oni tak robili i przechodziło. Dzieki temu jest pole do zmian.

#2313 Share cotn

cotn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 20:32

W sprawie PROW Wiem, że są "odpowiednie programy" ale musisz złożyć wniosek w wersji elektronicznej i tu pojawia się problem tych pedantów z ARiMR, którzy mogą powiedzieć: "wniosek został odrzucony gdyż został złożony na błędnym formularzu".
Myślałem też o podmiance zestawienia RF ze starego naboru, co o tym myślicie?

#2314 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 20:33

W sprawie PROW słuchajcie może to głupie pytanie ale czy wniosek wypełniacie ręcznie czy drukujecie gotowy juz wypełniony?

#2315 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 20:42

W sprawie PROW @Pronar,czytałem twój post że nie miałeś kontroli(jeszcze),ja informację o kontrolach otrzymałem od osób kontrolujących mój wniosek i tą wiadomość przekazałem dalej
@Matys, mi radio zamontował dealer i na umowie z nim w wyposażeniu wpisane było radio (a na ofercie nie było napisane)i oto się czepiali,a jak sam zamontowałeś to nie masz się czego bać
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#2316 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 21:11

W sprawie PROW forma elektroniczna dotyczy tylko planu rozwoju i szczególnie dla tych któzy robia GVA jesli nie to nie musisz dawac wersji elkektonicznej. kolejna sprawa to po modyfikacji zakłądasz ochrone i dalej bedzie chronione

#2317 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 15:05

W sprawie PROW @ferdek1 no to niestety ci twoi sprawdzający nie znają sie w ogóle na przepisach, bo od dni złożenia wniosku o płatność mają 5 lat, np: złożyłem wniosek 01.02.2009 to oni do 01.02.2014 mogą sprawdzić maszyny itp, a jak minie ten okres 5 lat to nic już nie mogą zrobić. Dlatego nie ma co kombinować, bo jak przyjadą po 4 latach i się spytają gdzie jest ta i ta maszyna to powiesz że nie dowieźli po 5 latach?? I przez to mogą być problemy...
Chłop ze wsi

#2318 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 18:09

W sprawie PROW chcialbym sie dowiedziec jaki jest czas po podpisaniu umowy z agencja jesli wszystko przejdzie co we wniosku na zakup sprzetu czy mozna sprzet kupic po roku lub np 2 latach?

#2319 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 18:21

W sprawie PROW Termin realizacji podaje się w wniosku. Ale można odłożyć wniosek o rok i więcej ale przed podpisaniem z nimi umowy.
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2320 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 18:27

W sprawie PROW czyli moge zlozyc wniosek i w nim zaznaczyc ze sprzet kupie do np 3 lat po podpisaniu umowy? poniewaz wiadomo jak to dlugo trwa i niewiem jak z kasa bedzie za pare lat najpierw bym zlozyl wniosek a pozniej zbieral kase na sprzet