Zaloguj się, aby obserwować  
Artur211096

ZETOR 8011- kopci na biało/niebiesko

Polecane posty

Artur211096    0

Witam, kupilem zetora 8011 i po odpaleniu wskazuje ciśnienie około 5 a gdy trochę pochodzi na wolnych obrotach maleje do 2,5-3 przy ok.60'C.Na zimnym silniku kopci na biało,niebiesko co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to że pali na biało niebiesko to znaczy ze ma za wczesny zapłon, tak mówi mój ojciec on ciągniki naprawia. napisz czy pali od szczału czy trzeba go chechłać a to ze cisnienie spada to wał jest do szlifu już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur211096    0

Cisnienie spada do 2,5 ale na niskich obrotach(800) jak przygazuje to wskakuje na 4,5. przy ok 60C'

jak jest zimny to pare razy zakreci(2-3 razy) i pali ale akuimulatory sa troche słabe to moze i dlatego..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Z tym dymieniem to różnie, u mnie w c-360 były podobne objawy, zimny przy odpalaniu ciężko wchodził na obr i dymił na biało, niebieskawo aż oczy piekły. Zrobiłem tak: wyjąłem kolektor wydechowy i przy odpalaniu patrzyłem gdzie dymi- z dwóch głowic szło ciepłe powietrze a z dwóch kotłował dym. Niestety okazało się że 2 głowice do wyrzucenia,

Pozdrawiam


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur211096    0

Jakie powinien miec prawidłowe cisnienie na wolnych obrotach i na wysokich???

Moze wymiana koncówek wtryskiwaczy by cos pomogła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na początek ustaw silnik.. zawory i kąt wtrysku. Sprawdź wtryskiwacze, układ paliwowy i ssący. Profilaktycznie żeby wyeliminować to co najłatwiejsza. Po zapachu spalin spróbuj określić czy czuć paliwem czy może spalonym olejem, możesz zdjąć kolektor jak kolega wspomniał i sprawdzić czy wszystkie walą czy jeden, czy nie chlapie z wydechu. Będziesz regulował zawory poszarp za trzonki czy nie mają luzu. Póki nie określisz co kopci trudno ocenić przyczynę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj