Lukasz210692

Żyto hybrydowe jako pasza dla świń

Polecane posty

Lukasz210692    13

Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.

Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?

Edytowano przez AF_Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ja w tym roku po raz pierwszy posiałem żyto hybrydowe. Przy wyborze odmiany polecono mi Visello ponieważ dobrze nadaje się na paszę. Mało substancji antyżywieniowych i stosunkowo więcej białka niż żyto populacyjne jakie do tąd siałem. Zobaczymy w praktyce. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Ja w tym roku po raz pierwszy posiałem żyto hybrydowe. Przy wyborze odmiany polecono mi Visello ponieważ dobrze nadaje się na paszę. Mało substancji antyżywieniowych i stosunkowo więcej białka niż żyto populacyjne jakie do tąd siałem. Zobaczymy w praktyce. ;)

 

Więcej białka, a to ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Na pasze dla tucznika nadaje się nawet i populacyjne żyto wbrew potocznie panującym opinią.

U mnie w dawce dla tucznika 40+ jest cały czas 30% żyta w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Tylko film made in kws więc ile w tym prawdy to nie wiem. Hybryda z tego co wyczytałem ma mniej substancji anty żywieniowych dlatego ma być lepsza od populacji. Jak to się ma w praktyce to nie wiem sam pierwszy raz zasiałem hybrydę i po żniwach spróbuje mieszanki dla tuczników tak żeby było co najmniej te 30% żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Dla tuczników powyzej 60kg już mozna smiało dawać 50%, drugi rok juz tak karmimy i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ile mogę dać żyta dla wszystkich grup wiekowych i czy można go dawać maciorom , i prosiakom od jakiej wagi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

My dawalismy zyto nawet do 75 % w koncu tuczu. Do 40kg lepiej nie dawac. Stopniowo pozniej . Lochom do 30%.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

My dawalismy zyto nawet do 75 % w koncu tuczu. Do 40kg lepiej nie dawac. Stopniowo pozniej . Lochom do 30%.

dzięki za odp dawałeś jakieś dodaki bo słyszałem że jak daję się więcej niż 50 % to trzeba enzymy dodawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Ja miałem w koncentracie. A ty z jakiej firmy dajesz koncentrat? W koncentracie powinien byc. np. Ekoplon protan T zytni.

Edytowano przez bambrzwlkp1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

To musisz kupić z nutreny hero żytni.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

wiem ale jak się pytałem to tylko  na zamówienie jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AboundPL
      Wiecie może gdzie w mazowieckim/podlaskim/warmińsko-mazurskim kupić wysłodki/młóto i w jakich cenach?
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
    • Przez WojtekSprus
      Witam chciałbym zmienić dostawce koncentratu dla niosek nieśnichy 
      polecicie godnego do spróbowania dostawce ?
    • Przez rolnik2102
      Witam, czy jest ktoś z okolic Kalisza i kupuje płynny wywar gorzelniany do bydła lub by był zainteresowany kupnem? Osobiście bym chciał kupić tą pasze  tylko że muszę wziąć całą cysternę a aż tyle nie potrzebuje i szukam chętnych z okolic kto by był jeszcze zainteresowany kupnem tej paszy 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Używacie dla cieląt powyzej miesiąca paszy gotowej z sieczką lub suszem z lucerny określanej jako "pasza TMR dla cieląt" ??Charakteryzuje się ona wiekszą zawartoscią włókna, przez co ułatwia przygotowanie do pobrania objetościówek w przyszłości.
      Na rynku jest kilka firm oferujących, np.VitTra, Biofeed czy DeHeus. 
      Jeśli ich używacie, moglibyście ocenić wyniki ich stosowania? Może jakies zdjęcia samej paszy? Koszty? 
      Ja używam jednej z nich, ale co dostawa to inaczej wygląda. Liczę na pomoc, z góry dzięki za odzew.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj