Zaloguj się, aby obserwować  
DumBass

Claas Jaguar 690SL - bordinformator

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DumBass    0

siemka użytkownicy;d

Mam do was ogromną prośbę , nie bd sie rozpisywal bo większości nie chce się czytać, ale potrzebuję informacji na temat bordinformatora/hektaromierza claas w sieczkarni claas jaguar 690sl ktorej stałem się nabywcą;d

wiem że to grudzień i dopiero sezon się skończył ale zima idzię wiec czas zająć się przeglądem maszyn;d mianowicie:

 

mój bord informator nie pokazuje niczego prócz obrotów bębna, kempera i godzin zrobionych na włączonym bębnie

i moje pyt jest takie:

1. na tylnej prawej osi (patrząc od przodu) znajduję się przyrząd do mierzenia prędkości i chciałbym się dowiedzieć czy na feldze powiino coś być do tego czy nie, w sensie coś takiego jak u roweru (na widełkach ten przyrząd i na jednej ze szprych taki magnesik czy jak to sie nazywa ktorego u mnie w claasie nie ma...

 

2. czy jak nie działa prędkościomierz (km/h) na bordinformatorze to nie będzie liczyło ha, ha/h? dodam że ilośc przejechanych kilometrów (km) działa i pozycja robocza hederu^^ oraz że jak właczę ogólną liczbę h i ha to pokazuje

 

w skrócie chce wiedzieć jak obsługiwać bordinformator, do czego służą przyciski, na razie umiem liczyć h na bębnie i ilośc przejechanych km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

jak pokazuje ci ilosc kilometrow to musi pokazywac takze predkosc w koncu z fizyki predkosc=droga/czas . Normalnie w jaguarze czujnik predkosci drogi jest pomiedzy skrzynia biegow i zwolnica po drugie stronie niż wejscie (chyba ze u ciebie ktos to przerabial). czujnikow sa dwa rodzaja jeden potrzebuje magnesu (obroty silnika) , ale sa tez takie której reaguje na metal lub jego brak (czujnik szybkosci zgnatacza). temat bordinformatora juz byl przerabiany i poszukaj w histori.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

Witam

To tak nie wiem jak może liczyć ci km bo powinno tez pokazywać prędkość jazdy, Pod boardinfo masz plytkę do programowania tego komputerka musi być ustawiony odpowiedni współczynnik do rozmiaru kół, czujniki od prędkości masz na półosi prawego koła są to takie dwa okrągłe magnesy podobne jak w owijarkach do liczenia okreceń. Z tyłu tak jak piszesz ze cos masz na prawej stronie osi to automat do autopilota wiec to nie ma nic wspólnego z boardem. Odległość tych magnesików od czujnika (czujnik wielkości paczki zapałek czarny) musi wynosić ok 2-3mm,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumBass    0

i jeszcze jedno.... w którym miejscu na kemperze powinny być czujniki od autopilota??? mam kemper 3000

oraz na jakiej zasadzie działą hektaromierz??? jak on liczy hektary poprzez prędkość czy jkaies czujniki

i znalazłem wade nieliczenia pędkości - magnesy były przesuniete i nie trafiały w czujniki ;d

Edytowano przez DumBass

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez peewee1984
      Witam. Zastanawiam się nad zainstalowaniem w Jaguarze 690 SL instalacji do aplikacji zakiszacza podczas koszenia kukurydzy. Znalazłem na portalu taki zestaw:
      https://www.olx.pl/oferta/aplikator-zakiszania-pryzma-prasa-przyczepa-80-litrow-12v-fv-gw-ce-CID757-IDeUebB.html#85fc8da59d;promoted
      Pytanie do użytkowników, jak się taki sprzęt spisuje? Czy pompa elektryczna zda egzamin przy ciągłej pracy? Szukać jakiegoś firmowego sprzętu czy i ten spełni swoje zadanie? A może jakiś mały opryskiwacz zainstalować i napęd pompy zrobić silnikiem hydraulicznym? 
      Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
    • Przez ugly00
      WITAM. Obserwuję ostatnio przyczepy samozaładowcze do kostek słomy typu BALLENAUTOMAT. Obejrzałem sporo filmików na YOU TUBE ale na żadnym nie zauważyłem jak maszyna zachowuje się w terenie pagówrkowatym (na każdym filmie pole równe jak stół) , czy mechanizm podbierający jest aktywny na nierównościach. Czy ma ktoś może taką maszynę i może się wypowiedzieć.
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj