Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty do ziemi na której rósł las.

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 11:10

Dopłaty do ziemi na której rósł las. Wyrwałem 1h lasu, na mapach widniał jako kompleks leśny cały teren został przekwalifikowany 20.08.2012 na ziemie uprawną. W AriMr raz dostałem informacje że na taki grunt na którym był las nie można składać wniosku do dopłat, a ostatnio informacje przeciwną że można każdy mówi inaczej. Może ktos miał podobną sytuacje i iwe co i jak.

Dzięki i pozdrawiam.

Edytowany przez Darek578, 09 grudzień 2013 - 11:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty do ziemi na której rósł las. Dzisiaj, 15:12
  •  

#2 Share Beti177

Beti177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:człowiek, rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja, prawo, logistyka,mikroorganizmy, ekologia, wędkarstwo, muzyka

Napisany 09 grudzień 2013 - 16:52

Dopłaty do ziemi na której rósł las. Skoro ziemia została przekwalifikowana na uprawną i faktycznie nie ma tam lasu, a do tego co na niej jest, bądź będzie na wiosnę przysługują dopłaty, to nie widzę żadnych przeciwwskazań żeby złożyć wniosek. Ważne, aby w przypadku kontroli na miejscu stan faktyczny zgadzał się z tym podanym we wniosku na dopłaty. Musi to być albo ziemia utrzymana w tzw. dobrej kulturze rolnej (def. można znaleźc na stronie ARiMR ) lub musi na niej być jakakolwiek inna uprawa do której przysługują dopłaty. Inaczej składanie wniosku jest bezcelowe i bezzasadne. Pozdrawiam. :)

#3 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 17:17

Dopłaty do ziemi na której rósł las. Informacja ARiMR powinna być tutaj święta.Jest powiedziane że te grunty które w któryms tam roku nie były w uprawie i nie były zaliczone do gruntów rolnych jak Polska podawała obszar do Unii to nie można je teraz podać do dopłat bo nie ma na nie środków pieniężnych.
Sam jestem ciekawy jak to jest gdyż mam podobną sytuację i do czasu składania wniosku chciałbym to wiedzieć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 17:25

Dopłaty do ziemi na której rósł las. @Marian co ty za głupoty wypisujesz? Co ma podawanie jak Polska wchodziła do unii? Jak się nie znasz to nie pisz. Całkowicie zgadzam sie z Beti.

#5 Share Beti177

Beti177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:człowiek, rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja, prawo, logistyka,mikroorganizmy, ekologia, wędkarstwo, muzyka

Napisany 09 grudzień 2013 - 17:26

Dopłaty do ziemi na której rósł las. Z ciekawości aż zadzwoniłam do znajomych, którzy nadal pracują w ARiMR . Stwierdzili, że oni by złożyli. Jedyne co się ryzykuje, to decyzja odmowna, także niewiele ;) Dotychczas nie spotkali się z taką sytuacją w ich biurze powiatowym. Jakby dowiedzieli się coś innego, to dam znać za jakiś czas.

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 17:47

Dopłaty do ziemi na której rósł las. zapchneliśmy kiedyś 3 doły na 2 działkach tak że teraz te działki to tylko ziemia orna. Zgłosiliśmy całe działki do dopłat. Dostaliśmy decyzję odmowną w uzasadnieniu było że powierzchnia działki zgłoszona do dopłat nie może być większa niż powierzchnia zgłoszona w roku w którym były pierwsze dopłaty. Odwołania nie robiliśmy bo takie odwołanie skutkuje wstrzymaniem całych dopłat i wtedy kasa dopiero w czerwcu. A tak wogóle co roku obcinają nam po parę arów chociaż nigdy nie byli mierzyć działek. Teren jest pagórkowaty jak mierzą zdjęcia to zawsze im mniej wyjdzie niż w rzeczywistości. Na ponad 20ha do 1ha nie dostaje dopłat z tego powodu.

#7 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 09 grudzień 2013 - 17:53

Dopłaty do ziemi na której rósł las. Ja tez się spotkałem z tym przepisem co cytuje @marian i myślę że ARiMR go stosuje.

#8 Share Beti177

Beti177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 18:33

zapchneliśmy kiedyś 3 doły na 2 działkach tak że teraz te działki to tylko ziemia orna. Zgłosiliśmy całe działki do dopłat. Dostaliśmy decyzję odmowną w uzasadnieniu było że powierzchnia działki zgłoszona do dopłat nie może być większa niż powierzchnia zgłoszona w roku w którym były pierwsze dopłaty. Odwołania nie robiliśmy bo takie odwołanie skutkuje wstrzymaniem całych dopłat i wtedy kasa dopiero w czerwcu. A tak wogóle co roku obcinają nam po parę arów chociaż nigdy nie byli mierzyć działek. Teren jest pagórkowaty jak mierzą zdjęcia to zawsze im mniej wyjdzie niż w rzeczywistości. Na ponad 20ha do 1ha nie dostaje dopłat z tego powodu.

No i na tym właśnie żerują, na biedzie rolnika, na tym , że potrzebuje pieniędzy jak najwcześniej, więc nie będzie ryzykował wylądowania na końcu kolejki do przelewu. Ja miałam tereny, które we wcześniejszych latach były za podmokłe by je uprawiać i powierzchnia działek była o nie pomniejszona, ale gdy już mogłam je uprawić, zadeklarowałam powiększoną o ten obszar powierzchnię. Przyszło mi pismo o wyjaśnienie tego w ARiMR. Poszłam, powiedziałam i nie skutkowało to żadnym opóźnieniem z wypłatą dopłaty, gdyż mój wniosek nie został ostatecznie zatwierdzony do czasu wyjaśnienia. Niestety dużo tez zależy od zwykłego szeregowego pracownika , jakby nie wprowadził wniosku w system i nie wydał odrazu decyzji odmownej, tylko wezwał do wyjaśnienia, sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej. Na szczęście w naszym oddziale ARiMR pracownicy wykazują dużą wyobraźnię i dobra wolę przede wszystkim. Oby takich jak najwięcej w całej PL.

