Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2009 - 19:54

W sprawie PROW panowie dziś się przekonałem że cały ten system jest chory. Byłem jakiś czas temu w agencji odnośnie tablicy informacyjnej i pracownik kilka razy powtarzam KILKA razy powiedział że owa tablica nie jest mi potrzebna natomiast dzis dzwoni kobieta informuje o kontroli i mówi że tablica jest potrzebna i kto ma racje?? oczywiście tablice zamówiliśmy więc będzie. tak sobie mysle odnośnie tych silosów może byc tak samo jeden mówi że nie można drugi mówi robi pan a papiery doniesie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 20:15
  •  

#2222 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:22

W sprawie PROW bardzo możliwe...
my składamy tak... nie wiem co Ci doradzić, bo złożenie takiego wniosku to zawsze cos kosztuje...
:)

#2223 Share kasztelan

kasztelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 08:53

W sprawie PROW Nie wiem jak jest z silosami ale.....jeżeli jest potrzebne pozwolenie na budowę, to na pewno będzie wymagała tego i agencja bo opiera się na prawie budowlanym. Agencja daje tylko możliwość dostarczenia Ostatecznego pozwolenia na budowę w ciągu 21 dni od wezwania do jego uzupełnienia, tak przynajmniej jest w instrukcji i ja bym się na niej opierał a nie na przygodnym pytaniu różnych urzędników. Osobiście liczę, że zdążę z pozwoleniem na budowę do chwili zamknięcia naboru a jeżeli nie, to będę opierał się na instrukcji i myślę, że nikt nie powinien mi tego zakwestionować......chyba, że się mylę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2224 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 20:30

W sprawie PROW co do binów to napewno nie opłaca sie składać na częsc budowlana bo to jest szkoda czasu nerw i dodatkowych pieniedzy , ja złorzyłem w pierwszej edycji na płyty pod biny na 3 biny i do tego suszarnie, oczywicscie pozwolenia miałem juz duzo wczesniej wydane , dzieki pracownikowi ODR bo on nad tym kazał szybko chodzic zeby mieć wszskie papiery na dzien złorzenia wniosku , i jak to sie ma do dnia dzisiejszego ze jeszcze umowy nie podpisąłem przez prace budowlane bo musiałem w ciagu 2 dni załtwic swierze pozwolenie na budowe a co za tym idzie to swierze mapki itd, nie było łatwo , napewno jak składasz na biny to musisz mieć jakies plany budowy i zagos przestrzenen ze gdzie je stawiasz , nie wiem jakie biny stawiasz ale ja musze miec nadzorowego , ładna żółta tablice z budowli , no i jak na płyte biore kase to musiałem miec kosztorys budowlany który mnie kosztował 1500zł , i nerw bo koles dwa razy robił i ciagle pani w ar nie pasowało , dla mnie to wszystko to jest chorę , teraz składam na maszyny i żadnych budowli z dopłatami ar bo juz mam pierwszych budowli po uszy, wiem że kiedys jak stawaiłem starszy bin to tylko było trzeba zgłosic w budownictwie a teraz sie przepisy pozmieniały ze musi byc wydana decyzja i pozwolenie na budowe a zęby to dostac to musi ktoś CI zrobic projekt płyty i bina , to jakies zalezy od wielkosci ale ok 200zł dal projektanta czysta kasa bo bin jak daje ksiazki od siebie to wszystko ładnie jest opisane aby tylko podbic i zmienc daty

#2225 Share loyer986

loyer986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 09:54

W sprawie PROW Witam! Mam pytanie czy osoba mająca 53 lata chcąca za 2 lata przejść na rentę strukturalną(jeżeli będą), ma szansę na dostanie dotacji z programu modernizacja gosp???
Pozdrawiam!

#2226 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 08 kwiecień 2009 - 11:41

W sprawie PROW Warunkiem otrzymania dotacji jest zachowanie celów operacji przez co najmniej 5 lat po jej otrzymaniu, więc raczej czarno to widze.

#2227 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 08 kwiecień 2009 - 13:29

W sprawie PROW A jeszcze jedno RENTY STRUKTURALNE beda dopiero w 2013 ;D Cała agencja o tym gada. Narazie nie ma budrzetu na rentki wiec trzeba sie bujac bez nich:D
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#2228 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 18:17

W sprawie PROW

Warunkiem otrzymania dotacji jest zachowanie celów operacji przez co najmniej 5 lat po jej otrzymaniu, więc raczej czarno to widze.

zobowiązania może przejąć następca, jest wyszczególnione w ustawie czy rozporządzeniu odnośnie PROW, specjalnie to wertowałem :P

#2229 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 19:20

W sprawie PROW no i po kontroli trwała 20 minut, teraz to pozostało czekać na kasę
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#2230 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 19:45

W sprawie PROW To standardowo zapytam co sprawdzali ? I ile czasu od złożenia wniosku o płatność minęło do tej kontroli . Ja jeszcze przed kontrolą jestem. Pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 19:51

W sprawie PROW

zobowiązania może przejąć następca, jest wyszczególnione w ustawie czy rozporządzeniu odnośnie PROW, specjalnie to wertowałem :P

może ale na określonych warunkach ostatnio coś czytałem na ten temat w poradniku rolniczym

#2232 Share duru90

duru90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 19:58

W sprawie PROW Witam

Mam pytanie we wniosku mam napisane zakup ladowacza czolowego Stoll a z racji kursu euro chce kupic ladowacz czolowy Trac-lift. I czy musze zlozyc jakies pismo do agencji czy ladowacz to ladowacz i niewazne jakiej firmy? jestem juz po zlozeniu wniosku o platnosc. ( zadzownilem do agencji i oni powiedzieli ze nic nie musze im przedstawiac zandych dokumentow ale chcialem sie zapytac was bo moze mieliscie podobny problem a nieusmiecha mi sie oddawac 75 tys tylko dlatego ze to nie stoll...)

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

#2233 Share Ziemas

Ziemas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 13:03

W sprawie PROW A jak masz w zestawieniu rzeczowo finansowym załączonym do umowy. pewnie masz wpisany ładowacz o maksymalnym udźwig lub coś w tym stylu, więc możesz kupić obojętnie jaki ładowacz byle miał parametry techniczne określone w zestawieniu rzeczowo-finansowym.

#2234 Share duru90

duru90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 14:02

W sprawie PROW No ja wlasnie niemam zadnych parametrow podanych przy maszynach tylko same nazwy maszyn.( jakos odemnie tego niewymagali w ODR powiedzilei ze tylko ja niemusialem tych danych podawac). Czyli wychodzi na to ze moge kupic ladowacz jaki chce zeby wydac min 35 000zl i nie przekroczyc 50 000? a w zestawieniu niemam nic dolaczonego a we wniosku mam napisane Planowane inwestycje: zakup ladowacza czolowego Stoll F 10 HDPM.

Pomocy.

#2235 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 14:38

W sprawie PROW ja juz sprowadzilem traktor i musialem dokupic plugi 4 bo mialem brac ladowac quika ale wziąłem polskiego 6 a w puli zostalo jeszcze 10000 tys i teraz bede skladal papiery na wzrot a generalnie to co sprawdzają jak bedzie kontrola??????? :P
Wielki fan case jx/new holland td

#2236 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:29

W sprawie PROW @Paweł156 17 luty złożony wniosek o płatność,16 marca dostałem pismo w sprawie wyjaśnienia dlaczego mam zamontowane radio(chociaż dostałem je gratis)25 marca wysłałem wyjaśnienie(wyjaśnienie napisał Korbanek)27 marca mój wniosek przekazano do komórki zajmującej się kontrolą w terenie(informacja od osoby rozpatrującej wniosek o płatność)6 marca telefon z ARIMR Poznań,że 8 marca mam kontrolę.kontrola trwała 20 minut spisali wszystkie nr.z maszyn i skontrolowali je z numerami na F/VAT,sprawdzili dow. osobisty ,dow. rejestracyjny i czy w gospodarstwie są maszyny brane na SPO (bo takie wpisałem we wniosku),tylko wizualnie bez sprawdzania numerów.Pomiaru budynków nie robili bo nie posiadam.Wypili kawę ,stwierdzili że kontrola przebiegła pozytywnie i odjechali.Teraz czekać kiedy centrala w Warszawie prześle kaske.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#2237 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 20:06

W sprawie PROW no to miałes dobrze u mnie sprawdzili maszyny tabliczki znamionowe deklaracje zgodności inne maszyny podane we wniosku tablice informacyjna opryskiwacz atest na niego uprawnienia na wykonywanie oprysków zmierzyli dwa budynki chcieli tez zobaczyc czy bydło ma kolczyki ale odpuscili. No i to tyle. teraz czekac na kase. Protokół zostawili na następny raz :P

#2238 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 21:15

W sprawie PROW Witam. Wniosek o płatność składałem w lutym i już pieniążki mam na kącie, nie miałem jeszcze kontroli. Woj Lubelskie (Elizówka) :P
Chłop ze wsi

#2239 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 09 kwiecień 2009 - 22:33

W sprawie PROW od jakiej wartości (netto czy brutto) maszyny przysługuje zwrot?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 22:35