Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grene

94 odpowiedzi na ten temat

#61 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:10

Grene Ja gdzieś usłyszałem ale nie wiem czy to prawda że niektórzy producenci robią osobno częśći typowo dla Grene i dla prywatnych sklepów osobno? Jakoś nie chce mi się w to uwierzyć bo to nie Biedronka :D A co do jakości części to prawda że to nie to samo co za dobrych starych czasów PRL-u B) MImo że oryginalne!! Ja mam doskonały przykład z częściami do naszych motocykli, jak nie znalazłeś i nie założyłeś PRL-u to ni hu hu nie chodziło ;)
A prawda jest taka że czy to grene czy prywatny i tak wszechobecna Chińszczyzna i tak!
Pozdrawiam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grene Dzisiaj, 04:08
  •  

#62 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:29

Grene Ja bym nie powiedział że za Gierka w PRL-u były tak dobre jakościowo części.Maszyny psuły się może bardziej niż teraz.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#63 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 01 luty 2014 - 22:15

Grene Już sam nie wiem co o tym myśleć bo zamówiłem w grene własnie na poniedziałek głowice do zetora. głowice ursus chełmno (ze wszystkich sklepów internetowych chłopaczek zaproponował mi najniższą cenę)i teraz czytając o częściach i o sklepie to nie wiem czy to dobra decyzja. jedni chwalą grene drudzy nie tak samo i części z chełmna mają tu na forum różne opinie. Dobre chełmno robi głowice, doradzcie bo głupieję już. a i druga kwestia potrzebuję tarcze sprzęgłowe i tryby do skrzyni. tarcze o 1/3 tańsze od orginału zetora. można bez obawy wziąśc te z chełmna czy odżałować i kupić zetorowskie.

#64 Share ZalesF16

ZalesF16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 luty 2014 - 23:03

Grene Chełmno może to nie oryginał URSUS ale nawet daje radę (URSUS nie boi się pokazać że daje dwa lata gwarancji na towar). Kiedyś jak nie było dostępnych oryginałów sprzedawało się Chełmno i chodziło, dzisiaj jednak widać różnicę pomiędzy jednym a drugim towarem. Nie wiem ile Ci powiedzieli za Chełmno ale URSUS z kompletem uszczelek to 330 zl, a tarcze to już zależy czy masz na nim tura czy nie, bo jest na to kilka rozwiązań albo ceramika albo standard oryginał albo nasze krajowe ale jak już napisałem wszystko zależy od zastosowania maszyny. Odnośnie trybów to na Skropolu dają radę, zetorowskie są dodatkowo miedziowane, tak jak kiedyś to było

Edytowany przez ZalesF16, 01 luty 2014 - 23:06.

#65 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 02 luty 2014 - 12:16

Grene Za głowice to krzyczeli od 330 do 380 pytałem w kilku sklepach i jedni mieli albo z chełmna a drudzy zetora. w grene mi powiedział 300 za sztukę. Co do tarcz to zetorowskie kosztują około 160 za sztukę a zchełmna 100. grene mam 15 km od siebie a winnych dochodzi kurier a paczka będzie ważyć więcej niż 30kg bo jedna głowica waży 9,3kg, także dochodzi jeszcze koszt transportu. co do trybów to nie sprawdzałem bo jeszcze nie rozebrana to nie wiem co będzie do wymiany. traktor nie ma tura, przeznaczenie to typowa praca w polu 10ha

#66 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 02 luty 2014 - 17:02

Grene Jak byś wszystkich słuchał to niczego byś nie kupił. Myślę, że nie zrobiłeś głupio z tymi głowicami. Chełmno zawsze lepsze niż NO NAME.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#67 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:15

Grene Czepiacie się Grene i to bez podstaw to że tanio to dobrze dla nas nabywców ,jest to duża sieć sklepów w całym kraju i obroty nie małe więc mogą sobie na mniejsze marże pozwolić i asortyment też duży co przyciąga klienta nawet tego małego ,na samych zabawkach w 2013r zarobili ponad 2 miliony na czysto więc co się dziwić że tanio, mogą sobie na to pozwolić ..Trzeba też zwracać uwagę na ceny bo jedno droższe tu inne tam np.siłownik tur 2 w grene 230zł a w agromie 310zł a zawleczki po złotówce a w grene 1,50 .Kiedyś Agroma robiła furorę ale teraz pod*padła przynajmniej u nas.

#68 Share K-PAX

K-PAX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 luty 2014 - 18:52

Grene Szukając chłodnicy do Case,a znalazłem w necie i zamówiłem gdzieś w lubelskim za 2750,-,następnego dnia będąc w Greene z przypadku spytałem czy mają takowe na stanie.Kolega przeleciał w komputerze i znalazł identyczną za 1610,-.
Szybka odmowa zamówionej bo niestety ponad 1000,- różnicy zrobiło swoje z czego by ona nie była.
Remontując skrzynie w 914 zamawiałem u nich tryby tak jak kol.wyżej ursusowskie bo były nieco tańsze od takich samych w np w agromie Sznajder,a

#69 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 luty 2014 - 19:41

Grene

Już sam nie wiem co o tym myśleć bo zamówiłem w grene własnie na poniedziałek głowice do zetora. głowice ursus chełmno (ze wszystkich sklepów internetowych chłopaczek zaproponował mi najniższą cenę)i teraz czytając o częściach i o sklepie to nie wiem czy to dobra decyzja. jedni chwalą grene drudzy nie tak samo i części z chełmna mają tu na forum różne opinie. Dobre chełmno robi głowice, doradzcie bo głupieję już. a i druga kwestia potrzebuję tarcze sprzęgłowe i tryby do skrzyni. tarcze o 1/3 tańsze od orginału zetora. można bez obawy wziąśc te z chełmna czy odżałować i kupić zetorowskie.

Wpisz numery katalogowe w google i szukaj, może taniej znajdziesz.
Postępuj wg. tego: http://www.agrofoto....h-w-internecie/ :)

#70 Share ddaanniieell

ddaanniieell

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 luty 2014 - 22:53

Grene Firma mahle to produkuje w krotoszynie,ale czy tak jest to nie wiem na100% ale moga importowaç część produktów i je tylko obrabiać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 luty 2014 - 12:29

Grene

więc mogą sobie na mniejsze marże pozwolić

Bzdura.

#72 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:16

Grene Fryderyk jeśli masz inne zdanie uzasadnij .

#73 Share gizbern26

gizbern26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 luty 2014 - 13:38

Grene Przykładowa część w Grene której ostatnio szukałem:
http://www.sklep-gre...ducts_id/276275
i taka sama 100% tańsza w konkurencji.
http://www.farmexper...rodukt1267.aspx

#74 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 luty 2014 - 16:41

Grene Nie będę uzasadniał, wpisz sobie numery katalogowe części np do 30 lub 60 i porównaj ceny.
Tych kolanek od farmeksperta bym nie wziął za chiny ludowe. 'Znane' są z wycieków...

#75 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 07 luty 2014 - 17:26

Grene Nie będę uzasadniał, czyli wiarygodność niesamowita.
Tak samo jak z tym, że złączki są "znane" z wycieków. Możesz napisać, gdzie są znane i jakoś to potwierdzić?
Całe szczęście, że rynek jest na tyle duży, że możemy sobie porównywać, bazować na sprawdzonych opiniach i pilnować jakości.
W rolnictwie siła!!! :)

#76 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 luty 2014 - 19:27

Grene

Nie będę uzasadniał, wpisz sobie numery katalogowe części np do 30 lub 60 i porównaj ceny.
Tych kolanek od farmeksperta bym nie wziął za chiny ludowe. 'Znane' są z wycieków...

Te twoje sposoby wyszukiwania po numerach katalogowych do starych Ursusów to są do d**y nie podobne.
Jedni sprzedający używają znaków rozdzielających "/" inni "-" a jeszcze inni nie używają wcale albo nie piszę "00" na początku jak jest w katalogu.

#77 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 07 luty 2014 - 19:36

Grene Chyba próbuje nakierować na kogoś konkretnego, kto używa takiego standardu :) Nie do końca zreszta odkrywcze :)

Edytowany przez pooch, 07 luty 2014 - 19:47.

W rolnictwie siła!!! :)

#78 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 luty 2014 - 20:23

Grene No tak - taki standard jest używany w katalogach i nim sie posluguje szukajac czesci, napisalem poradnik bo nie zawiodlem sie ta metoda. Bo prywaciarze mają nieraz taniej od grene, a przeciez grene po sztuce nie bierze tylko palecie, wiec ma wieksze rabaty, to proste. Ale tych rabatow nie widac na rahunkach.
Sąsiad zamówił kiedyś w sklepie, skąd sprowadzili z hurtowni rol-mar. Dostawa przyszla, kilka zlaczek, to na reklamacje poszly.

Edytowany przez fryderyk, 08 luty 2014 - 13:44.

#79 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 luty 2014 - 20:54

Grene Co za głupoty gadasz!!!Farmexpert to nie ROL-MAR ten pierwszy to sklep a drugi dystrybutor części na polskę.
W tamtym roku chyba był problem ze szybkozłączami hydraulicznymi EURO ale szybko wycofali wadliwą partię z rynku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ddaanniieell

ddaanniieell

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:56

Grene Rol-mar i farmexpert to prawie to samo. Zobacz skąd wychodzą paczki. Tylko farmexpert robi narzut do klijenta ostatecznego a rol-mar jest hurtownia rolnicza i sprzedaje na sklepy do dalszej odsprzedaży. Wiec można powiedzieć że to jest to samo.