#9 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:55

Dopłaty do ziemi na której rósł las. Tutaj są informacje , do których działek nie można dostać dopłat ( jpo ) to się nazywa DR10 .
http://www.arimr.gov...ury-rolnej.html

#10 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:28

Dopłaty do ziemi na której rósł las. szkoda że nie można ich zmusić do tego żeby przyjechali na miejsce zmierzyli wszystkie działki. Wtedy można by im sprawę założyć za te wszystkie zmniejszenia działek i utracone przez lata dopłaty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:51

@Marian co ty za głupoty wypisujesz? Co ma podawanie jak Polska wchodziła do unii? Jak się nie znasz to nie pisz. Całkowicie zgadzam sie z Beti.

Może znam może nie.Dalej zgadzasz się z @Beti.Kolega @fezori podał link do decyzji Agencji to poczytaj!Napisałem że w którymś roku bo nie pamiętałem dokładnej daty (30 06 2003r).
Jak negujesz moje zdanie to podaj podstawę prawną twojego zdania.

#12 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:58

Dopłaty do ziemi na której rósł las. Geodetą nie jestem , ale czy nie jest tak , że podaje się pomiar "płaski " . 10 lat temu były pierwsze szkolenia , jak wypełniać wnioski o dopłaty i u kolegi gość tłumaczył , że jak jest teren pagórkowaty , to trzeba rozciągnąć sznurek między pagórkami i ten pomiar wziąść do obliczeń pola powierzchni . Mówił , że sznurek powinien być dodatkowo podparty patykiem , żeby nie zwisał.... i w tym momencie kolegę załamał bo kolega uświadomił sobie , że nie znajdzie w lesie tak długiej żerdzi , takie ma góry ( doły ) :) .

Edytowany przez fezoi, 09 grudzień 2013 - 20:59.

#13 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 21:10

Dopłaty do ziemi na której rósł las. też nie jestem geodeta ale weźmy dwa kwadratowe pola 100*100m jedno całkiem równe a drugie równe na brzegach ale w środku jest pagórek albo dolina. Powierzchnia tych kawałków nie jest równa. Ale jak jest zdjęcie z satelity to nie widać czy pola są równe czy pagórkówate i dlatego zmniejszają powierzchnię działek.

#14 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 21:15

Dopłaty do ziemi na której rósł las. Ja to wiem co i Ty , ale pobawmy się w rozważania . np . sprzedajesz to pole w kształcie kwadratu 100X100m , to sprzedajesz 1 hektar ? czy więcej ( bo na środku jest przecież dolina ) ?

#15 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 21:21

Dopłaty do ziemi na której rósł las. więcej bo jak jest zmierzone przez geodete to oni biorą poprawkę na ukształtowanie terenu.

#16 Share Beti177

Beti177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 21:50

Dopłaty do ziemi na której rósł las. Link podany przez fezoi wyjaśnia dlaczego ja dostałam dopłatę pomimo iż powiększyłam areał uprawny działki , która była podmokła. W dokumentach od zawsze cała była uprawna, nie była porośnięta żadnymi krzakami ani niczym takim więc i na ortofotomapie wyglądała ok. W świetle tego linka kolega zakładający temat postu nie dostanie dopłat nawet jeśli złoży wniosek. No i na dole jest też odnośnik do dokładnego wykazu działek, więc może sobie poszukać ;-)

#17 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 09 grudzień 2013 - 23:40

Dopłaty do ziemi na której rósł las. ARiMR nie mierzy działek na własną rękę (chyba, że robi kontrolę), tylko bierze dane z geodezji. Wszystkie mapy jakie mają wbite w komputery są stamtąd.

#18 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 07:13

Dopłaty do ziemi na której rósł las. To co napisał marian7k, to prawda z tym rokiem referencyjnym w Polsce, ale nie do końca. Dokładnie nie pamiętam ale należy się jedna z dopłat ,a jedna się nie należy (JPO,UPO) Prawdopodobnie należy się UPO. A dr 10 to całkiem inna sprawa.

#19 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 grudzień 2013 - 08:27

Link podany przez fezoi wyjaśnia dlaczego ja dostałam dopłatę pomimo iż powiększyłam areał uprawny działki , która była podmokła. W dokumentach od zawsze cała była uprawna, nie była porośnięta żadnymi krzakami ani niczym takim więc i na ortofotomapie wyglądała ok....

a co powiesz na ok 11 arów wałów przy rzece? Pasły się tam krówki itp, w wypisie z rejestru gruntów są to tereny różne, arimr mówi że na tereny różne nie ma możliwości składać o dopłaty.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Beti177

Beti177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 10:05

Dopłaty do ziemi na której rósł las. Stosując się do poprzedniego linka nie można. Ja mam też sytuację, gdzie wokół stawu mam skarpę, która jest porośnięta trawą i obkaszana regularnie i na nią również biorę dopłatę, jest wliczona w powierzchnię użytków zielonych które są wkoło niej. Dodam tylko, że miałam niejedną kontrolę na miejscu, gdyż krzystałam z PROW i dodatkowo mam coroczną kontrolę ze względu na to, że jestem pod opieką jednostki certyfikującej. Tylko u mnie znów jest taka sytuacja, ze ten staw powstał po 2003 r , a wcześniej była to ziemia uprawna.