Skocz do zawartości

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:01

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Czy oplaci mi sie budowac chlewnie na ok 70 loch w cyklu zamknietym? Dodam ze hodowla mialaby sie odbywac na pelnym ruszcie, bezsciolkowo, wszystkie pasze pelnoporcjowki z zakupu. Swoje 35 ha do obsiania zbozem, rzepakiem i na sprzedaz. Czy moze lepiej wogole nie inwestowac w trzode? Dam rade utrzymac 3 osoby na samej uprawie gleby II, III, IV klasy? O dokupieniu ziemi niestety raczej nie ma mowy ze wzgledu na jej brak a raczej "trudno-dostepnosc".... Dodam jeszcze ze oprocz gospodarstwa jest dodatkowy dochod w postaci pensji z pracy zony.... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Dzisiaj, 19:35
  •  

#2 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:45

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Ja mam 6 loch około 80 tuczników 40ha ziemi pasze robie sam i po odliczeniu kosztów to po poniedziałkowej sprzedaży tucznika powiem że mi wyszło na czysto ok. 80-100zł za sztukę. Nową oborę bym postawił bo się opłaca ale nie mam na tyle funduszy. Mojego ojca kolega ma oborę około 1000 tuczników a swojej ziemi około 2ha pasze cały czas kupuje i nie narzeka wcale na zyski. Ale to wszystko zależy od ceny zbóż i zbytu ale zawsze się wyjdzie na swoje.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2013 - 00:03

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Tak tylko po jakim czasie zwroci mi sie ta inwestycja... I czy wogole zdazy za mojego zycia...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 00:50

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Jeżeli dostane dotacje PROV to bym zrobił oborę na 1000 sztuk ale o ile mi dadzą . a ty 70 Loch chciał byś mieć to jest 1400 tuczników, każdy tucznik po 100zł =140000 tys.zł rocznie więc w przeciągu kilkunastu lat powinna sie zwrócić inwestycja

#5 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2013 - 10:22

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Rolnikextreme nie na darmo masz taki nick bo ekstremalnie podchodzisz do nie zawsze wyjdzie po te 100 zł za tucznika i nie zawsze bedzie tyle zysku ja za bardzo na świniach sie nie znam ale moim zdaniem jak masz już jakąś hodowle i doświadczenie to powinieneś spróbować jeżeli masz już troche funduszy

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2013 - 13:23

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Czy moze lepiej modernizowac stara chlewnie i trzymac okolo 20 loch i wtedy pasze ze swojego zboza robic?

#7 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 14:44

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety na 20 lochach jest więcej pracy niż na 70 bo na 20 to niewarto wkładać za dużo kasy bo mały zysk wyjdzie.A na 70 to juz można myśleć o podajnikach paszowych i wgl o bardziej nowoczesnej oborze, przynajmniej takie jest moje zdanie

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2013 - 16:41

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Tylko ze chcialbym jak najmniej się zadłużyć dlatego nie wiem na co się zdecydować... :unsure:

#9 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 17:16

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety najlepiej idz do osrodka doradztwa rolnego jeżeli taki masz w pobliżu tam ci powiedzą co się opłaca a co nie. To jest najlepsza porada "fachowa" ja regularnie chodze, wielu rolników z tego nie korzysta ale to jest duża pomoc w wielu trudnych pytaniach, bo na takich stronach każdy wyraża swoje zdanie.Wiele z takich porad jest przydatna ale część nie :P Tak jak już pisałem moim zdaniem lepiej jest mieć więcej loch niz mniej, ale tam ci na 100% pytań udzielom odpowiedzi

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2013 - 17:38

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Na sam budynek + pozwolenia i projekty wyjdzie mnie pewnie ok 1,5 mln złotych + kolejne 100 tyś. na stado, a do tego wszystkiego dochodzą rachunki no i oczywiście zakup pasz, szczepienia.... Ehh... :( Ciężko, ciężko...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 18:06

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Początki zawsze są trudne a do tego rolnictwo to trudny zawód ale z biegiem czasu i własną pracą można dużo osiągnąć ja jeszcze nie dawno zaczynałem z 2ha ziemi dzisiaj mam 40 przzyznam szczeże że mi na papierosy ledwo starcza ale wszystko w gospodare inwestuje ale co miesiąc coś przybywa talerzówka,pług większy ciągnik itd ale jak już potem się wszystko ma to aby zyski się liczy a nie nakłady i straty

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2013 - 18:50

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Tylko trzeba jeszcze z czegoś żyć... :D

#13 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 19:27

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Na życie zawsze wystarczy moim żródłem na życie jest truskawka i remonty maszyn rolnych teraz myślałem o porzeczce bo z samych świń to nie wyrobisz na gospodarke i na siebie

#14 Share LonelySoul

LonelySoul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:46

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety ^^ bzdura totalna. z samych świń da sie żyć godnie. trzeba tylko mieć wiedzę i dbać o stado . ciekawi mnie skąd taki koszt budpwy wziałeś ? firma Ci wyliczyła ile by kosztowało na gotowo ?

#15 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:46

Na życie zawsze wystarczy moim żródłem na życie jest truskawka i remonty maszyn rolnych teraz myślałem o porzeczce bo z samych świń to nie wyrobisz na gospodarke i na siebie

Piszesz ze z samych świń nie wyrabiasz na gospodarkę, a koledze qbassowi24 doradzasz żeby chodował świnie i wyżej piszesz że z 70 lochami jest mniej pracy niż z 20, no nie wie czy dla Ciebie jest łatwiej ogarnąć 70 porodów 70 kryć i szczepienia niż 20 porodów, kryć szczepień, i jeszcze zostaje Ci na jednej sztuce 100zł to poco uprawiasz truskawki i naprawiasz maszyny
ZETOR TEAM

#16 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:51

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety gdybym miał gotowe pasze to bym i nie dorabiał na truskawkach i maszynach tylko kołomnie nigdzie niema paszarni ni nic a większa ilośc ziemi wiąże sie z maszynami a na maszyny tez trzeba mieć kase świnie dadzą mi na życie ale zbraknie na maszyny a jak kupie sprzet to na życie zabraknie

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:55

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Te koszty to tylko mój przypuszczalny strzał....

Ale tą paszę też trzeba mieć za co kupić a na tyle sztuk to nie jest mały koszt...

#18 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:29

gdybym miał gotowe pasze to bym i nie dorabiał na truskawkach i maszynach tylko kołomnie nigdzie niema paszarni ni nic a większa ilośc ziemi wiąże sie z maszynami a na maszyny tez trzeba mieć kase świnie dadzą mi na życie ale zbraknie na maszyny a jak kupie sprzet to na życie zabraknie

A po co Ci blisko paszarnia mi przywożą pasze 60km z dawnego Provimi bo teraz to się inaczej nazywa, a po za tym to ty masz dopiero 17 lat to jak ty możesz sam gospodarstwo rolne prowadzić i doradzać komuś na ile loch ma chlewnie budować najpierw szkołę jakaś rolniczą skończ.
ZETOR TEAM

#19 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:58

A po co Ci blisko paszarnia mi przywożą pasze 60km z dawnego Provimi bo teraz to się inaczej nazywa, a po za tym to ty masz dopiero 17 lat to jak ty możesz sam gospodarstwo rolne prowadzić i doradzać komuś na ile loch ma chlewnie budować najpierw szkołę jakaś rolniczą skończ.

Po 1 mam 27 lat mam ukończone technikum rolnicze i mam swoje gospodarstwo a po 2 to na takich stronach nigdy nie podaje swoich prawdziwych danych jak chcesz wiedzieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 23:39

Budowa chlewni 60 loch cykl zamkniety Napewno lepiej zainwestować w nową chlewnię niż w nowy traktor, bo starym tak samo się zrobi jak i nowym:) Chlewnia pracuje cały rok 24 na dobę więc warto zainwestować w jakiekolwiek udogodnienia. Sam budynek możesz postawić tzw. systemem gospodarczym - wyjdzie dwa razy taniej. Dużym kosztem jest niestety wyposażenie. My dwa lata temu za 12 porodówek na rusztach i odchowalnię na 160szt. zapłaciliśmy 70tys bez paszociągów:/ Roboty budowlane w starej chlewni pochłoneły 20tys razem z materiałami. Firma za samą robociznę chciała 70tys:D

Jak byliśmy na wyjeździe terenowym z uczelni to mi producent mówił że orientacyjny koszt budowy tuczarni na rusztach to jest wartość dwóch tuczników na jedno stanowisko w chlewni. (tak obrazowo)

My paszę robimy sami bo wg. moich wyliczeń na 1 tonie zaoszczędza się ok. 100zł. (nawet w przypadku zakupu zboża, kiedyś nawet właściciel mieszalni pasz przyznał mi w tym rację).

Edytowany przez snickers_2005, 16 grudzień 2013 - 23:42.