Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik na gnojowicę

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal654

rafal654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 13:01

Zbiornik na gnojowicę Dzień dobry,
Potrzebuje rady na temat zbiorników na gnojowicę, z wyliczeń DJP oraz faktu iż gnojowicę podobno trzeba teraz przechowywać w zbiornikach szczelnych zamkniętych przez 6 miesięcy wyszło mi że potrzebuję gigantycznego zbiornika o pojemności prawie 1700m3 (1200 tuczników). Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu tego problemu jak najtańszym kosztem, może istnieje jakieś nowoczesne wyjście z tej sytuacji o którym nie wiem? Bardzo proszę o radę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiornik na gnojowicę Dzisiaj, 10:02
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 13:22

Zbiornik na gnojowicę http://www.agrofoto....wylozony-filia/ czytałeś ten temat? Jest w nim dużo informacji.

#3 Share rafal654

rafal654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 20:15

Zbiornik na gnojowicę Tak, przeglądałem, znalazłem tam sporo informacji, ale może jednak jest coś jeszcze, o czym ktoś słyszał a z powodu tematu nie zajrzał w tamten.

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 20:22

Zbiornik na gnojowicę Stawiasz go za własne pieniądze? jeśli tak to jedyne wyjście to chyba pokusić się o używany jakiś. np http://allegro.pl/zb...3722082957.html teraz nie pamiętam dokładnie ale za tą kwotę chyba nowy oferowali 1000m3. Pod rusztami ile masz pojemności?

#5 Share rafal654

rafal654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 13:06

Zbiornik na gnojowicę Właśnie, nie mogę się nigdzie jednoznacznie doczytać, pojemność zbiornika pod rusztami wliczam do tej wymaganej w ustawach? bo chlewnia wymiary 80x18, po całości ruszta, w takim razie sporo mi odejdzie.

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 13:10

Zbiornik na gnojowicę Tak to się liczy bo to też zbiornik. Na jakieś stronce przeczytałem że zbiorniki do 200m3 muszą być przykryte a te powyżej niekoniecznie.

#7 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 13:11

Zbiornik na gnojowicę https://www.google.p...iw=1366&bih=666 kiedyś widziałem to na allegro ale teraz nie mogę znaleźć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rafal654

rafal654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 14:23

Zbiornik na gnojowicę Co do tego zbiornika pod rusztami, to wliczam cała jego pojemnosć? Bo wg przepisów należy go opróżniać zdaje się co 21 dni, z powodu emisji, w tym czasie na 100% nie zapełni się całkowicie...

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 19:24

Zbiornik na gnojowicę gdzie ty wyczytałeś przepisy, ze gnojowice spod rusztu trzeba wybierać co 21 dni?
Znam chlewnie gdzie wogóle nie mają zbiornika zwenętrznego tylko całosć trzymana jest tylko pod rusztami.

#10 Share rafal654

rafal654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:27

Zbiornik na gnojowicę Juz nie pamietam gdzie, ale to było coś związanego z szkodliwymi gazami, w reakcjach chemicznych gnojowicy, które nastepuja po określonym czasie. Ale skoro to nie jest taki sztywny przepis jak myślałem, to w porządku.

#11 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 16:42

Zbiornik na gnojowicę a co sadzicie o chlewni dla 30loch z odchowalnia do 25kg warchlaka z zbiornikiem na gnojowice znajdującym sie całkowicie pod budynkiem w ktorym ruszta byly by na calej powierzchni oprocz korytarza na srodku??

Edytowany przez qba333, 27 grudzień 2013 - 16:43.

#12 Share rudy112

rudy112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:37

Zbiornik na gnojowicę Musiałbyś wybudować dosyć głębokie kanały co wiąże się z kosztami. A czy ttaniej nie byłoby wybudować zbiornik na polu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 31 grudzień 2015 - 17:18

Zbiornik na gnojowicę

Odnawiam temat.

Jak to jest z budową LAGUNY na gnojowice na polu, chodziłem do wydziały architektury i te cymbały cały czas twierdzą że szambo ma byc zamknięte i koniecznie z betonu, może ktoś podeśle mi przepis mówiący na temat otwartych zbiorników do gnojowicy ???

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.