Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Mmmarcin

Mmmarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 19:48

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Ale w takim wypadku trzeba się nagimnastykować i nie zawsze się uda. Wiem jak ciężko jest sprzedać silnik od c-385 bo sam szukałem kupca ponad pół roku a tutaj mówimy o sprzedaży dwóch silników. A nawet jeśli sprzeda silniki i będzie miał pieniążki na zetorowską 6-tę to wątpię, że w tak krótkim czasie (bo rozumiem, że ciągnik ma wyjechać na wiosnę w pole) znajdzie nie zajechaną 6tkę z zachodu. Niemiec nie wyjmuje silnika z ciągnika bez powodu. A @karo0l1 ma ten silnik już troszeczkę czasu i wie co siedzi w środku. Jeśli ktoś ma do tego dryg to dlaczego miałby nie poprawić fabryki? A poza tym ciągnik z zetorowską 6tką to nie jest już to samo. Jest dłuższy i mniej zwrotny no i oczywiście żaden silnik nie jest tak żywy jak perkins (wkręca się tak szybko na obroty). Poza tym spalanie tego silnika perkinsa jest niewiele większe niż spalanie zwykłej c-385. A co do zetorowskiej 6tki to potrafi spalić dużo więcej ( wiem bo mam oba silniki).

Edytowany przez Mmmarcin, 26 grudzień 2013 - 19:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Dzisiaj, 02:08
  •  

#42 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:02

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora z perkinsa silnikiem też się wydłuży ciągnik i więcej przeróbek skąd weźmiesz w ogóle sprzęgło do tego silnika bo od 4 na pewno pasować nie będzie

#43 Share Mmmarcin

Mmmarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:20

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Nie wydłuży się wiem ponieważ sam mam ten ciągniczek. A co do sprzęgła to napewno można gdzieś dokupić od ursusa 3110. Ja kupowałem silnik w miejscowości Golub-Dobrzyń i ten pan ściągał te ciągniki i miał do nich części (może sprzęglo też by się znalazło). Swoją drogą to owy pan od którego kupowałem silnik robił w c-385 ciekawszą przeróbkę mianowicie zakładal silnik v10. Coś około 320 km. Moim zdaniem to już przesada bo to raczej już nie ciągnik a samolot. Ale nikt mu tego nie zabroni skoro ma czas i chęci to czemu nie :).

#44 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 21:18

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora O ile przypuszczam to silnik od kombajnu będzie miał inna przystawkę i obudowę sprzęgła jak to bywa w bizonie no chyba że jest już zmodernizowany i ma inne rozwiązanie niż w kombajnach ale to stary typ silnika więc będzie jak piszę.A druga sprawa 2 gary więcej to ciągnik musi być dłuższy o te 20 centów względem osi no chyba że oś zamontujemy pod miską olejową co się mija z celem.

Edytowany przez balcerek1, 26 grudzień 2013 - 21:21.

#45 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 23:21

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora 320KM w C-385 to przesada, ale chciałbym zobaczyć taką V10 Merca (z Claasa Commandora albo lepiej z sieczkarni, z turbo :lol:) w takiej 16-stce. Głowice by wystawały poza maskę, jeszcze jakby miał bliźniaki... :rolleyes: :D :rolleyes: Full bajer ;)

Co do założenia Perkinsa, to koszty nie powinny być większe od kosztów zakupu silnika od 12-stki. Zrobić trzeba płytę przejściową i znaleźć odpowiednie sprzęgło. Reszta to spawanie, cięcie, itd., czyli robocizna.
Ramę i mocowania można przespawać, dociąć, itd. Najgorzej więc z tym sprzęgłem i płytą.

#46 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 grudzień 2013 - 10:45

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora skoro masz już 2 z napędem, to już nie ma co proponować innych silników... ;) sam w tym roku wstawiłem silnik 0d 16 do mojej 12, bo po prostu potrzebowałem ciągnika 150 km na 4 biegach a jak wiadomo 1614 to ze swiecą szukać na 4 skrzyni... ;)
niby to te same silniki ale też muasiałem się nalatać , a to przewodu nie ma , a to podkładki , a to opaski na przewód... ;) a jak bedziesz dorabiał silnik to dopiero się nalatasz, za pierdółkami... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Dzisiaj, 02:08
  •  

#47 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 17:55

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora mam czas z tym do sianokosow :D wiec mozna sie pobawic dzis bylem u znajomego co ma sklep z czesciami mowil ze sprzeglo moze pasowac od ursusa

#48 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 grudzień 2013 - 18:18

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora nie wytrzymasz... ;) ja ledwo co w ciągu tygodnia poskładałem silnik i nie mogłem się doczekać aż się odpali i zrobi jazdę testową... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#49 Share Mmmarcin

Mmmarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:43

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Dokładnie. Te d*perelki są najgorsze a szczególnie jeśli sklep z częściami jest daleko. W moim przypadku to 10km od domu. Przy składaniu czasami było 10 kursów dziennie po takie d*perelki jak opaski, pasek klinowy, śrubki, podkładki itd.

#50 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 23:35

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Wg konedata mercator 70 z silnikiem PERKINSA ma moc 105 KM. To daje 20 KM w orce zamiast pługa 4X35, pług 4X40 to daje 20 cm więcej. W agregacie zamiast 3,6 m , 4,2 m to daje 0,6 m więcej. W gruberze zamiast 2,1 m (5 łap), 2,6 m (6 łap). No nie wiem czy warto taka przeróbke robić. A co do smarowania to zdjąć miske olejowa, zdjąć pokrywe zaworów i dwie pokrywki z lewej strony po odkręceniu których widać popychacze. Podgrzać olej ,podłozyć pod smoka, krecić silnikiem i patrzeć gdzie najwięcej oleju leci. Może w ten sposób sie coś niepokojącego zauważy. Olej może lecieć wałem, wałkiem rozrządu, szklankami, popychaczami, dźwigniami zaworowymi. Ja miałem taki przypadek, że kupiłem nowy wał i mechanik jak go zakładał to mówił że luźnawy jest i miał racje bo od samego początku słabe ciśnienie na wale było. Może za bardzo wał był szlifnięty. Albo w c-330 mialem taki przypadek, że za pompą oleju rurka była pękniętam i ciśnienie gubiła. Albo miałem przypadek, że do zaworu (który reguluje ciśnienie w układzie) miedzy kulke a gniazdo dostał się wiórek i ciśnienia nie było.

#51 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 14:21

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora karo0l
Jeśli się uda i wszystko bedzie zgodnie ze sztuką to chylę czoła przed tobą i czapka juz mi spadła .
Tamten kolega to miał bułke z masłem wszystko plug&play a tu to będzie budowa sama w skali makro .
Weź kogoś ogarniętego do tej roboty bo tak :
Dorobić flansze żeby to było wycentrowane zachowane ustawienia wałka sprzęgłowego etc..
Sprzęgło zostawić od ciągnika a zamach od Perkinsa bo wieniec , rozrusznik wzajemne ustawienie wał korbowy zamach etc.
Z przodu trza mocowanie z przodkiem dorobić etc.
Lasze przerobić
I tysiąc innych problemów .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share Mmmarcin

Mmmarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 20:16

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Odrazu radzę kupić większą chłodnicę ponieważ ta oryginalna z c-385 jest troszkę za mała. W prasie belującej, agregacie ścierniskowym i pługu (kverneland 4 skiby) woda osiąga nawet 95 stopni i trzeba robić przerwę i ogólnie uważać żeby nie zagotować.