Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 04 maj 2008 - 11:50

W sprawie PROW Niby jest akredytacja, a nigdzie nie ma o tym informacji, ani na stronie ministerstwa, ani ARiMR.
Coś mi się wydaje, że minister sam do końca nie wie co się dzieje, albo zbywa takimi odpowiedziami- ale może się mylę - oby i oby w końcu ruszyło to wszystko bo sezon żniwny i pożniwny wcale już nie tak odległy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 16:44
  •  

#182 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 04 maj 2008 - 12:02

W sprawie PROW Jak juz cos bedzie wiadomo, i ogolnie jak sa wnioski rozpatrywane, jak wielkosci sprzetu dobierane to bedzie mozna nawet ryzykowac i kupowac sprzety wczesniej. Teraz to nic nikt nie wie i mysle ze niewielu skorzystalo z mozliwosci kupna maszynek. trzeba czekac. mysle ze w tym tygodniu powinni coj juz nas poinformowac

#183 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 04 maj 2008 - 13:31

W sprawie PROW a ja w cuda nie wierze i myślę że w połowie maja wszyscy dostaniemy pisma o braku akredytacji i przedłużeniu terminu rozpatrywania wniosków o kolejne 3 miesiące

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 04 maj 2008 - 14:42

W sprawie PROW A niech tylko rolnik się nie wyrobi z jakimkolwiek terminem to ma pozamiatane i tyle. Takie to nasze prawo.
Nikogo nie interesuje to, że maszyny przyjdą na jesieni po sezonie prac.
A to, że ktoś może kupić na własną odpowiedzialność to mało pocieszające jak mu później odpadnie wniosek.

#185 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 04 maj 2008 - 15:27

W sprawie PROW Mój ciągniczek już czeka od grudnia u przedstawiciela. Ciekawe jak to teraz będzie. Ceny poszły w górę co niektórych maszyn, i co teraz z różnicą???? Pewnie jak zawsze bedzie ttrzeba ze swojej kieszeni wyłożyć.... Zawsze ten na dole po d*pie dostaje........... Racja Bodzio110, jak ja bym się spóźnił to byłoby pozamiatane ale jak oni to wszystko jest ok.
Kiedy to wszystko w końcu się zmieni................

#186 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 05 maj 2008 - 12:15

W sprawie PROW mam nowe wieści z kujawsko-pomorskiego :) (wkoncu) wiekszość wniosków jest po wstepnej weryfikacji mam 376 numer i moj wniosek przeszedł tą weryfikacje pozytywnie czyli wszystko jest wpoządku teraz mogą byc jedynie jakies drobne poprawki...jezeli wniosek przeszedł wstepną weryfikacje pozytywnie to jest dobrze a nawet bardzo dobrze :) jednak nie wysyłają zadnych powiadomien do rolników :) do dnia dzisiejszego udrzuconych zostało około 100 wniosków (informacje mam od znajomej ktora robiła mi wniosek i dowiedziała się dziś tego wszystkiego od zastepcy prezesa torunskiej agencji bo to jej znajoma) Także bądzcie dobrej mysli. opłacało się kupic juz kombajn, silos i podajnik :) warto ryzykowac...

#187 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 05 maj 2008 - 13:12

W sprawie PROW A czy wstepna weryfikacja to nie jest sprawdzenie tych kilku podstawowych papierków, które nalezalo dostarczyc i tego czy ktoś juz nie brał rok temu dofinansowania? Sugerujesz zeby pytac sie w agencjach co i jak? Czy tylko znajomosci moga sprawic ze sie czegos dowiemy?

#188 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 05 maj 2008 - 17:53

W sprawie PROW te sprawdzenie papierkow było tylko po to aby odzucic wnioski niekompletne, ktore nie zawierają ktoregoś z tych podstawowych załączników,a ta wstepna weryfikacja opierała sie na sprawdzeniu wnioskow pod wzgledem merytorycznym, czy wszystko sie zgadza i jest odpowiednio napisane :) myslę ze mozna probowac sie popytac, moze cos da rade wskurac w tej sprawie, kazda dobra informacja jest na wag złota w tym przypadku, ja nie dowiaduje sie sam z tego wzgledu ze ta kobieta wszystko za mnie robi i załatwia w tej sprawie :)

#189 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 05 maj 2008 - 22:26

W sprawie PROW No i jest! Patrzcie co właśnie znalazłem.

3. Modernizacja gospodarstw rolnych

Nabór wniosków o przyznanie pomocy rozpoczęto 9.11.2007 r., a jego zamykanie odbywało się w poszczególnych województwach, w momencie wyczerpania się wojewódzkiego limitu środków. Ostatecznie nabór zamknięto 13 grudnia 2007 r. Według stanu na 30 kwietnia br. złożono 18 394 wnioski o wsparcie modernizacji gospodarstwa na kwotę 2 367 407,0 tys. zł. Do końca kwietnia 2008 r. wstępnie zweryfikowano 16 291 wnioski oraz podpisano 132 umowy na łączną kwotę 10 402,3 tys. zł.

Tu jest to napisane: http://www.arimr.gov...1&zaj=1&kol=393

#190 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 05 maj 2008 - 22:30

W sprawie PROW Ciekawe w ktorych wojewodztwach podpisano umowy. Bo ja bylem w OT Poznan w polowie marca i robili jeszce preselekcje. Wie ktos co jest w Poznaniu na dzien dzisiejszy??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 06 maj 2008 - 07:57

W sprawie PROW Były podpisane w sprawie budowy płyt obornikowych itp.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#192 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 maj 2008 - 20:57

W sprawie PROW i znowu lipa!

#193 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 06 maj 2008 - 21:09

W sprawie PROW Dokładniej

http://www.arimr.gov.../1/0/1/t1-3.pdf

#194 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 07 maj 2008 - 09:10

W sprawie PROW Czyli wnioski są sprawdzone, teraz tylko bedzie dostarczanie ostatnich papierów, ofert no i jakies male poprawki. A jak odrzucą - to klapa.

Kolega NHTC56 napisał ze w kujawskio-pomorskim odrzucono okolo 100 niosków. Teraz patrze, ze na te prawie 1200 juz sprawdzonych to nie jest wcale tak duzo.

#195 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 07 maj 2008 - 09:53

W sprawie PROW Ale i tak pierwsze umowy to raczej nie wczesniej niz jesienia beda podpisywane.

#196 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 07 maj 2008 - 19:44

W sprawie PROW No moim zdaniem to tez wcale nie jest az tak duzo :) a pierwsze umowy z tego co słyszałem i według mnie bedą podpisywane latem...no ale pewności nie mam, dobrze by było gdyby tak było...chociaż i tak juz wszystkie uządzenia i maszyny potrzebne mi na ten rok mam takze tylko czekam na podpisanie umowy ;) oby jak najpredzej

#197 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 08 maj 2008 - 12:16

W sprawie PROW pierw musisz dostać pismo dot. poprawek potem zrobisz poprawki będziesz czekał z miesiąc na info potem dostaniesz pismo w sprawie sprzętu i bedziesz wyjaśniał jak pani z agencji nie bedzie wiedziała do czego są te maszyny które chcesz kupić ( o kombajnach słyszelli to wiedzą o co chodzi ). Potem zostaniesz zaproszony na podpisanie umowy tez od pisma do podpisania dwa tygodnie. Także najwcześniej sierpień a wzasadzie zamiast kosić to bedziesz jezdził i załatwiał poprawki ( ja tak miałem )

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#198 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 08 maj 2008 - 20:14

W sprawie PROW hehe racja Garek ;) niestety masz racje...u nas tez tak było, robota w polu na jesieni 2004 była juz w pełni to tata praktycznie co jakis czas do Torunia gnał bo coś nie grało...cholerne użędasy :angry: no ale nic nie poradzisz...całe szczescie ze na kombajn nie czekałem tylko w leasing wzielismy bo i tych najblizszych zniw by nie obrobił a tak sezon za sobą juz ma. przez te czekanie cholerne to mozna albo swietym zostac albo zwariowac, no ale w naszych krajowych instytucjach wszystko jest mozliwe...

#199 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 08 maj 2008 - 20:26

W sprawie PROW

Ale i tak pierwsze umowy to raczej nie wczesniej niz jesienia beda podpisywane.

W takim razie skąd wzieły się te już podpisane???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 maj 2008 - 20:38

W sprawie PROW Podpisane ,bo musiały być podpisane do końca kwietnia-inaczej kasa by przepadła .My pewnie też poczekamy ,aż też bedzie taka groźba he he he