Piotrek6630

Case5150- czujnik prędkości.

Polecane posty

Piotrek6630    0

Witajcie, mam do Was małe pytanko, w moim Case5150 nie pokazuje prędkości, ponieważ czujnik od niej jest zepsuty (był badany i nie nadaje się do użytku), kupno nowego nie wchodzi w grę, ponieważ kosztuje on ok.600zł, czy ktoś może zna jakiś inny, tańszy czujnik, który by pasował? Wygląda to tak ---> http://www.sklep-rol...000,20603).aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Nie wiem czy nie jest to najnormalniejszy Hallotron oczywiście w odpowiedniej oprawie z okalbowaniem i wtyczką, podobne stosuje się w silnikach i mają za zadanie określać połozenie wału korbowego. Myślę, że idzie taką rzecz dokupić, oprawić i zamontować, jednak niech elektronicy się wypowiedzą.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

Ten czujnik wchodzi do skrzyni i wydaje mi się, że wysyłą on impulsy, im szybciej tym większa prędkość, czekam na dalsze propozycje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Poczytaj tu : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1189959.html , wizualnie można coś kombinować z czujnika położenia wału, kombajny mają takie czujniki do wyświetlania prędkości obrotowej wałków. Mam rozumieć że za czujnikiem jest taka jakby zębatka jak w kołach od ABS.

 

Ale czy parametry będzie szło dopasować tego już nie wiem, najlepiej jakby pomierzyć taki czujnik sprawny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek62    4

Jak ci to wyżej opisał LOST jest to typowy Hallotron .Na jakimś kole gdzie się go wkręca do skrzyni biegów jest magnes i ten czujnik zbiera z niego impulsy podając je na wskaźnik. Najtańszym rozwiązaniem było by abyś znalazł jakiegoś elektronika który albo naprawił by stary lub dopasował w miejsce starego coś odpowiedniego .To i tak będzie najtańsze rozwiązanie .Ja przy kombajnie miałem zepsuty układ obrotów młocarni .Za oryginała chcieli niebotyczne pieniądze - wynajęty elektronik zrobił nowy elektroniczny układ z dopasowaniem obrotów za 180 zł z dojazdem.Jak podglądałem na tę jego pracę to widziałem że w końcówce jest chyba jakiś układ scalony - bo dopasowywał z kilka aż w końcu założył taki który przekazywał dobre parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek6630
      Witam, mam pewien problem z moim Case5150, a mianowicie nawiwy słabo dmuchają. Na 3 biegu dmuchają tak samo jak w SameSilverze na 1 biegu. Filtr z tyłu kabiny cały wyczyściłem i to samo, nawet bez filtra słabo dmucha. Po włączeniu klimy lub ciepłego powietrza nic się nie zmienia. Mam ten ciągnik od niedawna, więc nie wiem jak powinny prawidłowo chodzić ale porównując do mojego 2 ciągnika to bardzo słabo. Czy wiecie co może być przyczyną tego?, Może tak powinno być ale wątpię bo na 3 ledwo czuć, że dmucha, a na 1 i 2 to już wogóle słabo.
    • Przez bel920
      zastanawiam się nad kupnem takiego ciągnika za kwote 50000-60000 tyś zl i pytanie czy to dobry wybór czy coś innego ,jako główny do gospodarstwa na 40ha produkcja bydła
    • Przez Vroobel
      Witam kolegów,
      W moim case'ie licznik nie pokazuje predkosci jazdy, chce wymienic czujnik, lecz pytanie gdzie go upchneli? Mile widziane zdjecia.
    • Przez Kulas
      Panowie,
      Czy mógłby ktoś zmierzyć rezystancję czujnika prędkości (wkręcony za kabiną od góry z skrzynię), który na podstawie prędkości obrotowej skrzyni wylicza prędkość ciągnika. Lub ewentualnie ktoś posiada informację jaka wartość rezystancji powinna być.
      Z góry dziękuję !
       
      ZNALEZIONE - DO USUNIĘCIA
    • Przez Mario35
      Witam. Od pewnego czasu jestem posiadaczem ciągnika case maxxum 5150. Wymieniłem wszystkie oleje i filtry. Jest jeden mankament za który nie wiem jak się zabrać, co zrobić i jaka była by tego przyczyna. Miałem zapięte pługi obrotowe na wolnych obrotach ciągnik wolno podnosi i tez wolno plug obraca czy tez podnosi klapa przy balowarce ale gdy zwiększę obroty to tez wszystko przyspiesza podnośnik szybszy i hydraulika. Ciśnienie na wyjściu hydraulicznym 170bar. Dodam ze poza tym nic więcej się nie dzieje. Ciągnik jeździ nie rozłącza biegów np przy orce czy innych czynnościach.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj