Skocz do zawartości

Zdjęcie

zasilacz warsztatowy

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 18 grudzień 2013 - 09:05

zasilacz warsztatowy Czyli tak jak kolega @vcc napisał, wystarczy zwykły prostownik z dorobionym regulowanym wyjściem na LM 350. Światła można sprawdzać korzystając z wyjścia 12V, a resztę z regulowanego napięcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zasilacz warsztatowy Dzisiaj, 13:52
  •  

#22 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:26

zasilacz warsztatowy Na szybko wyczytalem ze z lm317, 350 mozna uzyskac 2A. Czy takie natezenie bedzie wystarczajace do sprawdzenia np. swiatel w maszynie ktora ma w sumie powiedzmy 250W.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#23 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:27

zasilacz warsztatowy Kolego licząc na skróty P=U*I więc przy 250W i U=12V do Twoich 2A dodaj 0 czyli ok 20A byś potrzebował :) Wiadomo, że czy to ciągnik czy samochód to mamy więcej niż 12V a z zasilacza na LM cóż 12 +/- oczywiście zależy jaki masz jeszcze transformator tzn. nap. wyjściowe no i moc.

Edytowany przez Grzesiek84, 18 grudzień 2013 - 22:31.

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 08:30

zasilacz warsztatowy @majes przeczytałeś mojego poprzedniego posta? Wyraźnie napisałem, że do sprawdzenia świateł wystarczy zwykłe wyjście 12V z prostownika, a do bardziej wymagających układów regulowane. Stabilizator LM350 ma 3A prądu wyjściowego, który w prosty sposób można powiększyć do 5A. Ale po co, skoro do sprawdzenia powiedzmy wskaźnika temperatury wystarczy kilkadziesiąt mA. Taki stabilizator umożliwia uzyskanie napięcia 1,25V do 25V.

#25 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 09:02

zasilacz warsztatowy

Na szybko wyczytalem ze z lm317, 350 mozna uzyskac 2A. Czy takie natezenie bedzie wystarczajace do sprawdzenia np. swiatel w maszynie ktora ma w sumie powiedzmy 250W.

250 W jest to jeden obwód czy łącznie wszystkie tzn (stop, pozycyjne,kierunki, wsteczne, przeciwmgielne) wiadomo że wszystko na raz nie musi się świecić przy sprawdzaniu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#26 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:46

zasilacz warsztatowy Ok, z tego co pamietam to prostownik rowniez ma kilka amper. Czy to wystarczy do sprawdzenia swiatel ktore dla mnie maja najwieksze zapotrzebowanie na prad. 250W to wcale nie tak duzo, tyle masz chociazby przy 4 swiatlach roboczych.
Czy w ciagnikach starszej generacji potrzebne jest zmienne napiecie? Poprawcie mnie ale z altka mamy 12v w calej instalacji ciagnika.

#27 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 20:02

zasilacz warsztatowy W ciągniku masz napięcie stałe 12V lub 24V.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#28 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 07:14

zasilacz warsztatowy To powiedzcie do czego moze mi sie przydac regulacja napiecia. Bo moze mi sie przyda tylko jeszcze nie wiem o tym:-)

#29 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 20 grudzień 2013 - 07:20

zasilacz warsztatowy Nie wiem co robisz jeśli będziesz sobie testował żarówki z traktorze i nic więcej to i po co ale jeśli dojdą do tego jakieś pojedyncze LED-y to już masz problem . Oczywiście ja ja robiłem to mam bo całość jest zbudowana na bardzo prostej konstrukcji w oparciu o stabilizator LM317.

KPK KUMURUN TEAM

#30 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 08:57

zasilacz warsztatowy

To powiedzcie do czego moze mi sie przydac regulacja napiecia. Bo moze mi sie przyda tylko jeszcze nie wiem o tym:-)

Nie przyda Ci się, bo żadnej elektroniki i tak nie naprawisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 17:35

zasilacz warsztatowy Kolega @Elektrotechnik Ty to masz podejście jak każdy by tak robił to po co forum najlepiej nie odpowiadaj nie doradzaj tylko podaj nr tel i ludzie dzwońcie.

#32 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 18:08

zasilacz warsztatowy Przecież napisał, że nie zna się na elektronice, na zwykłej elektryce też średnio, więc o co Ci chodzi? A forum nie jest po to żebym uczył każdego podstaw, od tego jest szkoła. Jak zada pytanie o konkretną rzecz to dostanie konkretną odpowiedź a jak prosi o podpowiedź do czego może się przydać to dla mnie wszystko jest jasne.

#33 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 20:56

zasilacz warsztatowy To jeszcze powiedzcie czy rzeczywiscie uklad na lm517/350 ktory ma maks 5A wystarczy do napraw oswietlenia (jeden obwod 250w)? @elektrotechnik twierdzi ze wystarczy.

#34 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 21 grudzień 2013 - 07:26

zasilacz warsztatowy LM 350 ma 3A, dokładasz do niego mosfet i prąd układu ci wzrasta, co do 250W, jak nie wiesz ile to będzie amper to lepiej zaparz sobie kawę i daj ciagnik komuś do naprawy i w tym miejscu nie jestem złośliwy

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#35 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 21 grudzień 2013 - 08:14

zasilacz warsztatowy Amperów a nie amper:) U mnie w szkole za to pała leciała niezależnie od stanu pozostałej wiedzy:)
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#36 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 08:42

zasilacz warsztatowy U mnie też. Dbajmy o poprawną pisownię.

To jeszcze powiedzcie czy rzeczywiscie uklad na lm517/350 ktory ma maks 5A wystarczy do napraw oswietlenia (jeden obwod 250w)? @elektrotechnik twierdzi ze wystarczy.

Nie wystarczy i nigdzie tego nie napisałem. Do napraw oświetlenia możesz użyć zwykłego prostownika. I do niego masz dorobić sobie regulowane wyjście na LM 350 i używać tego napięcia do bardziej wymagających testów. A teraz zadam pytanie, które powinno być zadane na samym początku: taki zasilacz chcesz do własnych potrzeb, czy zajmujesz się naprawami usługowo?

#37 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 19:16

zasilacz warsztatowy @vcc wiem ile to amperow aż taki ciemniak to nie jestem. I niestety musisz mi uwierzyć ale już kilka instalacji naprawilem, zrobiłem i śmiem opowiedzieć ze 100 razy lepiej niż chinskie gotowce które nie jeden zakłada. Dlatego o te ampery się dopytuje bo nie wiem czy jak obwód ma 20A to zasilacz 5A będzie się nadawał, zawsze robiłem naprawy przy odpalonym ciagniku lub z akumulatora.
@elektrotechnik Jak nie trudno się domyśleć potrzebne jest mi to do własnych potrzeb.

#38 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 19:31

zasilacz warsztatowy Skoro do własnych potrzeb, to nie kombinuj z zasilaczem, tylko rób tak jak wcześniej korzystając z akumulatora. Uwierz mi, że więcej Ci nie potrzeba. Lub wykorzystaj zwykły prostownik, na pewno taki masz. Do prostych napraw typu światła w zupełności wystarczy. Jak masz prostownik z wyjściem 24V to kup sobie coś takiego: http://sklep.avt.pl/...go-montazu.html wtedy będziesz mógł dodatkowo sprawdzać np. regulatory napięcia.

#39 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 10:41

zasilacz warsztatowy No i przetwornica impulsowa działa. Udało mi się z niej wyciągnąć 25A przy 12V. Bez problemu zasila świecę żarową od 330. Jak na razie koszt wykonania 0 zł, bo wszystkie elementy (sterowniki PWM, tranzystory, szybkie diody prostownicze, transformatory impulsowe, dławiki, ) pochodzą z uszkodzonych zasilaczy komputerowych, których mam całe stosy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 grudzień 2013 - 11:20

zasilacz warsztatowy 25A przy 12V no to nawet ładnie :) Wstaw jakieś zdjęcie,chętnie zobaczę twoją konstrukcje.
Zabezpieczenie przeciwzwarciowe oczywiście jest? :D
Widzę że recykling u Ciebie na 100% :P
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.