Polecane posty

rolnik6600    110

Witam,

Chciał bym się dowiedzieć o chowie kaczki

Jak długo się je chowa?

Jak jest z opłacalnością ?

Jak jest lepiej kupować paszę gotową w granulkach czy swoją ?

Czy muszą być non stop w pomieszczeniu czy na wybiegi też można wypuszczać ?

Jaką ilość trzeba chować by się to opłacało?

Jakie są firmy ?

Z góry dziękuję

Pozdrawiam Marcin

Edytowano przez rolnik6600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka12    0

O kaczkach wiem tyle że dużo jedzą jeśli decydujesz się na chów kaczek to musisz mieć bardzo dużo paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKo78    0

Czy kaczka dużo zjada paszy ?

To zalezy od chowu , czy bedzie zamknieta czy na wybiegu.

Mamy mnustwo ras kaczek. i róznią się one nie tylko wyglądem, ale i okresem dojrzewania przyrostem masy (zdolnością do uboju).

Są rasy co same wysiadują jajka , a inne znoszą ich bardzo dużo i dlatego trzeba odbierać i podkładac pod kwoki lub inkubator.

mięso kaczki różni sie co do rasy. Są odmiany kaczek ozdobnych których nie da się zjeść.

 

Decydując sie na chów kaczek trzeba wziość pod uwagę czy chcemy mieć ich przez cały rok i podziwiać ich wygląd i zachowanie , czy tylko nam zalezy na szybkim przyroście wagi i uboju.

Jeśli ktoś lubi kaczki i chce ich miec przez cały rok to polecam kaczki Piżmowe inaczej nazywane francuskimi mięso jedno z najlepszych (jeśli chodzi o kacze), zdolnośc do uboju około pół roku. Wada wolny przyrost masy. Zaleta same wysiadują jajka.

inną polecaną i cenną rasą kaczek jest "Kaczka Staropolska", kaczka szybko dojżewa płóciowo, np, w chwili obecnej niosa się juz kaczki z lęgów majowych. Zdolność do uboju po 12 tygodniach. Bardzo wysoka wylegalnośc piskląt.

Wadą jest to że kaczka staropolska dużo znosi jajek i żadko siada na nich. z tego względu jaka sie odbiera i podkłada w inkubator lub pod kwoki. Mozna tez podkładać pod kaczki pizmowe opisane powyzej które same wysiadują i bardzo dobrze wodzą małe.

Trzeba pamietać o jednym jajka kaczek piżmowych są inkubowane przez okres 5 tygodni, a kaczek staropolskich , pekinów, dworek 4 tygodnie.

kaczka pekin i dworka ma takie same cechy jak kaczka staropolska. W krótki sposób mozna opisać różnice że różnią sie ubarwieniem.

Wszystkie kaczki mogą się krzyżować z sobą, gdzie bedą zdrowe i ładne kaczki. J edynym wyjątkiem jest krzyżowanie jakiejkolwiek rasy kaczek z kaczką pizmową opisaną na poczatku. Wówczas potomstwo poczete z krzyzówki z kaczką piżmową bedzie bezpłodne. Przykładem jest kaczka Mulard wychodowana z krzyzówki kaczki pekińskiej i kaczora piżmowego . Ta rasa tez jest czesto nazywana kaczo gęsią, co jest błędne

Mulardy mogą być kupowane jako piskleta utuczone i przeznaczone po 12-16 tygodniach do uboju. Innej wartosci hodowlanej nie mają. Trzeba tylko pamietać że co roku będzie trzeba kupować piskleta.

 

Wiele gospodarstw trzyma kaczki na jajka , tutaj polecam pekiny , staropolskie, biegusy.

 

Dla pasjonatów i miłosników kaczek polecam kaczki czubate, co jest żadkością. Kaczka czubata czysto rasowa wystepuje u kaczek staropolskich i kaczek holenderskich królewskich (te są ciut mniejsze od staropolskich i dlatego na ubój nie polecam).

jeśli ktoś sie zdecyduje na chów kaczek czubatych , to trzeba pamietać że kaczki czubate mogą być w parze u holenderskich jako oboje czubate, natomiast u kaczek staropolskich jedno w parze musi być gładkie bez czuba. Wówczas jajka będą dobre i zależone.

To samo wystepuje u kanarków ze dobydwoje rodziców nie moze być czubatych.

 

Wielu rolników , hodowców sie pyta dlaczego potomstwo kaczek z kaczką piżmową jest bezpłodne. Ponieważ kaczka pizmowa jest błędnie nazywana kaczką , to jest odrębny gatunek, wywodzi się z ameryki północnej i rózni sie wygladem od innych ras kaczek. u innych ras kaczek kaczor ma ogonek podkręcony, kaczki jak kobiety są głosne, a kaczory ciche. Kaczki piżmowe bardziej przypominają rasy dzikie gęsi niż rasy kaczek.

 

gdzie mozna kupić kaczki ? napewno na lokalnych giełdach w ogłoszeniach lokalnych, lub kupić przez internet np: allegro, tablica.pl , anonse.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal80    0

Witam wszystkich od długiego czasu pracuje w drugiej co do wielkości firmie na świecie zajmującej się hodowlą kaczek typu Pekin są to kaczki hodowane dla jajek ,w celu ich rozmnażania i sprzedaży na chiński rynek ,rozmnażane poprzez inseminację ręczną człowieka jeżeli macie pytania chętnie odpowiem na jakiekolwiek

 

Podejmę także fajny pomysł z kuraki kaczkami post-62050-0-17888600-1388766223.jpg

 

pozdrawiam

ANONSE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

<<Podejmę także fajny pomysł z kuraki kaczkami>> O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czy powie mi ktos czy lepiej kupic piskleta kaczki,czy juz takie podchowane. Tez planuje zakup. Chcialabym takie kaczki co rosna szybko ale i zeby jajka wysiadywaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

Witam

nie wiem czy trafiłem w dobry temat chciałem zapytac się hodowców dla SEDAR-u   czy słyszeli o takim pomysle wynikajacym z faktu kupna przez DROSED wytwórni pasz Polpasz zeby wszystkie kontraktowane ptaki  przez te firmy były oparte o ich pasze tak jak to ma wiejsce w howie zintegrowanym np.tak jak  kurczak zagrodowy 

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj