Zaloguj się, aby obserwować  
Krycha324

Wymiana tarczy sprzęgła MTZ 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krycha324    0

Czy przy wymianie tarczy sprzęgła w MTZ 82 trzeba go ,,rozpoławiać". I czy to pomorze na zgrzytanie skrzyni podczas zmieniania biegów? Ogólnie: Dużo roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Trzeba rozpołowić ciągnik żeby wymienić tarczę sprzęgłową. A pomoże na zgrzytanie jedynie wtedy gdy zrobisz to dobrze i dobrze ustawisz. Porządne ustawienie pomoże i bez wymiany sprzęgła. Poza tym zawsze coś tam zgrzytnie w ruskim bez synchronizowanej skrzyni.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak masz starszy model z hamulcem skrzyni to go podreguluj, wyreguluj skok jałowy pedały. chyba 4 cm ma mieć, i gęsty olej w skrzyni dużo pomaga. Ja mam jakieś gęste maziwo i raz na 100 razy zgrzytnie tak leciutko


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Tak trzeba rozpoławiać i trzeba mieć wózek albo na suwnicy i na równej powierzchni rozpołowić. Jak dawno nie było nic robione to lepiej wymienić. Roboty w dwóch w jeden dzień powinniście się uporać bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już się też powoli oswajam z tą myślą będę zaczynał jak już się zima będzie kończyć bo trochę zimno może być na takie zabawy a i dzień krótki. Ja planuję remont skrzyni i wymianę tarczy oraz dzwigienek.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek29    0

ja juz sie do tego zgrzytania przyzwyczailem. zgrzytal przed jak i po wyminie tarczy co prawda gestosc oleju chyba duzo robi bo rano jak jest zimno to przez jakis czas wchodza cichutko. roboty z wymiana samego sprzegla nie jest az dak duzo, latwo jest rozpolowic ale jak dochodzi wyjecie skrzyni to juz sporo pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez hubertg7
      Witam! Mam problem z ursusem 4512. Otóż po remoncie ciągnika zaczął się problem ze sprzęgłem a dokładniej z tarczą od wałka WOM-u. Po założeniu nowej tarczy ciągnik pracował może ze 3 dni i tarcza znowu się rozleciała. Szykowaliśmy go już 4 razy i zawsze jest to samo. Jedyne co mnie zastanawia to jest to że gdy ciągnik się rozgrzeje ze sprzęgła dochodzą dźwięki jakby coś ocierało albo coś. Dzwoniliśmy po mechanikach i nikt się nie chce tego podjąć i nikt nie wie co może być. Koledzy pomóżcie. Czy to może być wina docisku??
    • Przez mf4270
      Witam ostatnio w moim MF 4270 pękła linka sprzęgła . Zamówiłem nową na jakiejś stronie internetowej , założyłem i okazało sie ze linka jest za krótka (bardzo napięta) . I tu moje pytanie czy da sie jakoś wyregulować by dobrze je ustawić ???
    • Przez maxx20
      Witam wiecie może czy istnieje możliwość regulacji czułości sprzęgła lub rewersu elektrohydraulicznego w renault 103-54
    • Przez marcin5641
      Witam mam problem ze sprzęgłem w massey 3065 wczoraj wszystko było ok dziś niemoge wcisnąć pedału jest bardzo twardy prubowałem go odpowietrzyć ale to nie pomogło. Moje pytanie, co siadło pompka czy wysprzęglik? POMOCY bo trawa czeka!
    • Przez hoodoowca
      Witam,mam problem ze sprzęgłem wymieniłem tarczę sprzęgłową na listkową i teraz przy włączaniu biegu ciągnik pociąga tzn.czuć minimalny ruch kołami.Żadne regulacje nie pomagają dodam że naprawę wykonywał mechanik który przez wiele lat był serwisantem tych ciągników i mówi że z czymś takim się jeszcze nie spotkał.Może ktoś miał taki problem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj