Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2241 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 09:49

W sprawie PROW

Witam

Mam pytanie we wniosku mam napisane zakup ladowacza czolowego Stoll a z racji kursu euro chce kupic ladowacz czolowy Trac-lift. I czy musze zlozyc jakies pismo do agencji czy ladowacz to ladowacz i niewazne jakiej firmy? jestem juz po zlozeniu wniosku o platnosc. ( zadzownilem do agencji i oni powiedzieli ze nic nie musze im przedstawiac zandych dokumentow ale chcialem sie zapytac was bo moze mieliscie podobny problem a nieusmiecha mi sie oddawac 75 tys tylko dlatego ze to nie stoll...)

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

To co jest we wniosku nie jest istotne. Liczy się to co podpisałeś w umowie, a w szczególnolności co jest w załączniku do umowy, którym jest zestawienie rzeczowo-finansowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 01:30
  •  

#2242 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 10:52

W sprawie PROW Koledzy mam pytanie odnośnie umów dzierżawy z ANR.
Czy moge je podać do wniosku na PROW tylko problem polega na tym że są zawarte na okres krótszy niż 5 lat, ale uzyskałem zaświadczenie od ANR że zobowiązują sie przedłużyć mi te umowy na czas trwania programu. Jak do tego podejdzie ARIMR?? Uzna mi to czy raczej nie?? Robił to ktoś z was?? Jak dzwoniłem do ARIMR to jeden pracownik mówi że tak a następnym razem że już nie, i terza to już nie wiem

#2243 Share matys116

matys116

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 21:48

W sprawie PROW ferdek 1 o co chodzi z tym radiem bo nie czaje ?? Czy znacie jakiś przypadek odrzucenia wniosku jak tak to z jakiego powodu ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2244 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 kwiecień 2009 - 08:48

W sprawie PROW @marian892 - czytając instrukcję do wniosku zauważylem ze do liczenia SGM/ESU można podać dzierżawy krótkoterminowe DK i długo terminowe DD ale dalej już tylko te które są na dłużej niż 5 lat (chyba od chwili złożenia wniosku czy podpisania umowy - tego nie pamiętam).
Dałem to info kumplowi z ARiMR i czekam az się dopyta ale teraz idą święta więc nie wiem kiedy dostanę odpowiedź.
Sam jestem w takiej sytuacji gdzie mam 5 ha w dzierżawach przedłużanych corocznie (podaje to do dopłat) i jeszcze 4 ha które uprawiam ale dopłaty bierze ktoś inny. W ten sposób tracę sporo ha do wniosku ;(
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2245 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 kwiecień 2009 - 15:56

W sprawie PROW Może ktoś z was podzielić sie swoim opisem celów przedsięwziecia. Który robi sie we wniosku. Ten opis inwestycji jest bardzo ważnym elementem wniosku. JA coś tam wyrzeźbiłem ale może ktoś ma inne pomysły jak umotywować zakup danej maszyny.

zakup:
-ciagnik
-pług obrotowy
-agregat u-s
-siewnik
-rozsiewacz
-opryskiwacz
-prasa zwijajaca

DODATKOWO utwardzenie placu manewrowego ( kostka brukowa)

#2246 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 kwiecień 2009 - 17:12

W sprawie PROW a możesz podać swój opis?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2247 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 18:06

W sprawie PROW Pewnie że moge tylko żeby pózniej nie było tak że każdy skopiuje a od siebie nic nikt nie napisze :) Choc mysle ze moje wypoiciny nie sa idealne :)

To jest opis z planu rozwoju gosp.

"Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcje roślinną. W gospodarstwie brakuje podstawowych maszyn do prawidłowego jego funkcjonowania.Zakup planowanego ciągnika i maszyn poprawi ogólne warunki gospodarstwa rolnego poprzez poprawę sytuacji w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji oraz w zakresie ochrony środowiska. Ciągnik chronił będzie rolnika przed zapyleniem, hałasem i drganiami. Opryskiwacz polowy i rozsiewacz wpłynie na poprawę jakości zbiorów. poprzez terminowe i równomierne zastosowanie środków ochrony roślin i nawożenie. Prasa zwijajaca pozwoli szybko, bezpiecznie i terminowo zebrac słome, siano, a co najważnijsze ta technologia zbioru pozwala ilość pracy recznej do minimum. Pług obrotowy pozwoli zaoszczedzic dużo czasu, który traci sie na uwrociach podczas orki pługiem zagonowym, kolejnym atutem tego pługa jest to,że działki zaorane pługiem obrotowym maja bardziej wyrównana powierzchnie (brak bruzd), co sprzyja pózniejszej uprawie. Poprzez zakup agregatu uprawowo-siewnego wyposażonego w sprzęg do siewniaka pozwoli za jednym przejazdem uprawic i zasiac zboże dzieki czemu zostanie zaoszczedzony czas i pieniadze. Zakup siewnika do zboża pozwoli precyzyjnie i terminowo obsiac posiadane grunty czego skutkiem beda lepsze plony. Utwardzenie placu manewrowego pozwoli na bezpieczne i bezproblemowe korzystanie z budynków gospodarskich podczas składowania i pózniejszego przeładunku płodów rolnych."

Bede wdzieczny za kazda sugestie, podpowiedz co można zmienic może cos dodac. Wniosek bedzie dotyczył tych maszyn które wczesnij wymieniłem.

