Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rozrusznikem w deutz dx 4.10

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hubert89

hubert89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 22:05

Problem z rozrusznikem w deutz dx 4.10 Witam. Ostatnio ma mały problem z odpalaniem mojego ciągnika . Ciągnik nie pali z z stacyjki wg jakby nie dawał prądu z niej . Jednakże gdy w formie testu stacyjki ziołem żarówę z dwoma przewodami i przytaknąłem jeden do silnika ( masę ) a drugą na przewód idący od stacyjki do rozrusznika i przekręcając kluczyk żarówka zapalał się a gdy puszczałem gasła . niby oznacza to ze stacyjka działa prawidłowa . najdziwniejsze jednak jest to ze rozrusznik działa ale tylko jak się go włącza na tak zwanego śrubokręta tylko ze czasami nie włącza się od razu tylko jakby tryb się nie przesuwał ale po powtórzeni tej czynności rozrusznik zaskakuję. sprawdzałem także rozrusznik po takim względem ze trzymają kluczyk stacyjce na niby rozruchu i przytykając śrubokręt do tego rozrusznika. I gdy on już zaskoczy i kręci puszczam ten śrubokręt i on już pod wpływem tej stacyjki ( na kluczyk ) też kręci ale o najciekawszej też nie zawsze . wydaje mi się to bardzo dziwnie proszę wasz o pomoc bo już nic mi nie przychodzi do głowy .
Z góry dziękuję za wszystkie pomocne wasze opinię :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rozrusznikem w deutz dx 4.10 Dzisiaj, 17:46
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 10:12

Problem z rozrusznikem w deutz dx 4.10 Poprowadź nowy przewód od stacyjki do rozrusznika i zobacz co wtedy będzie się działo.

#3 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:07

Problem z rozrusznikem w deutz dx 4.10 a jak palisz na kluczyk to jest jakiś dźwięk ? takie pyk ? po tym co opisałeś że pali jak przyłożysz do tych dwóch śrub a prąd dochodzi do ze stacyjki to masz do wymiany elektromagnes to co przychodzą kable z aku i stacyjki

#4 Share hubert89

hubert89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:46

Problem z rozrusznikem w deutz dx 4.10 no właśnie nie wydaję wg żadnego dźwięku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:32

Problem z rozrusznikem w deutz dx 4.10 Jakby był magnes uszkodzony to by na śrubokręt też nie ruszył, przecież śrubokręt robi to samo co stacyjka tylko że bez kabla.

#6 Share hubert89

hubert89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:41

Problem z rozrusznikem w deutz dx 4.10 no właśnie karol445 to co to może być ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:02

Problem z rozrusznikem w deutz dx 4.10 Pisałem Ci żebyś poprowadził nowy kabel, nawet prowizorycznie z boku gdzieś, od stacyjki do rozrusznika i wtedy spróbował co się dzieje

Dodaj odpowiedź