Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1981 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 09 marzec 2009 - 20:56

W sprawie PROW Najlepiej zajedz do agencji i zapytaj ale dokladnie sformuluj pytania;D
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 12:07
  •  

#1982 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 09:44

W sprawie PROW Umowa nie musi być spisana przed notariuszem wystarczy że jest długo terminowa
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#1983 Share damianjarosz11

damianjarosz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 17:50

W sprawie PROW jezeli jest dwóch wlascicieli na jednej dzialce siedliskowej a ja che otrzymac doplaty na maszyny z prow a drugi wlsciciel nie che podpisac oswiadczenia http://www.arimr.gov...eruchomosci.pdf ( tu ono jest pokazane) czy da sie obejsc ta zgode by otrzywac doplaty z prow?

dzwonilem do agencji ze zgoda jest wymagana i ze limit pieniendzy(300tys) jest na 1 dzialke siedliskowa tzn jezeli ja wezme doplaty w prowie na maszyny to muj sonsiad z tej samej dzialki nie moze juz wzionsc doplat na maszyny czy to prawda niech ktos sie wypowie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1984 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 18:05

W sprawie PROW podzielić działkę siedliskową, ale to długo trwa. Innej opcji nie widzę

#1985 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 18:31

W sprawie PROW dzisiaj mialem kontrolę z MGR.przebiegla szybko i sprawnie bez żadnych problemów. nie ma się czego bać:)
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#1986 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 10 marzec 2009 - 19:58

W sprawie PROW

podzielić działkę siedliskową, ale to długo trwa. Innej opcji nie widzę

ja wczoraj napisałem o tym, flaszke wisisz :)

#1987 Share cotn

cotn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 20:53

W sprawie PROW

jezeli jest dwóch wlascicieli na jednej dzialce siedliskowej a ja che otrzymac doplaty na maszyny z prow a drugi wlsciciel nie che podpisac oswiadczenia http://www.arimr.gov...eruchomosci.pdf ( tu ono jest pokazane) czy da sie obejsc ta zgode by otrzywac doplaty z prow?

dzwonilem do agencji ze zgoda jest wymagana i ze limit pieniendzy(300tys) jest na 1 dzialke siedliskowa tzn jezeli ja wezme doplaty w prowie na maszyny to muj sonsiad z tej samej dzialki nie moze juz wzionsc doplat na maszyny czy to prawda niech ktos sie wypowie

Witam wszystkich. Wydaje mi się że ARiMR myli się, przecież nietrudno wyobrazić sobie sytuację rolnika który mieszka np. w bloku i posiada ziemię na której prowadzi produkcję roślinną. Ziemię uprawia firma zajmująca się usługami rolniczymi. a ten rolnik nie posiada jako takiej działki siedliskowej, a posiadany sprzęt rolniczy trzyma u sąsiada. Czy to oznacza że nie może ubiegać się o pomoc w ramach PROW-u, chyba jednak może. Wydaje mi się że to jakiś paradoks że pieniądze przypadają / dzielą się na wspólwłaścicieli siedliska, a ten kto nie posiada siedliska może otrzymać cały limit.

#1988 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 09:05

W sprawie PROW Witam,
wyjadę z trochę innej beczki, albo nawet właściwej temu tematowi :)

Nie sprawdzałem, czy było to już w tym temacie, czy nie, bo nie za bardzo mam czas na tak rozległą lekturę.
Dostałem dzisiaj taką rozpiskę, z której wynika, że 21 kwietnia ruszy kolejny nabór na Prow:

http://www.arimr.gov.pl/print_targi.php?id=1&id1=0&id2=0&zaj=1&kol=787&set=&red_sub=&sub=&supersub=&red_addkat=&subclas=&id1x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#1989 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 11 marzec 2009 - 19:28

W sprawie PROW do damianjarosz 11 .U mnie była identyczna sytuacja ,jedyne wyjscie to podział działki albo sąsiad który nie chce inwestowac.My zrobiliśmy podział ,oczywiście geodeta skorzystał ze swoich koneksji i tu i ówdzie pozałatwiał szybciej papiery,w niecałłe 3 tygodnie się wyrobiliśmy.Ale u mnie agencja to odkryła w pierwszej poprawce ,zresztą jedynej.Przepis jest dziwny ale podejrzewam ,że agencja od tego wymogu nie odstąpi,musicie znalezć sami rozwiązanie.Pozdrawiam.

#1990 Share cotn

cotn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 21:33

W sprawie PROW Witam. Przyszło mi do głowy, jak na razie, czysto hipotetyczne rozwiązanie tej sprawy. Czy mógłbyś wydzierżawić twoją część siedliska osobie trzeciej (siostrze, bratu, wujkowi ...) i wtedy zniknąłby problem zgody współwłaściciela siedliska - przecież nie miałbyś siedliska. Tutaj pojawia się problem gdy prowadzisz jakąś produkcję zwierzęcą. Wydaje mi się jednak że, przynajmniej teoretycznie, mógłbyś wydzierżawić od osoby która wydzierżawiła od ciebie siedlisko :) same budynki (oborę / chlewnię).
Zdaję sobie sprawę, że to wygląda trochę skomplikowanie, ale na przykładzie Programu Rolnośrodowiskowego wiem że z pozoru nieracjonalne rozwiązania zyskują w oczach pracowników ARiMR aprobatę. Rozumiem również, że po tych kolejkach w których trzeba było stać i kompletowaniu dokumentów trudno jest zrezygnować z MGR z powodu takiej w sumie drobnostki. Co o tym sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1991 Share damianjarosz11

damianjarosz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 18:29

W sprawie PROW do waltra A ile mzoe trwac taki podzial dzialki droga sondowa bo muj sonsiad nie che jej podpisac(tej zgody) a i czy by sie dalo ze skaldam wniosek a podzial dzialki jest w toku i czy by sie to dalo wtedy obejs ta zgode?

#1992 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 13 marzec 2009 - 20:31

W sprawie PROW U mnie to trwało dośc krótko ,bo znam trochę tego geodetę a on już wiedział jak przyspieszyć w gminie i w powiecie(bo przecież wypis z rejestru gruntów jest potrzebny do notariusza).Ten podział wymaga trochę zachodu ,bo to wójt wydaje jakąś decyzję ,potem geodeta dzieli ,wyznacza ,potem znów jakieś papiery do gminy idą.Potem do starostwa i na końcu notariusz.Fakt ,że jak z ARiMR dali znać o tych oświadczeniach to szczęka mi opadła w sumie sąsiad mi podpisał,ale sama doszłam do wniosku ,że nie mogę mu tego zrobić bo wiedziałam co to oznacza a on nie przyglądał się tym papierom.Przynajmniej sprawa jet załatwiona i nastepne pokolenia będa miały to z głowy.Ciekawe jest też to ,że ja tego siedliska nie uzytkuję zbytnio bo mam drugie gospodarstwo w którym mam siedzibę.Ja myślę ,ze powinieneś spytac w ARiMR czy jeśli rozpoczniesz procedurę podzialową(a wiąze się to z jakimś okresem oczekiwania) czy odstapią od tych oświadczen a Ty w odpowiednim terminie im przedstawisz odpowiednie dokumenty.Rezygnacja w tym momencie i z takiej przyczyny bylaby głupotą ,nie sadzisz?

#1993 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 13 marzec 2009 - 20:32

W sprawie PROW wiecie może przy jakim numerku są w Poznaniu :)

Pozdrawiam :)

#1994 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 21:30

W sprawie PROW Koledzy mam do was pytanie.
Czy na 32ha + produkcja zwierzęca dostalibyśmy ciągnik o mocy 120-130km?
Z tego co nam powiedzieli w Pol-Agrze nie powinno być problemów z otrzymaniem
owego ciągnika...
Na jaki procent dają kredyty pomostowe?

#1995 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 18:11

W sprawie PROW Do krycza094
Ja w czwartek podpisywałem umowę z ARiMR w Poznaniu i ja miałem numer wniosku 2000 a podpisywałem umowę numer 1300 ale z tego co mi mówił pracownik agencji który mnie obsługiwał to mieli w piątek do podpisania aż 50 umów.

#1996 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 18:14

W sprawie PROW

Koledzy mam do was pytanie.
Czy na 32ha + produkcja zwierzęca dostalibyśmy ciągnik o mocy 120-130km?
Z tego co nam powiedzieli w Pol-Agrze nie powinno być problemów z otrzymaniem
owego ciągnika...
Na jaki procent dają kredyty pomostowe?

zapewne moc przejdzie, a kredyt pomostowy w BGŻ jest na mniej niż 9%

#1997 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 18:57

W sprawie PROW Mi przeliczali 5KM na 1ha,kredyt w SBL 8,4%(tak mnie po-informował znajomy co załatwia go na PROW)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#1998 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 21:35

W sprawie PROW zależy kto Ci rozpatrywał wniosek bo ja mam nr 1800 i jeszcz nic sie nie odezwali kiedy przyjechac do podpisania a znajomy miał ponad 2000 i w tamtym tygodniu podpisał umowe, i pytałem sie jak to jest i on mi powiedział ze to tylko zalerzy od osoby która Ci to wszystko sprawdza bo z nia podpisujesz umowe , przynajmniej tak on mi tłumaczył

#1999 Share damianjarosz11

damianjarosz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 08:13

W sprawie PROW a od czego zaczonc podzial dzialki by to przebieglo szybko i prosto?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2000 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 15 marzec 2009 - 08:37

W sprawie PROW trzeba do geodety zgłosic takie manewry i on wtedy przyjeżdza i robi swoje tylko najgorsze sa terminy bo to niestety trwa zanin papier nabierze wartości. Wiem bo też dzieliłem działkę na dwie