Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Jaguar 690SL - bordinformator

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DumBass

DumBass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 20:15

Claas Jaguar 690SL - bordinformator siemka użytkownicy;d
Mam do was ogromną prośbę , nie bd sie rozpisywal bo większości nie chce się czytać, ale potrzebuję informacji na temat bordinformatora/hektaromierza claas w sieczkarni claas jaguar 690sl ktorej stałem się nabywcą;d
wiem że to grudzień i dopiero sezon się skończył ale zima idzię wiec czas zająć się przeglądem maszyn;d mianowicie:

mój bord informator nie pokazuje niczego prócz obrotów bębna, kempera i godzin zrobionych na włączonym bębnie
i moje pyt jest takie:
1. na tylnej prawej osi (patrząc od przodu) znajduję się przyrząd do mierzenia prędkości i chciałbym się dowiedzieć czy na feldze powiino coś być do tego czy nie, w sensie coś takiego jak u roweru (na widełkach ten przyrząd i na jednej ze szprych taki magnesik czy jak to sie nazywa ktorego u mnie w claasie nie ma...

2. czy jak nie działa prędkościomierz (km/h) na bordinformatorze to nie będzie liczyło ha, ha/h? dodam że ilośc przejechanych kilometrów (km) działa i pozycja robocza hederu^^ oraz że jak właczę ogólną liczbę h i ha to pokazuje

w skrócie chce wiedzieć jak obsługiwać bordinformator, do czego służą przyciski, na razie umiem liczyć h na bębnie i ilośc przejechanych km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Jaguar 690SL - bordinformator Dzisiaj, 19:18
  •  

#2 Share DumBass

DumBass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 18:48

Claas Jaguar 690SL - bordinformator odswiezam...

#3 Share DumBass

DumBass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:08

Claas Jaguar 690SL - bordinformator boże... czy ktoś pomoże??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 13:44

Claas Jaguar 690SL - bordinformator jak pokazuje ci ilosc kilometrow to musi pokazywac takze predkosc w koncu z fizyki predkosc=droga/czas . Normalnie w jaguarze czujnik predkosci drogi jest pomiedzy skrzynia biegow i zwolnica po drugie stronie niż wejscie (chyba ze u ciebie ktos to przerabial). czujnikow sa dwa rodzaja jeden potrzebuje magnesu (obroty silnika) , ale sa tez takie której reaguje na metal lub jego brak (czujnik szybkosci zgnatacza). temat bordinformatora juz byl przerabiany i poszukaj w histori.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lukasz2014

lukasz2014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 22:00

Claas Jaguar 690SL - bordinformator Witam
To tak nie wiem jak może liczyć ci km bo powinno tez pokazywać prędkość jazdy, Pod boardinfo masz plytkę do programowania tego komputerka musi być ustawiony odpowiedni współczynnik do rozmiaru kół, czujniki od prędkości masz na półosi prawego koła są to takie dwa okrągłe magnesy podobne jak w owijarkach do liczenia okreceń. Z tyłu tak jak piszesz ze cos masz na prawej stronie osi to automat do autopilota wiec to nie ma nic wspólnego z boardem. Odległość tych magnesików od czujnika (czujnik wielkości paczki zapałek czarny) musi wynosić ok 2-3mm,

#6 Share DumBass

DumBass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 22:18

Claas Jaguar 690SL - bordinformator a jak się tą.płytkę programuje??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share DumBass

DumBass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 13:04

Claas Jaguar 690SL - bordinformator i jeszcze jedno.... w którym miejscu na kemperze powinny być czujniki od autopilota??? mam kemper 3000
oraz na jakiej zasadzie działą hektaromierz??? jak on liczy hektary poprzez prędkość czy jkaies czujniki
i znalazłem wade nieliczenia pędkości - magnesy były przesuniete i nie trafiały w czujniki ;d

Edytowany przez DumBass, 31 grudzień 2013 - 20:46.