Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:25

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Witam wszystkich. Problem polega na tym, ze mam bardzo dobry silnik 6-cylindrowy perkins z kombajnu claas mercator 70 i mam niezbyt dobry silnik w ursusie c-385. Czy da sie zalozyc silnik z kombajnu do mego ursusa? Bo az zal patrzec jak stoi i wiednieje na podworku juz 2 rok, a sprzedac w tych czasach jest ciezko i czy duzo tych przerobek by bylo?
Idac dalej tematem mego ursusa problem w nim polega na cisnieniu silnika gdyz po odpaleniu odrazu cisnienie wskakuje na bardzo wysoki poziom no ale niestety olej sie deczko nagrzeje i cisnienie spada do 1 a czasem nawet ponizej i prosze nie pisac ze to przyczyna pompki olejowej bo w to nie realne zeby w 914-ce na tej samej pompce cisnienie bylo prawidlowe a na pompce z 14-stki w 80-ce dalej zle

Edytowany przez Marcin91, 16 grudzień 2013 - 22:14.
temat założony w złym dziale

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Dzisiaj, 09:30
  •  

#2 Share ArturWierzbowski

ArturWierzbowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:05

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora W teorii przełożenie jest proste w końcu była kiedyś odmiana ursusa 385 z tym silnikiem znanego jako 3110 (z tąd pewnie twój pomysł na przeszczep). Nie wiem jak poradzisz sobie z mocowaniem silnika bo były chyba jak dobrze pamiętam przejściówki z blachy coś jak w 360-3p. Jak byś miał je bądz dorobił (wykonanie wypanarka plazmowa, palnikiem cnc tyle ze to drogi interes) to juz tylko p umocowac tłumnik, przeciagnąc przewód olejowy do zegara, węże do nagrzewnicy i byc może zmienić końcówki do alternatora.

#3 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:15

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora tyle ze silnik 6 to nie 4 i gabaryty jego sa wieksze ramy musial bym kupywac od jakiegos ursusa 6 cylindrowego i co ze sprzeglem?? z tego co mi sie wydaje to w kombajnie jest troche inaczej ono zbudowane niz w ciagniku

#4 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:25

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora trochę ryzykowna przeróbka i raczej mało opłacalna. Remont wyjdzie ci pewnie w podobnej kwocie. Sprzedaj ten silnik z claasa i troche dołożysz i masz 912 igłe.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

#5 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:29

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora tyle ze jest mi potrzebny traktorek o mocy juz wiekszej a silnik ten stoi juz 2 lata i sie niesprzedal a szkoda bo jest po kapitalce

#6 Share ArturWierzbowski

ArturWierzbowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:31

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora rama to koszt ok 150 zł. nie wiem jak kombajny claasa maja zrobione sprzegło gdyby to było normalne sprzegło z łaplami to musiał byś tylko dobrać tarczę ale pewnie przyjdzie przyjdzie przekładac cały docisk z kołem zamachowym sprawdz więc czy pasować ci bedzie do wału (rozstaw szpilek) i zmierz średnicę wieńca do rozrusznika bo moze sie okazać że zbyt wiele rzeźbienia.

A co do ciśnienia jak pompa w dobrym stanie (nawet nowe często sa bublami) to zuzyte panewki pewnie są więc szlif wału (jak jeszcze można zrobic) nowe panewki, półpierscienie, sworznie tłoków i tulejki korbowodów powinny pomóc

Jak już koniecznie ma być ten perkins zadzwoń może Ci odsprzeda mocowania a przynajmiej bedziesz wiedział jakie sa koszty http://tablica.pl/of...html#c31ace721c

Edytowany przez ArturWierzbowski, 16 grudzień 2013 - 22:40.

#7 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:37

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora problem jest w tym ze silnik przeszedl kapitalke z wymiana wszystkich czesci jakich sie dalo osiowaniem szlifowaniem czego sie dalo i nic to nie pomoglo zaden mechanik w okolicy niewie co moze byc a mechanikow jest naprawde duzo i jest paru dobrych a nawet naprawde bardzo dobrych mechanikow i zaden sie z takim czyms niespotkal i nigdy o czyms takim nie slyszal a na internecie tez o tym zaduzo nie pisze tylko cos kiedys wyczytalem ze to wina pompy paliwowej (niewiem co ten ktos mial w glowie ale opisal taki sam przypadek i ze wymienil pompe bylo dobrze ale co ma pompa paliwowa do cisnienia w silniku ???)

#8 Share ArturWierzbowski

ArturWierzbowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:44

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora

co ma pompa paliwowa do cisnienia w silniku ???)

były pompy z centralnym smarowaniem jeden przewód do trójnika od zegara a drugi do turbiny (jak miał) bądz bezpośrednio do zlewu wic jak przeciekały wewnątrz to mogły to powodować

#9 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 17:43

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora tyle ze u mnie pompa paliwowa jest normalna
a co do przerobki mego ursusa robil ktos cos takiego badz widzial lub slyszal o czyms podobnym??

#10 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:50

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Co do ciśnienia oleju w 80 to sprawdź zaślepki na wale czy są wszystkie a druga sprawa czy wymieniałeś zegar ciśnienia oleju ale obstawiam na zaślepkę na wale.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Dzisiaj, 09:30
  •  

#11 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:16

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora zegag na 100 sprawny a mozesz mi powiedziec gdzie sa te zaslepki ?? bo nigdy sie z czyms takim nie spotkalem a wal w reku trzymalem 10 razy

#12 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:24

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Na wykorbieniach korbowych masz wiercone otwory do przepływu oleju i zaślepiane gwintowanymi wkrętami na wkrętak.

#13 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:31

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora wlasnie niedawno je znalazlem w katalogu ale brat mi podpowiedzial ze wal byl czszczony i byla sprawdzana jego szczelnosc i te korki byly dobre czy moze to byc jeszcze wina walka rozrzadu??

#14 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:37

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Jak będzie luz na wałku to jak najbardziej on przecież też jest smarowany tym obiegiem tak samo jak i dźwignie zaworowe.

#15 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:49

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora czyli bardzo prawdopodobne ze to wina walka rozrzadu a co z zalozeniem silnika 6 cyl perkins czy jest to wykonalne i czy nie rozniesie mi traktorka??

#16 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:42

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora Co do silnika to może być gra nie warta świeczki ale możesz przeliczyć jak to wyjdzie i zależy jaką ma moc silnik z tego claasa bo jak koło 100 koni to raczej powinien wytrzymać ale jak więcej to może być różnie.

#17 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:45

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora W prawdzie nigdy nie słyszałem o takiej przeróbce ale czysto teoretycznie to reszta podzespołów powinna to wytrzymać. W końcu do tych podzespołów były również silniki 6-cylindrowe np. ursus 1204 o ile się nie mylę, a taki perkins niema wiele więcej koni niż 385, koło 100km może mieć. Według mnie pozostaje kwestia sprzęgła....

Edytowany przez tomekzet, 17 grudzień 2013 - 21:46.

#18 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:54

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora teen silnik ma cos ponad nawet 120 km wiec niewiem jak to by bylo mam 2 taki sam do remontu wiec jutro o ile sie wyrobie to zabiore sie do przymiarki sprzegla

#19 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:58

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora No to 6cyl który był montowany w ursusie tez ma 120km... wiec powinno wytrzymac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:02

Ursus C-385 - zmiana silnika na 6-cylindrowy Perkins z Claasa Mercatora tylko sprawa bd z zamocowaniem go niewiem czy bedzie pasowac na sruby bo pasami czy lancuchami go niezwiaze :D