Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#2121 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 24 marzec 2009 - 18:48

W sprawie PROW

Dziękuje za odpowiedzi, czyli jak wezme oferte na JD PREMIUM a kupie zwykłego Clasika to nie będzie problemu??

może byc problem i to z racji tego że nie będziesz mógł zmienić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 11:13
  •  

#2122 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 18:58

W sprawie PROW marian892@tylko wpisz we wniosku przedział mocy np.80-90KM bo jak wpiszesz np.82KM to będziesz musiał się tego parametru trzymać, a tak będziesz miał pewną tolerancję przy zmianie na inny ciągnik którego moc nie zawsze będzie miała ów 82KM tylko 83km(z tą mocą to przykład)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#2123 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:04

W sprawie PROW @kobra89 z budową obory jest taki problem, że pieniążki owszem możesz dostać ale jest problem tego typu, że co do centymetra wykonanie musi się zgadzać z projektem. Jeżeli znajdą jakąś niezgodność to niestety ale nie zobaczysz pieniążków. Przynajmniej tak słyszałem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2124 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:09

W sprawie PROW co do centymetra to chyba nie. ja buduje dom i wiem że prawo budowlane dopuszcza pewne odchylenia od projektu. znajdź kogoś kto ci postawi mury co do centymetra malo prawdopodobne.wydaje mi się że arimr nie będzie egzekwować innego prawa niż mówi prawo budowlane
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#2125 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 24 marzec 2009 - 19:12

W sprawie PROW Można stawiać nową oborę , nie ma problemu, tylko musisz być młodym rolnikiem!!! Możesz też ją wybudować w celu poprawy warunków hodowli zwierząt (czyli starą burzysz i w jej miejsce stawiasz nie większą nowa).

#2126 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 24 marzec 2009 - 19:16

W sprawie PROW To na tym to polega ale jak w tej chwili mam 15x9 obore i razem z nia polaczona szope z sianem 9x9 i w tym miejscu chcialbym postawic porzadna 30x10,2 i wlasnie jaka jest na to pula kasy?? Bo na mlodego rolnika bede chyba w nastepnym roku startowal i sie tym interesuje? Wiec pomozcie mi bo mam taki problemik.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#2127 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 23:15

W sprawie PROW Le[iej się zastanów u nas kilka osób nad tym myślało i nikt sie nie odwarzył. Każdy zdecydowałs ie na kredyt z lini ,,nowe technologie" ghdzie procent był 1,2 Jeden gosciu jest nawet pracownikiem ODR i wypełnia te wnioski. Mówił ze jest szereg dodatkowych absurdalnych wymagań które znacznie podwyższą koszty i do tego trzeba doliczyc wysokoprocentowy kredyt... a co do wymiaerów to prawda, kontroł jest bardzo szczegółowa w sąsiedniej wiosce z tego co słyszałem to obora by ła za krótka o 3cm i kasy nie zobaczył...

#2128 Share kolo99

kolo99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Czytanie wypowiedzi Uwodzicieli z AF, można się nieźle uśmiać, POLECAM!!!

Napisany 25 marzec 2009 - 09:38

W sprawie PROW Ja też słyszałem, że na PROW lepiej nie budować murów. Lepiej kupić do niej wyposażenie na dofinansowanie.
I ponawiam swoje pytanie, czy nikt nie wie od kiedy można będzie składać nowe wnioski na modernizację?

#2129 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 10:15

W sprawie PROW Nowe wnioski na modernizacje bedzie mozna składać od 21 do 28 kwietnia 2009 r. Nabór oficjalnie ma być ogloszony 14 kwietnia 2008. A zamiast ponawiać pytania lepiej zajrzeć na oficjalną strone ARiMR. Tam wszystko jest napisane.

