Zaloguj się, aby obserwować  
maciek21

jaki ciągnik wybrać 75 tyś.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek21    50

witam serdecznie wszystkich użytkowników mam problem i prosił bym o pomoc z wyborem nowego sprzętu do mojego gospodarstwa obecnie pracuje z ursusami c330 i 912 i przyszedł czas na zakup czegoś większego myśleliśmy o zakupie czegoś nowego a mianowicie ursus bądź belarus ale to drugie średnio nas przekonało rozglądaliśmy się po rynku nad używanymi ciągnikami i bardzo przypadł mi do gustu mf 6150 ale myślimy tez nad renault ares rx550 i case cs98 co myślicie o tych ciągnikach i czy moglibyście coś doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a john deere 6400 chociaż pomyślcie czy nie lepiej nie skupiać się na marce a bardziej sugerować się stanem bo każdy ma z podanych ma jakieś wady i zalety po prostu wybierzcie ten w najlepszym stanie spośród marek które podałeś. Bo co innego gdyby chodziło o nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Jak się taki mf albo renia zacznie sypać to zobaczysz co to znaczy "zachodnie części" bo to nie tylko wytrzymałość ale i cena no i nie mówię też o oponach bo nie ma szans żeby były nowe a belarusa takiego na szerokim moście powinno dać radę kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Poleciłbym ci case mx 100. W cs jest wiecej elektroniki która wiadomo zacznie sie kiedyś "kończyć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

To wszysto zalezy jak sie trafi moze byc igla a moze byc kompletna ruina niewazne czy polski czy zachodni, no ale cena czesci do zachodniego jest duzo wyzsza


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

tylko bardziej chodziło oto co mrzecie polecić ciężko stwierdzić stan po przejechaniu kilku metrów pierwsze wady wyjdą po pracach polowych bardziej chodziło mi czy pchać sie w elektronikę czy lepiej kupić ciągnik bardziej mechaniczny a z cenami części wszędzie jest tak samo czy to zagraniczny czy nowy polski ciągnik bo jak wiadomo serwisy tez naliczają sobie ładne marże ważne żeby części były ogólnie dostępne i niebyło by problemów z dostępnością dlatego sugeruje sie tym mf

 

co do opon to każdy z oglądanych ciągników ma nie wielkie zużycia na pogranicy 0-20% nie wiem czy można wstawiać linki żeby później nie było problemów co do rekalmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja elektroniki nie proponuje do 75tyś wyrwiesz może MF 4255 jeszcze może 390 ale to stary trochę jest. Jeżeli chcesz coś z elektroniką ta Renault lub MF, Case CS ma drogie części. Ja na twym miejscu wolałbym MF 6150. ale to twoja sprawa musisz pojeździć i się porozglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

nie radził bym Ci pchać sie w elektronike. jeden kabelek przepalisz, jedno zwarcie i ciągnik stoi ;) później czekasz pare dni aż serwis przyjedzie sprawdzić co i jak. znajomy tak miał z fendt-em favoritem 716. jeśli masz ursusy na podwórku to radził bym Ci kupić coś z tej samej rodziny. np. Ursus 1234, 1134, 1634. nie kupuj jakiegoś dziadka +80 lata tylko 95 wzwyż ;) zapłacisz 50 czy 60 a bez elektroniki i zrobisz tą samą robote no i części wszędzie są ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jonek132 wajchę też można urwać i wymiana też trochę czasu zajmie :) Ja tam nie boję się starych ciągników zachodnich. Może być i z lat 80-tych, im mniej godz tym lepiej, kup coś z prawdziwym przebiegiem poniżej 10tys mth to jeszcze nie jeden nowy przeżyje...To jest kosmiczna jakość materiału i technologia produkcji w porównaniu z naszymi sprzętami

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

silnik powyżej 10 tys to tylko John Deere wytrzyma, reszta to sporadycznie ;p pawel885 wajchę można przyspawać i dalej działa a weź sobie pomyśl oryginalne filtry do tych zagranicznych kosztują, setki tysięcy, oleje i wgl. sama eksploatacja jest droga a części oryginalne to już całkiem, zamienniki też lipa a co Ursus to Ursus, to wszystko przyjmie i zawsze wytrzyma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Nie napisałeś ile masz ha, jaki profil gospodarstwa, główny czy pomocnik, do jakich zadań ?? Rozjaśnij troche temat to cos sie wymyśli a ode mnie propozycja to moze Zetor X540 zamiast Ursusa. Sam powoli zbieram info o jakimś sprzęcie i już mam pewne plany ale to prawdopodobnie następna zima. Ten MF 6150 to chyba juz przyzwoity statek choc dla mnie osobiście za duży (max. 6130 albo 3050). Napisz czego oczekujesz od maszyny.

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

JONEK132 mylisz sie co do tego ze jaśki wytrzymaja 10tys . byl kiedys test to fendt przy 9500 mial dopiero robione koncowki wtryskiwaczy i dalej chodzil idealnie a jasiek polegl o wiele wiele wczesniej

Edytowano przez padre1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

JONEK132 mylisz sie co do tego ze jaśki wytrzymaja 10tys . byl kiedys test to fendt przy 9500 mial dopiero robione koncowki wtryskiwaczy i dalej chodzil idealnie a jasiek polegl o wiele wiele wczesniej

 

 

 

padre1989- no nie powiedziałem że tylko John Deere wytrzyma, inne też choć nie tak licznie. wszystko zależy od pracy jaką wykonywał i jak był eksploatowany (tak jak trzeba czy zawsze ,,do deski").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yamahar1    0

Witajcie. jestem tu nowy na forum ;) ale potrzebuje waszej pomocy szukam zaciecie aresa 710rz mam na oku kilka sztuk ale jak nie opony wszystkie łyse to motogodzin 8 tys. Co sądzicie o nich?. Interesuje mnie naprostsza ze skrzyn qadroshift. 4 biegi 4 polbiegi. Czy sa one awaryjne itp? z gory dziekuje za dyskusje i wszystkie porady

http://otomoto.pl/renault-ares-710-A375181.html

Edytowano przez Yamahar1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przy 8 tyś to norma ze opony łysę, na nic innego raczej nie licz, jak pytanie czy on ma te 8, a nie 18. Lepiej z łysymi lecz oryginalnymi, niż prawie nowe a 5 tyś

Ja kupowałem Case to miał ponad 8 tyś, a opony kolano, ale z tego samego roku co ciągnik, przynajmniej wiadomo że miał te 8 tyś, bo kolega JD kupił z 9 tyś opony ładne, a okazało się że ma naprawdę z 16 tyś.

Pytaj się o książkę serwisowę, powinny mieć. Mój miał w siedzeniu.

Tak jak samochody, wszystkie u nas mają do 200 tyś, a w Niemczech od 200 zaczynają sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john77    8

Kup john deera 6800 ma 125km produkowane byly do 1997lub98 troche starszy jest rocznikowo alejaktrafisz w zadbany model to bedziesz zadowolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj