Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 956 XL International nie działa nawiew i kilka innych problemów

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krzysiek_B

Krzysiek_B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:02

Case 956 XL International nie działa nawiew i kilka innych problemów Witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post na tego typu forum więc proszę o wybaczenie jeśli coś zrobię nie tak :)

Stałem się posiadaczem ciągnika jak w tytule, rocznik 1988. Pierwszy problem polega na nie działaniu nawiewu w kabinie, instalacja jest trochę poprzerabiana bo jest dołożona klimatyzacja, która także nie działa bo brakuje chłodnicy i paska napędzającego sprężarkę... Ma ktoś jakieś schematy ewentualnie jakieś zdjęcia instalacji jak to jest tam wszystko podłączane (w środku gdzie jest nagrzewnica i wentylatory)? Już kij z tą klimą byle nawiew działał.

Drugi problem: podłączenie radia, kable od głośników są ok tylko nie wiem czy prądowe kable to te które sobie leżą luźno a mianowicie są to: czerwony z czarno-czerwonym podłączony do jednej wsuwki i brązowy (zapewne masa), nie ma na nich prądu ani z wyłączonym zapłonem ani z włączonym...

Trzeci problem: opis bezpieczników, dwa mam spalone (jeden już wyczaiłem że jest od wycieraczki, drugi nie wiem) i jednego mi brakuje (bodajże z nr 1, nie wiem ile A tam ma być). Przydałby się także opis przekaźników.

To chyba na razie tyle z moich problemów. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i porady, Pozdrawiam, Krzysztof!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 956 XL International nie działa nawiew i kilka innych problemów Dzisiaj, 00:34
  •  

#2 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:45

Case 956 XL International nie działa nawiew i kilka innych problemów Z nagrzewnicą nie pomogę ani z klimą.

Co do radia proponuje puścić nową wiązke pomijającą stacyjke i prąd bezpośrednio doprowadzić do radia. Jeżeli dalej bedzie zero reakcji no to radio wyciagneło kopyta.

Co do bezpieczników ,byc może to jest bezpiecznik odpowiedzialny za radio. w 1slot proponowałbym wcisnąć 15A to w sumie standart na radiu. Jeżeli nie będzie to radiowy to coś z zakresu 20-30A
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#3 Share Krzysiek_B

Krzysiek_B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:13

Case 956 XL International nie działa nawiew i kilka innych problemów Dobra mniej więcej ogarnąłem bezpieczniki, ten z nr 1 cały czas mi pali (nawet nie sprawdzę od czego on jest bo go ciągle pali...), reszta ok. Te luźne kabelki to są od oświetlenia kabiny (które także nie świeci...) a nie od radia... i teraz jeszcze mi zostały 3 luźne kable, 2 podwójne i pojedynczy, i na nim jest napięcie 7V.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 956 XL International nie działa nawiew i kilka innych problemów Dzisiaj, 00:34
  •  

#4 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 11:50

Case 956 XL International nie działa nawiew i kilka innych problemów Obstawiałbym jakies przebicie na slocie palącym bezpiecznik. Jeśli to nie jakiś kolosoalny problem spróboj zlokalizowac ew przebicie. Oświetlenie kabiny powinno mieć 12V może gdzieś równiez gubi prąd? Ew sprawdź żarówki i zobacz cy dają pełne światło czy się żarzą.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share traktorpolo

traktorpolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 14:32

Case 956 XL International nie działa nawiew i kilka innych problemów

kolego  w kabinie u góry  odkreć śrubki  wyciągnij panel tylko uważaj na ciegna od regulacji ogrzewania,  po zdjeciu wszystkiego przetrzy drobnym papierem ściernym wsówki od włącznika nadmuchu i przemyj np wd40 lub wd40% hehe,, póżniej złóz i sprawddz czy działa jak nie to sprawdz prąd jak jest i nie działa to być może jest zattarty wentylator  to takie 2 okrógłe kółka w obudowie   czasem od kurzu sie poprostu zatrze  tez lekko rozebrac i nasmarowac a jak to nie pomoże to nie wwiem jak dalej naprawiać    powodzenia

Dodaj odpowiedź