#2130 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 11:37

W sprawie PROW Porada w stylu zajrzyj na strone agencji i nie ponawiaj pytań troszke mi nie pasuje do ogolnego sensu istnienia forum. Faktem jest, że 107 stron tematu to pewnie nikt nie czyta dlatego lepiej by było założyć nowy temat dotyczący nowego naboru a nie rozmow w stylu czy już dostaliście decyzje i kiedy wam wypłącili pieniądze. Chyba, że agrofoto służy głównie, z całym szacunkiem, do rozmow o podrywaniu dziewczyn, kawałach i sporcie. A teraz pytanie na które pewnie moge uzyskać odpowiedź w agencji lub odr, ale zamiast jechać, czekać i wypytywać postanowiłem napisać na forum rolniczym, a może przy okazji jeszcze ktoś, kto nie ma o tym pojęcia skorzysta. Zakładając, że mam bydło trzymane na głebokiej ściółce na zasadzie dziury w ziemi, i brak jest jakichkolwiek zbiorników na gnojówke, to zakup ciągnika i maszyn w ramach modernizacji moge zapić zimną wodą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2131 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 16:39

W sprawie PROW hmy... zależy co na to kontrola weterynaryjna...
:)

#2132 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 18:07

W sprawie PROW Trzeba spełnic kryteria dobrostanu zwierzat, chodzi o odpowiednie naświetlnie, wentylacje... Te warunki sa szczegulowo opisane, ale trudno zeby je tutaj przepisywac.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#2133 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:02

W sprawie PROW co do budowli na PROW, to nie bardzo bym komuś radział na to skałdac wniosek , ja złorzyłem na płyte obornikowa i zbiornik na gnojowicę, oraz na płyty pod biny , to tak sie czepiaja wszystkiego że szkoda zdrowia na to wszystko , jak nie jakies głupie wyceny prac które robisz , im ciagle nic nie pasuje , ja dostałem dzis tel z ar i pani mi jeszcze dzien przed podpisasniem umowy kazał jeszcz kilka paierków ze starostwa pow na budowe pozwolenie odswierzone bo to stare juz termin minoł i zeby czerwona pieczątke przystawic ze jest nadal aktualne, itp ale juz jestem krok od pisiu pisiu, i realizuje I etap, a jeszcze jak bym nie miał budowli to umowe bym juz dawno podpisał a tak będe jeden z ostatnich , a wniosek miałem 17__,

#2134 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 22:55

W sprawie PROW Panowie a brał ktoś pieniądze na otworzenie jakiegoś własnego przedsiębiorstwa? Czy są jakies wymagania co do lokalizacji np. własna gmina? Ile konkretnie można uzyskać?

#2135 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 23:14

W sprawie PROW Jakie sa te wymagania co do dobrostanu zwierząt itp, moze ktoś ma link gdzie o tym mozna poczytac??

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#2136 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 09:12

W sprawie PROW http://www.odr.zetob...z/dobrostan.htm, tylko coś mi sie wydaje, że jakieś to niekompletne. Np zbiornik na gnojowke, 6 miesięcy to chyba na OSN a pozostałe tereny na 4?

#2137 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 09:38

W sprawie PROW A ja mam takie pytanie.Chce składać wniosek teraz w kwietniu i mam takie pytanie co do podawania wymiarów budynków. Mianowicie podajemy powierzchnie urzytkową (czyli wymiary pomieszczeń) czy wystarczy powierzchnia ogólna budynku

#2138 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 10:06

W sprawie PROW Chciałbym postawic hale stalową na nowy nabór czy w tym krótkim czasie na złozenie wniosku jest możliwe skąpletowanie dokumentów?Jakie dokumenty musiał bym złożyc czy sam kosztorys, oferta sporzadzona przez firme wystarczy czy musi byc zaraz pozwolenie rysunek itp na dzień składania wniosku?

#2139 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 10:13

W sprawie PROW Ale z którego działania chcesz korzystac? Napisz konkretnie, bo PROW to jak wiadomo temat rzeka i ma dużo rozwiązań skierowanych do rolników. Ja zakładam, że chodzi ci o program Modernizacja gospodarstw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2140 Share cotn

cotn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 10:26

W sprawie PROW Witam, ponawiam pytanie dot zakupu maszyn używanych w ramach PROWu - czy naprawdę nikt nic nie wie na ten temat?
Czy maszyny używane mogą nabywać jedynie osoby prowadzące działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa?