Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:42

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Witam wszystkich. Co myślicie o zakupie spawarki Lincoln speedtec 180c/200c??
Potrzebuje nowej spawarki do prac w gospodarstwie. Począwszy od spawania cienkich blach-1mm po grube płaskowniki-15mm. Czy to urządzenie sprosta moim oczekiwaniom?

Ostrzeżenie pkt. 1.17. Link usunąłem. Proszę poprawić post albo temat poleci w kosmos, bo dalsza dyskusja nie będzie mieć sensu.

Edytowany przez demolka19, 10 grudzień 2013 - 15:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Dzisiaj, 15:59
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:45

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Wstaw tego linka uczciwie.
KPK Kumurun Team

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:46

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze popraw linka

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:54

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze A nawiasem mówiąc po co ci urządzenie wielofunkcyjne skoro mig/magiem pospawasz dosłownie wszystko. Jest tylko kwestia dobrania dla swoich potrzeb odpowiednio mocnego urządzenia.
KPK Kumurun Team

#5 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:34

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Nie wiem co to jest za migomat. Dobrym migomatem to i aluminium pospawa tylko argon mieć, specjalny drut, rolki prowadzące, pancerz w przewodzie. Ale na początek wstaw poprawnie linka.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#6 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 21:16

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Sorki za tego linka. Zatwierdziłem a nie sprawdziłem ;) chodzi mi o urządzenie mobilne. Świadczę trochę usług i nie zawsze mam dostęp do spawarki u rolników a nie opłaca się wracać sprzętem do domu. A migomat czy spawarka transformatorowa wszyscy wiemy ile waży. A takie coś to chwila i już w samochodzie leży. Tylko czy warto się w coś takiego pchać :wacko:

#7 Share xraqued

xraqued

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 118 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 21:17

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Lincoln do bardzo dobra i droga firma ostatnio brat zainwestował w maske do spawania tej firmy dobra rzecz :D

#8 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 09 grudzień 2013 - 23:04

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Trochę przereklamowana firma, są tańsze i o lepszych parametrach takie spawarki. Za te pieniądze będziesz miał inwertorową spawarkę jednofazową do biegania z nią po rusztowaniach, drabinach i zostanie Ci jeszcze na porządny transformatorowy migomat do spawania w domu lub brania na poważną robotę.

#9 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 23:17

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Kolego "fragles" mogłbys podac jakąś przykładową alternatywę?

#10 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 23:24

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze 30% sprawności przy maksymalnym prądzie spawania to nie jest za wiele przy tej kasie. Ciekawe przy jakim zakresie osiąga 100% sprawność?

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 grudzień 2013 - 08:50

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze A gdzie tam jest napisane o sprawności? Ta przetwornica ma ponad 85% sprawności niezależnie od prądu spawania. 30% to jest cykl pracy.

#12 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 09:51

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Mój błąd chodziło mi właśnie o cykl pracy, który wg. mnie nie jest zbyt rewelacyjny przy tej cenie. Tak na marginesie, czy dla szarego użytkownika bez wykształcenia elektro. to właśnie cykl pracy nie decyduje o sprawności?

Edytowany przez agromatik, 10 grudzień 2013 - 09:54.

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 grudzień 2013 - 14:02

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Nie. Sprawność to jest stosunek mocy oddawanej do pobieranej. Nie ma to żadnego związku z cyklem pracy. http://pl.wikipedia..../wiki/Sprawność

#14 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 14:29

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Kolego @demolka19 jest bardzo dużo spawarek inwertorowych za niewielkie pieniądze, ja mam magnum viper 170 i jestem z niej zadowolony, zasilanie 230v, mało waży, jak dla mnie jest do dobre uzupełnienie migomatu.

#15 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 14:42

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Czyli odradzasz mi to urządzenie. To w takim razie jaki migomat wybrać tak żeby nie było z nim problemów? Jaka moc? Jakie wyposażenie?

#16 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 17:32

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Jeżeli chcesz tym zarabiać to nie kupuj 3 w 1, albo 5 w 1 ;) takie coś nadaje się do postawienia w garażu i chwalenia się przed sąsiadem. Migomat do twoich potrzeb to szukaj coś w granicach 200A przy 60%, drut 1 mm ewentualnie 1,2 mm, i podajnik czterorolkowy, trochę droższy ale będziesz mógł podłączyć 5m przewód.

#17 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 17:58

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Ja dorzucił bym jeszcze regulację bezstopniową prądu spawania, bądź jak najwięcej stopni na przełączniku. Automatyczną regulację posuwu z możliwością doregulowania. Te 200A to minimum no i oczywiście siła na przyłączu. Jak chcesz zrobić rozeznanie i uzyskać sporo przydatnych informacji to na pewno nie tu a na elektrodzie.

#18 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 22:15

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze "frgles" ja nie będę tym na usługach tylko moje maszyny chodzą na usługach i czasem trzeba coś przy nich pospawać ;)
właśnie myślałem o przewodzie 5m :)

#19 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 07:08

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze To tak jak mówiłem mała jednofazowa spawarka inwertorowa do prowizorycznych napraw, a w domu porządny migomat. Przy zakupie patrz na parametry nie na firmę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 11:26

Wielofunkcyjne inwertorowe urządzenie spawalnicze Ok. Czyli min 200A, podajnik 4-rolkowy do przewodu 5m,automatyczna regulacja posuwu. Na co mam jeszcze zwrócić uwagę?