Zaloguj się, aby obserwować  
koksurolnik

claas consul, mercator 50 czy new holland 1520

Polecane posty

koksurolnik    0

Witam. Mam taki problem. Mianowicie potrzebny mi jest kombajn lecz nie wiem który będzie lepszy. Maszyny które mnie interesują to Claas Consul, Claas Mercator 50 i New Holland 1520. Heder max 3m szerokości roboczej i powinien mieć sieczkarnie. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, mercator 50 odpada, on ma silnik 4 garowy cos kolo 80 KM i z tego co wiem to do sieczkarni jest za slaby. Heder 3m to troche maly, jezeli ktos bedzie prasowal slome prasa z-224 to ciagnik nie zmiesci sie miedzy rzedami, ale jezeli wszystko idzie na sieczke to heder 3m moze byc. Ja osobiscie mam mercatora 60 silnik mercedesa 6 garowy chyba cos kolo 100 KM, heder 3,6m i sieczkarnia, rocznik 1978, wszystkie nowe opony, 3 lata temu dalem 27000 zl. Kombajn fajny, czesci w moich stronach latwo dostepne ale drogie. Tu jest moj film z pracy kombajnu

. Co do NH to lepiej 1530 ma silnik 6 garowy 100, sieczkarnie od bizona mozna zalozyc. bo chyba na licencji NH bizona zrobili. I pewnie czesci od bizona beda pasowaly. Consul to troche stary i mala wydajnosc ma i chyba czesci od mercatora pasuja. Ja kupywac to w dobrym stanie a drozszy bo czesci drogie. Ja duzo za kombajn dalem ale nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Mała poprawka- 1530 ma 4 klawisze, więc sieczkarnia od Bizona będzie za szeroka. Sporo części, łożysk, pasków pasuje od Bizona. W NH są zagięte palce w nagarniaczu, co poprawia zbieranie wylegniętego zboża, z czym w Claasie mogą być problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

czy ja wiem czy Consul ma małą wydajność. Jakoś nie narzekam, a rocznie kosi ok. 20ha u nas i u wujka ;) Tylko że u nas chodzi bez sieczkarni. Znajomy ma sieczkarnie w Consulu i nieźle sobie radzi, nawet na naszych górach, a słoma jest super pocięta. Co do tych 3 kombajnów to patrz na stan ;) Wszystkie są równie dobre :D Szczerze to jakbyśmy zmieniali kombajn to chyba kupilibyśmy NH Claysona :D Sporo tańsze są od Claasów, ale nie gorsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

posiadam new hollanda 1530,szerokość hedra 3,60 a silnik 6 120 km ma i wcale nie jest gorszy od clasa,kupując w dobrym stanie będzie długo służył i kosę ma już na szumacherze więc nie ma problemów z zacinaniem się kosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksurolnik    0

  • Tylko że u mnie nie może być więcej jak 3 metry ponieważ nie mam dużego garażu a poza tym dojazd na niektóre pola jest wąski. znajomy ma Mercatora szerokość 2.70 i z sieczkarnią bez większego problemu i w miare szybko jeździł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Miałem już consula i drugi raz bym go nie kupił przez ten silnik z boku po całym dniu koszenia to głowę rozsadza .Obecnie posiadam mercatora ja napisałeś powyżej i chodzi bezproblemowo. z tym hedrem 2.7 m mozna naprawde szybko kosić jednak wolał bym 3m Jak sie dba i naprawia na bieżonco to oba te kombajny mozna polecić.Consul ma tez swoja zaletę bo jest niższy i krótszy od mercatora tak że łatwiej manewrować i schować do garażu. Jeśli chodzi o wydajność consula i mercatora z silnikiem 4 cylindrowym i takim samymi szerokościami to tu przewagę ma mercator ;szersza młocarnia , wytrząsacze ,sita.jak chcesz brac consula to bież z hederem 2.7 m bo z 3m przy ładnej przenicy na jedynce najwolniejszej naprawdę miał co robić.Odnośnie nh claysona nie wiem nic i nikt w okolicy takiego nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksurolnik    0

mam do was jeszcze jedno pytanie mianowicie trafia mi się New Holland 1520 tylko że facet chce za niego 32000 do uzgodnienia i chciałem się was doradzić ile maksymalnie wart jest taki w bardzo dobrym stanie rzecz jasna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez koomar
      Witam. jak w temacie mój arion gubi płyn chłodniczy który pokazuje się w kabinie przy pedale gazu dwukrotnie przewod pod kabina pękł. ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? nie kopci na biało olej też nie wskazuje na obecność płynu chlodniczego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj