Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką w MF24 (Dronningborg D4500)

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agcofun

agcofun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 10:30

Problem z hydrauliką w MF24 (Dronningborg D4500) Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post na tym forum i niestety związany z awarią. Mianowicie mam problem z działaniem hydrauliki w kombajnie MF24 (odpowiednik Dronningborg d4500). Problem objawia się tym, że utraciłem nagle możliwość proporcjonalnego opuszczania hederu. Podnoszenie odbywa się poprawnie, natomiast gdy che go opuścić nie mogę zrobić tego powoli ( zawsze z maksymalną prękością) i zawór w rozdzielaczu otwiera przepływ tylko przy maksymalnym wychyleniu dzwigni. Podczas opuszczania słychać także głośne uderzenie w rozdzielaczu. Dodam jeszcze że te zjawisko wystepuje na wszystkich 4 sekcjach rozdzielacza. Montowałem juz dławiki jednostronnego działania przy siłownikach, spowolniły one przepływ ale nadal mogę opuszczac heder tylko z jedna predkoscia tym razem wolniej ale po puszczeniu dzwigni heder opada jeszcze przez chwile az do ustalenia sie cisnienia w akumulatorach. Moze te dławiki umiescic przed akumulatorem? tylko ze nadal nie bede mogl opuszczac hedra wolniej lub szybciej. Dodam jeszcze ze sprawdzalem rozdzielacz w kilku zakladach i powiedziano mi że nie ma w nim usterki i że niestety tak musi on dzialac.

Może zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką w MF24 (Dronningborg D4500) Dzisiaj, 06:11
  •  

#2 Share IPMEN

IPMEN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 16:40

Problem z hydrauliką w MF24 (Dronningborg D4500) zle ustawione na komputerze wartosci

#3 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 18:08

Problem z hydrauliką w MF24 (Dronningborg D4500) Witam kolego agcofun ja mam mf-a 27 ale oglądałem też 24 i to są inne konstrukcje ale jednak podobne i podejrzewam że te rozdzielacze też są podobne a może nawet takie same, i u mnie też nie ma możliwości regulacji prędkości opuszczania hedera, albo stoi albo opada z pełną prędkością tak to po prostu zrobili w tych kombajnach, mnie to wcale nie przeszkadza, a Tobie po co ta regulacja? przecież jak się kosi to nawet lepiej że to opuszczanie działa szybko.

#4 Share agcofun

agcofun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 18:33

Problem z hydrauliką w MF24 (Dronningborg D4500) Kolego bizar pewnie w swoim kombajnie masz rozdzielacz elektrohydrauliczny. U mnie jest zwykły mechaniczny jak np. w bizonie. Nie chodzi mi o ustawienie prędkości opuszczania tak jak to jest w ehr. Powinno u mnie działać to podobnie jak np. w ładowaczu czołowym (im dalej pochniesz dzwingnie tym szybciej się opuszcza) a tak nie jest. Opuszcza się tylko jak popchnę dzwignie do konca i zawsze z maksymalną predkością tak jakby nic go nie trzymało. Co prawda cały sezon tak kosiłem ale przy leżącym zbożu to była męczarnia. Mniej jak o 15cm nie idzie opuścić :)

Edytowany przez agcofun, 10 grudzień 2013 - 18:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 19:12

Problem z hydrauliką w MF24 (Dronningborg D4500) Nie u mnie jest zwykły rozdzielacz mechaniczny żaden elektrohydrauliczny i też w ten sposób to działa nie da się opuszczać wolniej lub szybciej, ja mam wersję control a nie unicontrol może w tych z unicontrolem jest jakiś inny rozdzielacz ale wątpie aż sprawdzę jutro w katalogu. A co do koszenia wyległego zboża to da się :) , kwestia wprawy, ja nawet nie mam podbieraczy i daje rade. Już nie pamiętam w mf 24 też masz kolego w podłodze taką dodatkową dźwignie do sterowania wysokością hedera?

Edytowany przez bizar, 10 grudzień 2013 - 19:37.

#6 Share agcofun

agcofun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 08:34

Problem z hydrauliką w MF24 (Dronningborg D4500) Tak mam w podłodze dodatkowy pedał do sterowania hederem, połączone jest to dźwigienką z rozdzielaczem. Kolego bizar pewnie masz słuszność w tym co piszesz ale nie zakładałbym postu gdyby nie przestało to działać w taki sposób jak opisałem.

#7 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 16:13

Problem z hydrauliką w MF24 (Dronningborg D4500) Nie wiem kolego u mnie było tak od kupna zresztą motowidło też opuszcza się w ten sam sposób. Jak znajdziesz rozwiązanie to napisz co było przyczyną może u mojego też coś jest popsute. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share IPMEN

IPMEN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 19:35

Problem z hydrauliką w MF24 (Dronningborg D4500) polecam tam mi pomogli http://www.agroelektronix.pl