cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cosmos    3

Dobrze powiedziane. Jak dla mnie to spory skok, bo przesyłki pocztowe powinny przychodzić mniej więcej w podobnych ilościach we wszystkie dni z tendencją spadkową, czym dalej od zakończenia naboru. Ten skok to może być rejestracja wniosków z BP lub wniosków jak to powiedziałeś "śmierdzących".

 

A umowę ściągnij sobie z stron ARiMR, jest troszkę zmieniona do tej z SPO, trochę dłuższa. Jak bedziesz podpisywał swoją, to już będziesz ją znał bo przeczytasz sobie na spokojnie w domu, a w twojej osobistej umowie w kilku miejscach zamiast kropek będziesz miał tekst pogrubiony dotyczący twojej operacji.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

oj juz nie narzekaj 105 % to oznacza ze wszyscy któy spełna wymogi dostana kase :P a i pewnie jescze cos zostanie na kolejny nabór


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1801    0

bialy2005 to skoro tak uważasz to również sądzisz że w mazowieckim przyznają każdemu kasę kto spełnia wymogi i dobrze wypełnił wniosek? Bo u nas jest teoretycznie 115% wykorzystane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

W województwach gdzie jest do 120 % koperty powinno starczyć dla wszytskich. ARiMR odrzuca gdzieś około 20 % wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Może składał wniosek na kosiarkę i wie czy szerokość robocza zależy od ilości posiadanych trwałych użytków zielonych.Ile trzeba mieć łąk żeby przystali w agencji na 2,8m?Z góry dzięki za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHAEL42    0

Witam! w 2007 roku moja mama składała wniosek na modernizację gospodarstwa, czy jako współwłaściciel gospodarstwa z racji śmierci mojego ojca (w 2001 roku) muszę pisać umowę dzierżawy z własną mamą z posiadanych udziałów w gospodarstwie??? Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Dzwonił do mnie gościu z ARiMR w tej sprawie ale tak mi namieszał, że nie wiem czy ja mam wydzierżawić te udziały mamie czy też na odwrót :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Jeżeli jesteś współwłaścielem to tylko wypełniasz oświadczenie że dajesz mamie pełnomocnictwo do składania wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHAEL42    0

Też tak myślałem do dziś, gdy nie zadzwonili z agencji i kazali wydzierżawić swoje udziały na rzecz mamy. właśnie drukuje taką umowę i będziemy wypisywać numery działek. Facet który dzwonił zaznaczył że umowa powinna być na około 10 lat i zaczynać się od np marca 2007. Paranoja - znajomi mają podobną sytuacje, niedługo będą podpisywali umowę, a u nas taki bzdety wymyślają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek23    0

A jak z wpisywaniem ciągnika do wniosku,wiadoimo nowe ciągniki mają różne "normy" mocypod ociążeniem nominalna itp. to jąką trzeba wpisać żeby się nie czepiali że zawyżyłem moc ciągnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Po 100 dniach od złożenia wniosku o płatność kaska wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

To już jest śmieszne. Sprawdzam na stronie ARiMR'u ilość wniosków na Modernizacje 2009 i jeszcze dzisiejszego dnia doszło jakieś 250-350 nowych wniosków, 3 tygodnie po zakończeniu naboru. Tak wiem że liczy sie data stępla pocztowego no ale jak dla mnie to troszke przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Masz rację, niektórzy zakombinują ze stemplem i też tyle po zakończeniu się załapią, a o modernizacji od marca już mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Może kierownik agencji przypadkiem znalazł w biurku. Też mnie dziwi ta opieszałość poczty, sądze że tak ważny dokument to jak ktoś wysyła to poleconym pryjorytetem. A tak nawiasem to ilu z nas wysyłało a ilu zawiozło? Ja zawiozłem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

po mojemu to na pewni nie poczta. Wysąłnie nawet ekonomicznym listem nie ważne czy polecony czy nie to mks 7 dni priorytety dochodza w 2-3 dni. dużo wysyłam i zamawiam wiec wiem jak dziłą poczta. A druga sprawa to to że mało kto wysyłał. po mojemu to mały lub nawet duży przekret lub wklepywanie wniosków z powiatówek i poczty po całej kampanii przyjmowania wniosków.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

A wnioski miały być wysyłane przesyłką rejestrową, czyli najczęściej za potwierdzeniem lub nawet za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, i do tego ktoś kto wysyłał to na 100% dopłacił te grosze do priorytetu. Pytanie dlaczego tyle wniosków dochodzi tak późno, odpowiedź pewnie w ARiMR mają dużo czasu i rejestracja z BP i poczty idzie dopiero teraz. Oby tylko zdążyli z tą rejestracją bo już za tydzień z okładem losowanie ;).

Wniosek na przyszłość lepiej zawieźć osobiście do OR.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Losowanie ma być 26 V., czyli ostatniego możliwego dnia. Też za bardzo nie rozumiem dlaczego tak długo trwa rejestrowanie wniosków w niektórych OR-ach. Poczta najdłużej przesyłała takie listy ze 4dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

interesuja mnie dwi zeczy po pierwsze jak i kiedy zmienic dilera (chyba NH na Zetora ) i jakie macie sposoby finansowania zakupu czyli jak i gdzie kredyt? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

co do finansowania to chyba BGZ. rozmawiałem z nimi na case demo tour i warunki sa duzo lepsze niz w BS - zdzierstwo. BGZ tak wstepnie 2 % prowizji zabezpiecznie maszyny które kupuje - zastaw sadowy 300zł no i trzeba je ubezpieczyc. Ogólnie wymagaja zabezpiecznia 150% sumy kredytu. Ja akurat potrzebuj kredyt na to co odda agencja i vat wiec same maszyny starcza. Moga skredytowac do 85% sumy netto jesli jest sie na vacie.

 

 

A BPS to mnie odrazu odrzucił ( nie lubie tego banku)3 % prowizji, zabezpiecznie 250%, najlepiej hipoteka bo nie chce sie bawic prezesowi w zastawy !!!! oprocentowanie tez troszke wieksze niz w BGZ. A i oczywiscie trzeba błagac prezesa żeby ci dali kredyt ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

@dlok jeżeli losowanie ma być w ostatnim możliwym terminie czyli po 30 dniach to będzie to 28 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

no i pieniazki na koncie... bez kontroli bez sprawdzania maszyn... wszystko dlatego ze dosc mala suma byla brana. cas oczekiwania na wplate to okolo miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Cihu to ile czasu czekales od zlozenia wniosku o platnosc na kase???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Jak jest z tą wykorzystaną pula?

Blisko 24,9 tys. wniosków od rolników ubiegających się o wsparcie na „Modernizację gospodarstw” zarejestrowała ARiMR do 14 maja. W skali kraju limit środków został wykorzystany

w ponad 151%

Czyli co 3 rolnik nie dostanie kasy czy jak? Nie łapię się w tym.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj