Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 11 styczeń 2014 - 12:37

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze No właśnie Ty masz problem z liczeniem. I pamiętaj, że nie wszystko co ma rdzeń z blach i uzwojenie jest transformatorem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Dzisiaj, 07:32
  •  

#42 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 16 styczeń 2014 - 00:30

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Witam . Ja mam w domu Magnum 200 MMA/ MIG. Może sprzęt nie powala na kolana ale za 1400 zł da się sporo zrobić. Jest to inwerterowy migomat dodatkowo z funkcją spawarki. Waży ponad 30 kg może trochę dużo jak na noszenie ale jak muszę go przenieść to mam butlę na szybkozłączu odpinam ją i mogę zmienić miejsce pracy. Przewód jest dosyć krótki tylko 3m w dodatku uchwyt raczej mało wygodny . Do pracy w terenie bywa upierdliwy bo często go trzeba przestawiać / nie wszędzie się sięgnie wyżej ,ale ma to swoje plusy bo z drugiej strony nie pląta się pod nogami jak masz jakieś stanowisko np w garażu a żeby Ci się nie zacinał drut trzeba mieć przewód jakoś sensownie ułożony. Budowa jest w miarę prosta /elementy przewlekane bez zabezpieczenia więc idzie coś wymienić w razie W.. Ktoś pisał że do bani są urzadzenia 3w1 . Może i tak ale jak się nie ma kasy na 2 urządzenia to się lubi co się ma.Ostatnio skończył mi się gaz po wywleczeniu rzeczy do montażu przełączyłem się tylko na spawarkę i dokończyłem prace. Dodatkowo urządzenie takie ma plus że jak będziesz robił na dworze może czasem tak wiać że na prawdę jest ciężko coś pospawać migiem więc nie da rady w 100% pożegnać się ze spawarką. Co do podajnika 4 rolkowego to ludzie pisali że do aluminium przydałby się podajnik 4 ro rolkowy. Jeżeli nie planujesz spawać aluminium jak dla mnie do domowych robót zbędny bajer . Na plus mogę zaliczyć zasilanie 1 fazowe ze względu na łatwiejszą mobilność i dostęp do zasilania chociaż wiadomo co 3 fazy to 3 fazy . Są mocniejsze wersje w wykonaniu 3 fazowym bodajże na 250A a jeszcze w małych obudowach tylko nie z firmy magnum tylko sherman i też ważą ok 30kg. Co do podanych przez ciebie grubości to średnio widzę te 15 mm spawane przez migomat. Musiałbyś odpowiednio przygotowywać materiał i robić to w kilku etapach i z tego co rozmawiałem z wujem który jest zawodowym spawaczem przetop z migomatu jest zupełnie inny niż ze spawarki oczywiście na plus dla spawarki. Jak dla mnie jako amatora w spawaniu migomat inwerterowy to super sprawa ze względu na prostotę obsługi i dużą mobilność. Jeżeli masz fundusze kup oddzielnie spawarkę i migomat. Co do samej firmy jeżeli zrażają Cię chińczyki popatrz za firmą Tiger z tego co wcześniej czytałem produkt czeski no chyba że Cię na to stać to kemppi :) . Pozdrawiam

#43 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 09:50

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Możesz zrobić kilka zdjęć wnętrza? Bo chciałbym zobaczyć jak tam wygląda falownik.

średnio widzę te 15 mm spawane przez migomat

To chyba nie spawałeś nigdy migomatem prądem większym niż 200A. Esab 500A bez problemu przetopi te 15mm.

#44 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 16 styczeń 2014 - 17:46

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Witam. Kolego Elektrotechniku zdjęcia mogę zrobić ale że tak powiem przy okazji bo żeby zdjąć obudowę trzeba wykręcić spoooro śrubek . Na elektrodzie jak szukałem były zdjęcia tu masz link http://www.elektroda...c.php?t=2486647 Gdybyś potrzebował jakichś szczegółów to przy czyszczeniu mogę coś sprawdzić. Co do spawania 15 mm że jest to oczywiście kwestia amerażu oraz techniki. Chodziło mi bardziej o dobre przetopienie 15 mm blach tym migomatem który posiadam bo taki rozważałem jako urządzenie dla kolegi, Z chęcią zobaczyłbym pracę takiego dużego migomatu .W pracy używamy esab-a c250 i rożnica mocy jest już widoczna chociaż może z przyzwyczajenia wolę spawać moim. Pozdrawiam Wojtek

#45 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 22:52

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Blachy 15 mm nie łączysz tak sobie i spawasz z nadzieją że przetopisz się na wylot. Bo nawet jeśli tak się stanie to metal który tamtędy wypływa tylko to zalewa a nie łączy o wtopieniu na całej grubości w ogóle nie ma już mowy.
Miejsce spawane trzeba przygotować. Robi się odpowiedni odstęp i ścina fazki.

Edytowany przez seweryn20, 16 styczeń 2014 - 22:53.

KPK Kumurun Team

#46 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 22:25

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Zakupiłem Bestera 330 4x4 za 4500zł brutto- nawet w Leroy merlin mieli drożej :P . Tylko teraz mam pytanie.. ;) Jakie ustawienia zastosować do spawania blachy 1,5mm i profilów 50x50x3? Grubość drutu to 1mm, gaz mix. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 07:51

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Takie, żeby spoina była równa i był odpowiedni przetop. Zaczynasz trochę od niewłaściwej strony. Powinno być tak:
książki o spawaniu, czyli wiedza teoretyczna,
w dalszym ciągu teoria,
nadal teoria,
i jeszcze teoria,
.
.
.
nauka praktyczna,
i jeszcze nauka,
i dopiero zakup sprzętu.

#48 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:08

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze No to tyle to ja wiem bez teorii. Dzięki za super przydatną podpowiedź. Lecę do księgarni.

#49 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:12

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Co do półautomatu spawalniczego to teorii na potrzeby domowe jest 2 godziny. Reszta praktyka. Dopiero jak zaczniesz spawać to wyczujesz jaki prąd, jaki posuw drutu, jaka odległość od spawanego materiału. Amperaż ustawiasz praktycznie do grubości materiały a jeśli kładziesz lagę za lagą do tego jak jest już rozgrzany. Posuw do amperażu, tego jak materiał jest rozgrzany i jak jest przygotowany do spawania. Brudny czy skorodowany spawa się na mniejszym posuwie. W tej kwestii to co wyczytasz z książki to malutki procent. Reszta praktyka. Musisz wyczuć co jest oznaką małego lub za dużego posuwu czy prądu. Tyle.

Edytowany przez seweryn20, 12 czerwiec 2014 - 09:19.

KPK Kumurun Team

#50 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:19

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze I na takie podpowiedzi czekałem. Dzięki ;)

#51 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:26

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze No nie ma sprawy. Tu za bardzo nie idzie wykuć nic na pamięć. W teorii odnośnie miga najważniejsze ile gazu i jaki, pozycje spawania i kierunek w każdej z nich, sposób nakładania kolejnych lag, trzymanie uchwytu. Temat materiałoznastwa pomijam bo to w domu mało potrzebne. Od biedy można się wiedzą na bieżąco ratować. Czyli na początek nie ma wiele.
O tym jaki prąd i posuw nie nauczysz się z żadnej książki. Musisz jak napisałem wyczuć i korygować na bieżąco. Bo często zmieniając gniazdko w domy już sprzęt inaczej idzie i trzeba podregulować.
Zresztą sam się przekonaj.
http://www.icd.pl/po.../metoda_mig_mag
http://www.spawanieinfo.com.pl/
A jest na ten temat więcej.

Edytowany przez seweryn20, 12 czerwiec 2014 - 09:28.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 12:38

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Chciał bym zapytać jaki migomat polecicie w cenie do góra 3tys. zł w większości do łapania cienkich blach do tej pory męczę się spawarką ale do cienkich blach się nie nadaje bo mam problem z ustawieniem amperażu a gazów do takich spraw mi szkoda.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)