Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:22

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Powoli z tym sprzęgłem! Sprzęgło w kombajnie jest nie przy silniku tylko przy skrzyni biegów.
Rama od 12-stki raczej nie będzie pasować do tego silnika. Raczej będzie potrzeba zrobienia ramy "na wymiar".
Układ przeniesienia napędu w C-385 nie jest wzmocniony, jak to miały 6-cyl. Ursusy.
Silnik z Mercatora 70 powinien mieć 105KM, z Dominatora 85/86 miał 120KM.
Żeby silnik przymocować do reszty ciągnika potrzebna będzie płyta przejściowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Dzisiaj, 03:31
  •  

#22 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 00:43

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Czym dokładnie różni się układ przeniesienia napędu w c385, od np: 1201? Poza zwolnicami, bo to bez rozbierania widać ;)

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 08:35

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Wałkiem sprzęgłowym, w 6 jest grubszy z 5mm, może jeszcze kołem talerzowym w moście, przykręcane na śruby 14mm, sśrubu co skręcają most z skrzynią, 6 ma 16mm, ale po przekładkach rzadko kto zmieniał wałek sprzęgłowy, wytrzymuję spokojnie.

#24 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 10:02

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora sprawdź jeszcze filtr odśrodkowy (bączka) moze on nie trzyma ciśnienia .

#25 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 24 grudzień 2013 - 15:39

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora powiedzmy krótko przełożyć możesz ale będzie cię to kosztować kupę kasy i roboty.
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

#26 Share Mmmarcin

Mmmarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 16:28

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Witam, Użytkuje ursusa c-385 z silnikiem 6 perkinsa od tamtej zimy. Ciągniczek sprawuje się super. Ma przerobioną skrzynie na szybką i gdy założyliśmy do niego ten silnik prędkość wzrosła do ok.50km/h. W naszym silniku nie trzeba było robić praktycznie żadnych przeróbek ponieważ silnik został wyciągnięty z ursusa 3110. Przerobiliśmy tylko obrotomierz ( z elektrycznego na mechaniczny) napięcie alternatora i podobne d*perele. Silnik przed założeniem przeszedł kapitalny remont (tuleje, tłoki, pierścionki, wał itd.). Przodek także założyliśmy od ursusa 3110 oczywiście po tulejowaniu. Długość ciągnika się nie zmieniła lecz przednia oś przesunęła się kilka centymetrów do tyłu. Jestem bardzo zadowolony z tej przeróbki, ciągnik jest żywszy w szybciej wkręca się na obroty.

#27 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 21:29

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Czy mógłbyś wrzucić kilka zdjęć swojego ciągnika, mocowania silnika ze skrzynią, samego silnika, przodku, itd??

#28 Share Mmmarcin

Mmmarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 09:10

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora http://www.iv.pl/ima...37211022436.jpg
http://www.iv.pl/ima...28801210233.jpg
http://www.iv.pl/ima...54248323488.jpg
http://www.iv.pl/ima...17125461547.jpg

Niestety tylko tyle zdjęć udało mi się zrobić reszta wyszła rozmazana. Przepraszam za jakość, robione telefonem.

#29 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 grudzień 2013 - 11:20

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora tylko, że wstawiając silnik od ursusa 3110, masz już gotowe mocowania do skrzyni pośredniej bo to jest silnik montowany fabrycznie w ursusie i znikome modyfikacje były nie wielkie... ale bez wymiany przodka. w mając silnik od kąbajnu podejżewam,że musiasz dorabiać płytę przejściową oraz przodek.. więc nie wiem czy to jest jakiś sens... bo koszt zamontowania silnika przewyższy sam koszt silnika... może poszukaj sinika od 385 za 2-3 tyś a jak nie to podzwoń po gościach co handlują cześciami do ursusów , może pójdą na zamianę za dopłata , jak dorzucisz im 2 silniki... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#30 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 grudzień 2013 - 19:29

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora No silniczek fajny.Ale jak przyjdzie wymienić filtr to cuda niewida się dzieją,jak będzie pękać odstojnik :D
Ja w mercatorze 75(widzę że taki sam silnik) to mam takie od 360.Pięć minut i zmienione,a takto to cuduj,odpowietrzaj....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Dzisiaj, 03:31
  •  

#31 Share Mmmarcin

Mmmarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 19:43

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Miałem przyjemność odpowietrzyć ten silniczek i powiem, że bardzo ciężko jednej osobie to zrobić, trzeba luzować wtryski i powoli kręcić rozrusznikiem. Schodzi długo i sporo ropy idzie na ziemię.

#32 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 21:05

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora wystarczy poluzować ostatni wtrysk w perkinsie ,jak kto się wychował na 60tce to niech tak zostanie.

#33 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 grudzień 2013 - 21:38

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora @bogdan Masz racje :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#34 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 21:46

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora wszystko pieknie piszecie ale odpowietrzyc silnik perkinsa jest prosto ale wez odpowietrz mf 699 :D a mialem z tym doczynienia nie potrzebuje nowego silnika do mojej 80-tki poniewaz zeby zrobic moj wystarczy wymienic walek rozrzadu potrzebuje tylko maszyny z wieksza moca wiem ze bedziecie pisac ze trzeba sprzedac i kupic no ale wez i sprzedaj w tych czasach jest maszyn tyle ze nie kazdy chce kupic stary wyslozony traktor
a co do silnika z claasa to sroby beda pasowac do 12

#35 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 10:47

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Sąsiad ostatnio zmienił sobie silnik z 4 na 6cyl (martina). On miał dobry silnik, gdybyś chciał ten silnik 4 cyl. to daj znać.Służył jako ciągnik pomocniczy. Myślę że dużo by nie chciał, Chłopaki by Ci nawet odpalili go na miejscu na próbę. Pisz na PW

#36 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2013 - 12:29

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora no tak, skoro potrzebujesz większego??? ale jak wsadzisz większy silnik to i tak to pozostanie ciągnik bez napędu... a i moc wtedy nie bedzie wykorzystana tak jak powinna... może lepiej kup sobie jakąś 1224 lub coś podobnego , a 385 zostaw jako pomocniczy...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#37 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 16:04

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora mnie najbardziej interale ja potrzebuje wiekszego bez napedu mam 12 i mam 914 z napedami ale i tak wiem ze bedziecie pisac ze lepiej kupic taka ludzka natura interesuje mnie tylko czy ktos zakladal silnik 6 perkins lub cos podobnego

#38 Share Mmmarcin

Mmmarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 16:39

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Z tego co widzę wszyscy doradzają, żeby kupić inny itd. Po pierwsze wszystko kosztuje i nie każdy ma pieniążki na nowy sprzęt. Wiem, że ta przekładka silnika też nie jest darmowa ale na pewno wyjdzie taniej. Po drugie trzeba ulepszać swoje sprzęty adekwatnie do swoich potrzeb a nie stare na złom i po nowe do fabryki. Nie każdemu jest potrzebny nowy class czy nh. A po trzecie (wiem to z doświadczenia) nic nie cieszy oka tak jak sprzęt wykonany/przerobiony własnymi rękami :).

#39 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 16:50

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora dobrze napisane i nic tak niedenerwoje sasiadow jak to ze cos sie udalo :D jutro wstawie stary silnik do szopy i zaczne ogledziny jak by co fotki podrzuce co do jego sprzegla

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 19:15

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora na twoim miejscu to bym wystawił nawet po jakies 1.5 tyś silnik od c385 i od tego kombajnu i już masz 3 tyś dołożyć ok tysiaka i masz silnik od 1224 z jakieś rozbiórki z zachodu i na pewno ci koni starczy