Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2141 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 10:37

W sprawie PROW proponuje zalozyc nowy temat na nowy prow... a w starym niech zostana osoby ze starego prowu i pisza o tym co sie dzieje po podpisaniu umow a w nowym bedzie sie pisac o nowym prowie. burdel sie zrobil niesamowity.... niech jakis mod nad tym pomysli! Druga sprawa to to ze odpowiedzi na te pytania sa zawarte w tych 108 stronach wątku ale nikt nie wie ze na dole jest opcja szukaj i sie tam szuka wiec kazdy pisze swoje pytanie typu: kiedy jest nowy nabór? 10 razy juz pisalismy... ja osobiscie tez juz pisalem! wystarczy poszukac!

Jezeli nie wiesz co to jest strona ARIMR i tam nie potrafisz znalezc odpowiednich informacji to nie licz ze uda ci sie przejsc PROW! Najpierw odwiedzajcie strone ARIMR a potem zadawajcie glupie pytania na AF

wiekszosc ludzi w tym temacie interesuje juz tylko numer podpisanej umowy, kiedy przelewy, kiedy kontrole i co na nich sprawdzaja! Nikt z nowych nie zna tego tematu, i ja tez nie wiem co gdzie jest chociaz czytam go systematycznie od pierwszej strony i zawsze staralem się dzielic informacjami!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 23:34
  •  

#2142 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 11:34

W sprawie PROW Panowie jak już chcecie błysnąć mądrym komentarzem to po raz kolejny zwracam wam uwage na fakt, iż PROW jest to szereg instrumentów, nazywanych działaniami które mają umożliwić rolnikom czerpanie dotacji z UE. Najbardziej znanymi działaniami są ONW, MŁODY ROLNIK, PŁATNOŚCI ROLNOŚRODOWISKOWE, ZALESIENIA, MODERNIZACJA GOSPODARSTW (sorki za capsa ale niektórzy naprawde nie rozumieją). dlatego też pomysł założenia nowego wątku o PROW jest co najmniej zabawny bo wszyscy i tak będą pisać tylko o MODERNIZACJI a pozostałe działania będą umieszczać w oddzielnych wątkach. Idąc więc za logiką założyłem nowy temat pod tytułem MODERNIZACJA W KWIETNIU czyli nowy nabór 2009 na modernizacje gospodarst rolnych w ramach jednego z działań PROW 2007-2013, i naprawde nie rozumiem dlaczgo spotkało sie to z dość zdecydowanym oporem. I ponawiam apel o to aby komentarze w stylu "wejdź na strone agencji a nie pytasz na forum " pozostawić do własnego przemyślenia i wyciągniecia odpowiednich wniosków. Pytanie do modów- ile trzeba krytykowac, żeby dostać oficjalny tytuł "Gigix-największy pieniacz na forum" :) pokój

#2143 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 14:30

W sprawie PROW sluchaj jak mozna po 100 razy pytac kiedy jest nowy nabór jezeli wszedzie sie o tym trąbi: w telewizji, na AF i na stronach agencji. dlatego pytanie kiedy jest nabór jest bez sensu zwlaszcza ze juz kilka razy bylo odpowiadane!

ja proponowal bym stworzenie dodatkowej zakladki PROW a w niej wszystkie osie wyszczególnione i wszystkie dzialania odzielnie oby ten co bierze na rente strukturalna nie mieszal sie z tymi co na mlodego i z tymi co na modernizacje. dobrze zrobione subforum PROW starczylo by na dlugie lata.

A zalozenie tematu "modernizacja w kwietniu" to pomysl bardzo dobry ale krótkoterminowy i jego wykonanie jest do bani... trzeba bylo to nazwac pelną nazwą i dac date z miesiaca i roku, a tak to temat zalozony od tak dla odwalenia i malo zwraca na siebie uwage! np: "Modernizacja Gospodarstw Rolnych, kwiecien 2009"

nowy nabór jest przewidziany wstepnie na: 21.04.2009 i wiecej nie zadawac tego pytania! na stronie ARIMR ta notka wyrózniona jest na CZERWONO!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2144 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 marzec 2009 - 18:00

W sprawie PROW cihu masz moje popracie.
nowe subforum o nazwie PROW i tam kazdy temat porusza jedną konkretną sprawę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2145 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 18:58

W sprawie PROW

Chciałbym postawic hale stalową na nowy nabór czy w tym krótkim czasie na złozenie wniosku jest możliwe skąpletowanie dokumentów?Jakie dokumenty musiał bym złożyc czy sam kosztorys, oferta sporzadzona przez firme wystarczy czy musi byc zaraz pozwolenie rysunek itp na dzień składania wniosku?

Ale z którego działania chcesz korzystac? Napisz konkretnie, bo PROW to jak wiadomo temat rzeka i ma dużo rozwiązań skierowanych do rolników. Ja zakładam, że chodzi ci o program Modernizacja gospodarstw.

Oczywiście chodzi o modernizacje gospodarstw nowy nabór, chyba łatwo to wywnioskowac z tresci pytania.

#2146 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 27 marzec 2009 - 10:45

W sprawie PROW wczoraj byłem w agencji odnośnie poprawki wniosku o płatność i dowiedziałem się że kontrola nie koniecznie musi byc ale jak już jest to sprawdzają zakupiony sprzęt faktury przelewy i tabliczki znamionowe. Mogą tez zmierzyć jeden budynek i wsio żadnego mierzenia okien stanowisk czy innych rzeczy. Wniosków nie można ściągnąć z stron agencji bo mogą jeszcze ulec zmianie ale w dniu ogłoszenia naboru będą dostępne. I co najważniejsze sprzęt na który złożony jest wniosek trzeba zakupic nie będzie możliwości zmiany tak jak to było teraz więc miejcie to na uwadze.

#2147 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 11:01

W sprawie PROW Jak to jest jeżeli teraz mam we wniosku obszarowym wpisane np. 20 ha i wydzierżwiłem teraz kolejne 20ha i dopiero teraz wpisze je do wniosku to czy w przeliczaniu mocy ciągnika uwzględniom mi te 20 ha dzierżawy?? Czy tylko te co już były ujente płatnością??

#2148 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 13:43

W sprawie PROW Smutna rzeczywistość ARIMR, ale także innych urzędów jest taka, że urzędnicy tam pracujący zwykle mają co najmniej blade pojecie o swoich obowiązkach a ich odpowiedzi zwykle ograniczają sie do cytowania ustawy bez zrozumienia jej treśći lub ewentualnego dopasowania do poszczególnych przypadków. Często także jest ten problem, że urzędnik nie chcąc wyjść na laika większeg niż interesant zaczyna fantazjować,podpierać swoje fantazje poważną miną i przekonaniem o słuszności swojej wypowiedzi. Wynika to z tego, że nie ponoszą oni żadnej odpowiedzialności za wprowadzenie w bład a przepisy zmieniają sie zbyt często aby chiało im sie je analizowac. Dlatego też Marti565 zanim podasz tak wielce optymistyczną informacje powiedz czy pochodzi ona od osoby która takie kontrole przeprowadza, ewentualnie ta osoba ma wszystkie niezbędne i sprawdzone informacje dotyczące tych kontroli. Wspomniec także należy, że kontrolerzy często sami nie znając swoich praw i obowiązków potrafią przekroczyć swoje kompetencje nieumyślnie prowokując niepotrzebne sytuacje. Dlatego też jestem zdania, że o takie rzeczy to zdecydowanie powinno sie pytać rolników którzy posiadali już kontrole i po zebraniu wielu informacji wyciągnąć wnioski.

#2149 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 27 marzec 2009 - 14:39

W sprawie PROW jak bys poczytał trochę tego tematu to tez byś wiedział że kilku tu już wypowiadało sie podobnie o kontroli jak ja z ta róznicą że oni kontrole już mieli i zaden nie pisał że urzędnik sprawdzał wymiary okiem czy innych rzeczy.
P.S widzę że chyba też nie czytasz tematu a tylko ostatnie wypowiedzi :blink:

#2150 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 15:10

W sprawie PROW Czytam i były opinie, że kontrolerzy potrafili mierzyć nie tylko wymiary stanowisk ale także poziom natężenia oświelenia czy zawartośc amoniaku w powietrzu. A takie stwierdzenia, że kontrole ograniczą sie do sprawdzenia stanu posiadania maszyn wywołają hura optymizm u ludzi którzy potrafią podjąć ważną decyzję tylko w oparciu o jeden post przeczytany na forum, a nie wątpie, że tacy ludzie sie zdarzają. Ogłoszenie naboru już było. Jakiś tam minister mowił, że mimo iż wnioski mają jeszcze dopisek "projekt" można je pobierać bo sie nie zmienią, ewentualnie nieznacznie. Sądzę że są użytkownicy którzy podejmują decyzje, często bardzo ważne, w oparciu o rzeczy wyczytane na forum. Jeżeli traktujemy sie poważnie to piszmy rzeczy tylko pewne i sprawdzone. To są ważne sprawy i sądze, że nie ma tu miejsca na fantazjowanie. Marti565 może źle mnie zrozumiałes. Moj post nie dotyczył tego , że ty sie mylisz, tylko, że trzeba podchodzić z dystansem do tego co mowią urzędnicy na temat spraw które im nie podlegają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2151 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 21:27

W sprawie PROW ja również popieram kolege Cihu@, jak najbardziej powinien zostać założony nowy temat pt. NOWY PROW (czyli nabór 21.04.2009r)- i taki temat wg. mnie byłby najrozsądniejszy... jak czegoś szukam to ciężko znaleźć, więc trzeba napisać samemu i albo ktoś zj**.... że zadaje pytanie któryś tam raz, albo wogóle nie odp... jednym słowem jeden wielki śmietnik (jeszcze wiekszy niż cały internet i wszystkie strony www)

Chciałbym sie dowiedzieć, czy osoba po złożeniu wniosku na PROW może sie ubiegać później o rente strukturalną... czy ktoś mi może odp... na to pytanie???

#2152 Share JohnDeere6330Premium

JohnDeere6330Premium

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 21:58

W sprawie PROW złożyłem wniosek na modernizacje w listopadzie 2007 i niewykorzystałem całych 300 tys zworotu i czy moge złożyć teraz wniosek na reszte ???

#2153 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 22:49

W sprawie PROW Możesz ale jesli się nie myle to jest jeden warunek. Tamten wniosek muszisz miec ostatecznie zamknięty, czyli pieniążki na koncie....
Ja tez teraz mam zamiar składać ponownie , juz miesiąc jak mialem kontrol ale złotówek nie widac ... ;/

#2154 Share JohnDeere6330Premium

JohnDeere6330Premium

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 12:30

W sprawie PROW ale do dnia złożenia wniosku czy do dnia realizacji ???

#2155 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 16:38

W sprawie PROW Do dnia złożenia, a dokładniej to do dnia kiedy twój wniosek zostanie rozpatrzony... :blink:
Ale ja na twoim miejscu bym złożył, bo jak przyznają to super, a jak nie to trudno (nikt Ci w morde za to nie da :D )

#2156 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 28 marzec 2009 - 16:46

W sprawie PROW Dla mnie facet w agencji nic o tym nie mowil ze musze zakonczyc tamten nabor, powiedzial tylko zeby skladac bo juz dalej nie wiadomo jak to znowu moze sie przeciagnac:D
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#2157 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 18:05

W sprawie PROW A mi dzisiaj przelali złotóweczki :blink:)
Moge juz spokojnie kompletowac dokumenty.. :D

#2158 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 20:15

W sprawie PROW Ile czasu czekałeś od momentu podpisania umowy do przelewu pieniędzy na konto i ile % wartości maszyny Ci oddali??? równe 40%???

#2159 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 01:53

W sprawie PROW Umowe podpisałem jakos w listopadzie ale w z powodu braku funduszy wniosek o płatnośc mogłem dopiero złożyc w 2 lutego(przykaz dyrektora regionalnego agencji ;/ )
U mnie było 50% sumy netto i dokładnie tyle przeleli :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2160 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 12:08

W sprawie PROW Panowie, a jeżeli mam 11 szt. mięsnych i na dodatek trzymane są w rodziców oborze na głębokiej ściółce bez żadnej płyty i zbiornika to mogę zapomnieć o modernizacji?