Polecane posty

rafal654    0

Dzień dobry,

Potrzebuje rady na temat zbiorników na gnojowicę, z wyliczeń DJP oraz faktu iż gnojowicę podobno trzeba teraz przechowywać w zbiornikach szczelnych zamkniętych przez 6 miesięcy wyszło mi że potrzebuję gigantycznego zbiornika o pojemności prawie 1700m3 (1200 tuczników). Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu tego problemu jak najtańszym kosztem, może istnieje jakieś nowoczesne wyjście z tej sytuacji o którym nie wiem? Bardzo proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal654    0

Tak, przeglądałem, znalazłem tam sporo informacji, ale może jednak jest coś jeszcze, o czym ktoś słyszał a z powodu tematu nie zajrzał w tamten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal654    0

Właśnie, nie mogę się nigdzie jednoznacznie doczytać, pojemność zbiornika pod rusztami wliczam do tej wymaganej w ustawach? bo chlewnia wymiary 80x18, po całości ruszta, w takim razie sporo mi odejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tak to się liczy bo to też zbiornik. Na jakieś stronce przeczytałem że zbiorniki do 200m3 muszą być przykryte a te powyżej niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal654    0

Co do tego zbiornika pod rusztami, to wliczam cała jego pojemnosć? Bo wg przepisów należy go opróżniać zdaje się co 21 dni, z powodu emisji, w tym czasie na 100% nie zapełni się całkowicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

gdzie ty wyczytałeś przepisy, ze gnojowice spod rusztu trzeba wybierać co 21 dni?

Znam chlewnie gdzie wogóle nie mają zbiornika zwenętrznego tylko całosć trzymana jest tylko pod rusztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal654    0

Juz nie pamietam gdzie, ale to było coś związanego z szkodliwymi gazami, w reakcjach chemicznych gnojowicy, które nastepuja po określonym czasie. Ale skoro to nie jest taki sztywny przepis jak myślałem, to w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a co sadzicie o chlewni dla 30loch z odchowalnia do 25kg warchlaka z zbiornikiem na gnojowice znajdującym sie całkowicie pod budynkiem w ktorym ruszta byly by na calej powierzchni oprocz korytarza na srodku??

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

Musiałbyś wybudować dosyć głębokie kanały co wiąże się z kosztami. A czy ttaniej nie byłoby wybudować zbiornik na polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Odnawiam temat.

Jak to jest z budową LAGUNY na gnojowice na polu, chodziłem do wydziały architektury i te cymbały cały czas twierdzą że szambo ma byc zamknięte i koniecznie z betonu, może ktoś podeśle mi przepis mówiący na temat otwartych zbiorników do gnojowicy ???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez szy1993
      Witam,
      piszę nowy temat gdyż sprawa jest dosyć pilna.
      czy zbiornik paliwa o pojemności 5000 litrów trzeba najpierw zgłosić do udt? co grozi za to jeśli się tego nie zrobi ? 
       
      zbiornik został zakupiony i co należy zrobić żeby móc go zatankować i nie dostać jakiejś kary ? 
       
      z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj