Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 714 Vario - jak włączyć podgrzewacz oleju hydraulicznego

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marttinj23

marttinj23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 14:40

Fendt 714 Vario - jak włączyć podgrzewacz oleju hydraulicznego Witam koledzy jak się podgrzewa olej w tym ciągniku chodzi mi o olej w hydraulice; ciągnik współpracuje z ładowaczem czołowym .Ciągnik był w zeszłym roku używany do odśnieżania drogi bez tego podgrzewania oleju i silnik aż lekko przystawał na głównym liczniku zapalała się kontrolka o oznaczeniu podgrzać olej i odregulowac zawór potem pękł wąż od hydrauliki pod ciągnikiem a na miarce olejowej od hydrauliki pokazywało full oleju jakby się wszystko cofało pomoże ktoś???

Edytowany przez Marcin91, 12 grudzień 2013 - 18:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 714 Vario - jak włączyć podgrzewacz oleju hydraulicznego Dzisiaj, 13:13
  •  

#2 Share nairda

nairda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 15:18

Fendt 714 Vario - jak włączyć podgrzewacz oleju hydraulicznego Witam, do dogrzania lepiej zainstalować komplet grzałek 220V które podgrzewają silnik, przekładnie i hydraulikę. Mam takie zainstalowane, nieżle to działa.

#3 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:55

Fendt 714 Vario - jak włączyć podgrzewacz oleju hydraulicznego A to nie jest tak, że ciągnik sam sobie olej podgrzewa. U mnie jest podobna sytuacja. Jak odpalam na mrozie to po chwili pojawia się kontrolna - rysunek siłownika z termometrem ( wtedy na 1-2 sekundy silnik lekko przygasa, i tak parę razy) jest tak przez chwilę potem już jest ok. W instrukcji wyczytałem, że wtedy jak ciągnik przygasa to podgrzewają się elektrozawory. Chyba że coś źle zrozumiałem czytając instrukcję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share LukasG55

LukasG55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, Rolnictwo

Napisany 21 grudzień 2013 - 20:11

Fendt 714 Vario - jak włączyć podgrzewacz oleju hydraulicznego

Witam, do dogrzania lepiej zainstalować komplet grzałek 220V które podgrzewają silnik, przekładnie i hydraulikę. Mam takie zainstalowane, nieżle to działa.

Ile Cię kosztował komplet ? Brałeś do nowego ciągnika czy póżniej dokładałeś ?

#5 Share nairda

nairda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 11:51

Fendt 714 Vario - jak włączyć podgrzewacz oleju hydraulicznego Dokładałem póżniej , kosztowało to coś około 1600zł z montażem, to chyba była cena brutto.

A to nie jest tak, że ciągnik sam sobie olej podgrzewa. U mnie jest podobna sytuacja. Jak odpalam na mrozie to po chwili pojawia się kontrolna - rysunek siłownika z termometrem ( wtedy na 1-2 sekundy silnik lekko przygasa, i tak parę razy) jest tak przez chwilę potem już jest ok. W instrukcji wyczytałem, że wtedy jak ciągnik przygasa to podgrzewają się elektrozawory. Chyba że coś źle zrozumiałem czytając instrukcję.

Ciągnik podgrzewa tylko na zasadzie krążenia oleju przez zawory, nie ma tam żadnych grzałek, tylko obieg go podgrzewa.

Edytowany przez nairda, 04 styczeń 2014 - 11:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 09 luty 2015 - 09:30

Fendt 714 Vario - jak włączyć podgrzewacz oleju hydraulicznego Ja do swojego Fendta tez dostałem kabel ma 220v i Niemiec powiedzial że jak jest duży mroz to podłączyć żeby podgrzać , ale niewiem czy to sam silnik grzeje czy również resztę, wie ktoś może czy fabrycznie dokładali to w II generacji serii 700 i czy grzeje to silnik czy wszystko i jak to ewentualnie idzie sprawdzić kabel się wkłada do gniazdka od strony akumulatora / skrzynki narzędziowej .
FENDT PoweR i nie ma mocnych !