Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grene

94 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 13:34

Grene Chciałem zapytać o firmę Grene, czy to prawda, że były przypadki, że jeśli ktoś prowadził sklep i zamawiał dużo z hurtowni Grene, to niedługo potem firma sama stawiała tam swój sklep detaliczny?

Poza tym, zastanawiam się kto u nich kupuje skoro mają drogo a i towar ten sam co prawie wszędzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grene Dzisiaj, 09:25
  •  

#2 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 14:38

Grene co to znaczy drogo daj może przykład i co znaczy prawie ten sam geniuszu bo nierozumie twojej wypowiedzi ?nudzisz sie ze zakładasz taki bezsensowny temat?

#3 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 16 grudzień 2013 - 15:07

Grene o tym ze mają drogo to potwierdzam ! jest sklep u mnie to wole jechać 5km dalej taniej kupię i wszystko od ręki a w green na zamówienie paranoja jakaś w dzisiejszych czasa
Miłość :P

#4 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 16 grudzień 2013 - 15:23

Grene Widać że koledzy ze Śląska. Spróbujcie trochę bardziej po polsku napisać swoją wypowiedź.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#5 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 15:29

Grene Porównując z innymi sklepami, np. w internecie, mają drożej, wystarczy porównać ceny. No i jakość niektórych produktów woła o pomstę do niebios.
Poza tym idź do większości ich sklepów w sezonie, jedyne co mają to zabawki i kalosze :rolleyes: W ostatnie wakacje miałem problem z doborem cepów do bizona, żaden wyważony nie był dobrze.

#6 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 16 grudzień 2013 - 16:20

Grene Panowi to jest tak że ci co więcej zamawiają mogą negocjować ceny z nimi i mają dużo taniej. Mam w okolicy weterynarza który zamawia z grene różne akcesoria do zwierząt i nie tylko i ma on ceny dużo niższe niż w grene mimo że od nich kupuje i dalej sprzedaje z marżą. Dlatego tym co kupują stale i wieksze ilości lepiej jest się tam zaopatrywać choćby przez tą negocjacje z nimi dlatego też bywa że pośrednik ma to samo dużo taniej.

#7 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 17:31

Grene niektóre rzeczy mają taniej. Np. jak kupiliśmy Forda to łącznik centralny chcieliśmy od C385, bo od C360 był za krótki. Wszędzie był po 100zł i wzwyż, a w Grene kupiliśmy za 85zł. Ale znowu węglik spiekany do sprzęgła do Consula w Grene chyba 260zł, a u Tęsnego za węglik + podobny z metalu(nie pamiętam nazwy fachowej, ale węglik dotyka do niego i wysprzęgla) 280zł. Także ceny mają jakie im sie uda. Filtry też mają drogie.

#8 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 18:19

Grene dromik, to chyba logiczne jest w tym wypadku ze ten weterynarz kupuje od hurtowni grene po hurtowych cenach. Ale jeśli chodzi o indywidualnych rolników to w grene jest drogo. Robiłem sobie kiedyś kalkulacje i za koszyk x towarów wychodziło mi 10 do 20% drożej właśnie w grene.

dromik, to chyba logiczne jest w tym wypadku ze ten weterynarz kupuje od hurtowni grene po hurtowych cenach. Ale jeśli chodzi o indywidualnych rolników to w grene jest drogo. Robiłem sobie kiedyś kalkulacje i za koszyk x towarów wychodziło mi 10 do 20% drożej właśnie w grene.

#9 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 18:43

Grene Zgadza się @fryderyk ale jeśli można to zazwyczaj opłaca się kupić właśnie przez takich pośredników a nie osobiście w detalicznych ilościach. Jeśli jest możliwośc to wole zamówić przez pośrednika niż dopłacić za to samo.

#10 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:59

Grene Tylko, że weterynarz odsprzedaż jakiś akcesoriów traktuje jako dodatek, dlatego dużych marż nie daje.
Gdyby miałby się utrzymywać z samej sprzedaży akcesoriów to by nie uciągnął długo. I takich pośredników to są pojedyncze przypadki. Może jeden na powiat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:14

Grene Ja tam nie narzekam, filtry o szukanym numerze dostałem od ręki tylko w grene - bdb donaldson, nożyki/bagnety schumacher od ręki też tylko w grene... W innych sklepach tylko bizon, ursus i ruski głównie ale powoli to się zmienia

#12 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:12

Grene @fryderyk czepiasz się szczegółów. W okolicy mam sporo sklepów które kupują od grene na swój sklep. Sam się u nich często zaopatruje czy łożyska filtry łańcuchy listwyczy inne potrzebne rzeczy.

@fryderyk czepiasz się szczegółów. W okolicy mam sporo sklepów które kupują od grene na swój sklep. Sam się u nich często zaopatruje czy łożyska filtry łańcuchy listwyczy inne potrzebne rzeczy. Te sklepy utrzymują sie tylko z sprzedaży tych produktów a cena jest albo podobna albo niższa więc ja niemam potrzeby zamawiać przez sklep, bo 15 km dalej mam sklep w którym mogę kupić to taniej i możliwe że i od ręki to dostać.

#13 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:27

Grene Grene jako hurtownia zaopatruje marginalną ilość sklepów detalicznych w Polsce. Oczywiście, nie licząc sklepów własnych.

#14 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 23:23

Grene Grene jest dobre bo blisko w moim przypadku, jednak można te same części kupić sporo taniej, nie daleko mnie też jest Agro- rami i nieraz sie spotkałem że Grene zaopatrywało sie w jakąś część u nich, z ich logiem , i gdzie część kosztowała 1000 zł to grene u siebie doliczyło już 400 zł marży. Drugie co mi się nie podoba to bynajmniej w Koninie prawie całą kadrę zmienili na młodą, i jest masakra, zero pojęcia o czym kolwiek. Nie wiem czy wszyscy czy ja za każdym razem na takich trafiałem.

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 grudzień 2013 - 23:31

Grene mając pod ręką GRENE, STAGROL i AGROMA Sznajder praktycznie większość rzeczy kupuję w GRENE bo mają to od ręki. Ten sam towar często jest w Agromie, STAGROL ma na część towarów innego dostawcę.
Cenowo - jak biorę więcej to i jest upust ale na 100zł miesięcznie to nikt upustu nie da.
W stosunku do pozostałych firm ceny są zbliżone.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 27 grudzień 2013 - 07:38

Grene Ja w Grene (partner handlowy Grene w moim przypadku) zaopatruję się w tarcze do szlifierek. Moim zdaniem GoPart i Andre są najlepsze z tych co do tej pory używałem.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#17 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 27 grudzień 2013 - 15:34

Grene Ja także kupuję w Grene i jeśli nawet czegoś aktulnie nie mają to szybko to zamawiają.Zawsze przy zakupach powyzej 200-300zł.dostaję upust.

#18 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 grudzień 2013 - 15:53

Grene a jak się człek dogada to i do paru tysi bierze a potem dostaje fakturkę w ciągu chyba 7 dni z terminem 21 dni na opłacenie czyli de facto mamy ten miesiąc na zapłacenie za towar który już mamy w łapkach.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#19 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 27 grudzień 2013 - 16:17

Grene Ja nawet przy zakupach powyżej 50zł dostaję 3%rabatu, niby nic, ale na piwo zostaje.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 17:36

Grene michal1993
To ładne Ty tam masz układy że aż 3 % rabatu dostajesz :D

Edytowany przez Assasin, 27 grudzień 2013 - 17:37.