#2248 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 18:28

W sprawie PROW No nieżle,u Mnie było napisane ze 3 zdania .A kosztorys masz napisany na utwardzenie placu.?

#2249 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 18:30

W sprawie PROW nom zrobił mi koles ze strostwa 350zł za plac 650m2

#2250 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 20:37

W sprawie PROW @matys116,na ofercie nie było radia ,a zakupiony ciągnik owe radio posiadał i oto się doczepili i diler wyjaśnił że to radio nie miało wpływu na cenę końcową ciągnika i zostało dołożone w ramach przeprowadzonych negocjacji cenowych z klientem
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2251 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:50

W sprawie PROW ale p[rzeciez w ofercie nie ma takich szczegółow to jakim cudem sie czepiaja :) ??? JA na ofercie mam napisane ciagnik case maxxum 115 rok pr 2009,117KM, 4x4, rewers i tyle :) Mysle że dealer wie co pisac :)

#2252 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 07:24

W sprawie PROW W opisie do maszyn możesz dodać ,że są doopasowane i będą współpracować z nowym ciagnikiem zwiększając wydajność pracy czy cos takiego ( przynajmniej ja pisalem potem takie oswiadczenie bo nie chcieli mi przyznac nowego rozrzutnika i kosiarki) :)

#2253 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 18:00

W sprawie PROW @biały2005, ja na ofercie miałem wypisane całe wyposażenie,żeby później nie było nie domówień przy odbieraniu sprzętu że miało być a nie ma.W końcu trzeba wiedzieć za co się płaci ,a w piękną gadkę sprzedawcy to nie wierzę,czarować to można dziewczyny a w interesach najważniejsze jest to co na papierze.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#2254 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 12 kwiecień 2009 - 18:01

W sprawie PROW No juz wniosek na wykonczeniu .
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#2255 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 19:36

W sprawie PROW A skad miałes pewnoisc ze za rok jak bedziesz kupował nie zdrożeja i wtedy bedzie lipa. Dlatego w ofertach robi sie ceny wyższe o 10-15% a cena zakupu to juz inna sprawa. Negocjujesz po podpisaniu umowy i przed zaliczka i liczy sie to co na fakturze a nie we wniosku. Aby nie miec cen wyższych bo z włąsnej kieszeni dokłądasz. Ja teraz nie negocjowałem tylko wziołem oferte do wniosku.

#2256 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 12 kwiecień 2009 - 19:47

W sprawie PROW Ja tam pobralem sobie odpowiednie oferty na najdrozsze sprzety a i tak ich nie bede bral:D
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#2257 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 19:59

W sprawie PROW Pewność miałem z podpisanej umowy.Cenę negocjuje się przed podpisaniem umowy i wpłaceniem zaliczki.Branie samej oferty jeszcze nikogo do niczego nie zobowiązuje i wpisując cenę z oferty nie masz pewności żadnej co do ceny końcowej, natomiast spisanie umowy określa co i za ile nabędziesz (oczywiście wszystko zależy od tego na co zgodzi się diler podpisując umowę)

#2258 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 02:23

W sprawie PROW To chyba tylko korbanek stosuje taka polityke ze gwarantuje ci cene sprzetu kupowanego za rok :) Umowe z dealerem to ja bede podpisywał jak bede miał umowe z agencja podpisana. a wtedy moze w teraznijszej sytuacji euro byc po 3,50 i juz jes całkiem inna sytuacja a jakbym teraz podpisał i policzył maszyny po 4,5 to za rok tez musiłbym sie wywiazac z umowy i becelowac po wyższym kursie :) Kolejna sprawa kupie u tego dealera który da mi najlepsza oferte na zakup a nie wiem czy kupie u tego od którego brałem oferte do wniosku :)

#2259 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 09:57

W sprawie PROW @bialy2005
Powiem Ci że się mylisz z tymi Korbankami. My u nich zamówiliśmy Claasa Axosa po kursie 3.30 w tamte wakacje, przedpłaty zrobione wszystko ładnie pięknie. Tyle że on był do odebrania dopiero na styczeń, i co się okazało? euro stoi po 4.6 i Korbanki wywiązują się z umowy.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2260 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 10:43

W sprawie PROW No w twojeje sytuacjoi to było dobre posuniecie ale mi chopdziło o odwrotna sytuacje. W twoim przypadku to włąsnie był plus takiej umowy, ale przy teraznijszym kursie i tendencjach to na 100% pod koniec roku bedzie koło 4zł albo i niżej a to by oznaczało konkretne plecy przy zawarciu umowy z gwarantowana cena teraz :) Teraz sprzet przeliczany z EURo to drożyżna nie do pomyslenia w porónniu z tym co było kilka miechów temu :) Przykałd na prasie KRONE 1250 MC kosztowąła 100tys brutto a case 80 wiuiec długo bym nie myslał a teraz case 80 a krone 140 wiec jest juz nad czym myslec :)

Mam mała prosbe do kogos kto juz robił kiedys ten szkic budynków z wymiarowaniem. JAk ma to wygladac ?? może mi ktos podesłac foto lub skan żebym miał sie na czym wzorowac. Bo w 2007 złożyłem zwymiarowana mapke z geodezji to cos im nie pasowało a ze nie poprawiłem tamtego wniosku tylko go całkiem odpusciłęm to nie wiem co było zle i jak ma to fachowo wygladac.